כותרת
> C;
1/1
ילדודס

שמונה דרכים קטנות להיקשר לתינוק שלכם

נהריה ילדודספורסם: 12.12.22 , 10:55ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אם אתם מוצאים את עצמכם בוהים בפניו הקטנות של התינוק שלכם ולא יכולים להתיק את המבט – אתם לא לבד. יש משהו בייצורים הקטנים, המתוקים, הרכים והמלאכיים האלה שמעורר בנו חמלה מדהימה, קל וחומר כשמדובר בגרסה המוקטנת של עצמנו וכשזה התינוק שלנו. כיצד נוכל לפתח קרבה טובה ואיכותית ולהתקשר טוב יותר לתינוק החדש? הנה כמה דרכים בהן תרפדו את קן האהבה שלכם. רמז: אין דרך אחת נכונה!

  1. הביטו בעיניו תוך כדי האכלה

כשהקטנצ'יק שלכם מתרפק עליכם כדי לינוק או לאכול מבקבוק, הוא מאזין לפעימות הלב שלכם, מריח את הריח שלכם ונרגע מהמגע הקרוב, עור לעור, ממש כמו ברחם. מה שמשדרג את המפגש המקסים הזה הוא מבט בעיניים תוך כדי האכילה. שמירה על קשר עין תעזור לתינוק לזכור מי אתם עבורו ועד כמה אתם משמעותיים ותמיד שם בשבילו.

  1. עיסוי נעים ומרגיע

היתרונות של עיסוי תינוקות הם לא פחות ממדהימים. אם במהלך שבועות היריון רק חיכיתם להרגיש במו ידיכם מי היצור הקטן שקורם לו עור וגידים עמוק ברחם, כעת יש לכם הזדמנות מהנה לא רק להתבונן ולהעריץ אותו – אלא גם להעניק לו מגע עמוק, נעים ומלטף. הבונוס: כשהם יגדלו מעט יותר, הם ישמחו לגרגר ולצחקק בהנאה תוך כדי העיסוי!

  1. הניחו את הטלפון בצד

נכון, זה לא קל, ולעיתים הטיפול בתינוק יכול להיות אינטנסיבי ושוחק, אך אם תתמידו בכך ותניחו את הטלפון לנפשו בזמן שאתם מבלים עם התינוק שלכם, אתם עתידים לגלות שנפתח בפניכם אי של שפיות, גן עדן קטן וחלקת אלוהים שבה רק לשניכם (או שלושתכם) יש מקום. וזה מדהים באמת.

  1. הביטו יחד במראה

ייתכן והתינוק שלכם עדיין לא מבין שזה הוא שניבט לעצמו במראה, אך הוא עדיין צפוי להתענג על המראה שלו – וגם שלכם – בהשתקפות החייכנית. תינוקות אוהבים מאוד להביט בפרצופים אנושיים, וזוהי דרך מעולה להכיר להם מקרוב את הפנים שלהם, ולבלות זמן איכות משעשע יחד.

  1. הקשיבו לפעימות הלב שלהם

זוכרים כמה התרגשתם להאזין לצליל הקסום הזה במהלך האולטרסאונד? זוכרים כמה חיכיתם להגיע לבדיקה, רק כדי שתוכלו להקשיב לסימפוניה הקטנה המתנהלת עמוק ברחם? המוזיקה הזו זמינה עבורכם תמיד – רק הניחו את כף ידכם או את אוזנכם על ליבו של התינוק הקטן, ותיהנו!

  1. תשנו כשהתינוק ישן (וכן, אנחנו יודעים שזו קלישאה)

אין יותר מדי דרכים להתמודד עם השחיקה והעייפות המצטברת הנגרמת כתוצאה מגידול עולל קטן, אך יש דבר אחד שיש לכם שליטה עליו – לישון כשגם התינוק שלכם ישן. הכביסה תחכה ואת ארוחת הערב תמיד תוכלו להזמין מבחוץ, כעת התמסרו לרגעי השקט והשלווה המשותפים הללו, צברו כוחות ופשוט – לכו לישון!

  1. מחוות קטנות של אהבה

התינוק שלכם עוד לא יודע אם הוא בן או בת, אין לו מושג איך קוראים לו והוא אפילו לא מודע לכך שהוא חלק מתא משפחתי, אך יש דבר אחד שהוא מרגיש בכל נימי נפשו – את ההורים שלו, ואת הקשר ביניהם. גם אם זה קצת מורכב בהתחלה, נסו לבצע מחוות קטנות אחד לשני וחזקו את האהבה שלכם זה לזו. דווקא בזמנים מאתגרים יותר, זה עשוי להיות המפתח לאושר הזוגי שלכם וזה ישפיע ישירות על איכות הקשר שלכם עם התינוק.

  1. התמסרו לגדילה בלי להילחץ

הניחו לטבלאות, עזבו את האינטרנט והרפו ממומחי התפתחות – כל אלה חשובים (מאוד, וכמובן שתפנו להתייעצות בעת הצורך) אך יש גם משהו מקסים, פשוט ונוגע בכך שפשוט תתמסרו לגידול של התינוק ותניחו לו לגדול בקצב שלו, באופן שמתאים לו, בלי לצפות ממנו לזחול בדיוק ביום שבו הספרים מצפים ממנו לעשות כך.

 

קרדיט תמונה: pexels