כותרת
> C;
1/1
נדל"ן וכלכלה

תיווך נדלן: האם זה משתלם בכלל?

נהריה נדל"ן וכלכלהפורסם: 19.07.22 , 10:51ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אז מה הוא בעצם מתווך? מה תפקידו? למה הוא עוזר לכם? ראשית, מתווך דירות הוא בעצם אדם אשר יסייע לכם למצוא את הדירה שהכי מתאימה עבורם. זהו מקצוע רשמי אשר מחייב שתהיה לכם ביד הסמכה על פי חוק, לעבור מבחנים, התמחות וגם ניסיון. למתווך טוב יהיה חוש עסקי טוב ואת היכולת לסגור עסקאות אשר ישרתו אתכם ולבסס אמון. כמובן שכל דבר טוב בא גם עם מחיר. אז מה אתם? משתלם לקחת תיווך או שלא? הישארו עימנו ונגלה זאת מיד.

האם לימודים מסוימים יעזרו לך להיות מתווך נדלן טוב יותר?

בין אם בחרתם להיות מתווכים, בין אם אתם ממשיכי מורשת ובין אם זה בוער לכם בעצמות, כל אחד יכול להיות מתווך. אלה שמאוד רוצים את זה וזה בא להם פחות בטבעי יכולים להיעזר בלימודים רשמיים. לימודי נדלן יתנו לכם את הכלים איך תוכלו לאתר נכנסים פוטנציאליים במחיר הטוב ביותר, איך לעשות עסקאות ענק, מה הם היעדים הכי הנמצאים בשוק כיום ואפילו איך לעשות עסקאות של אקזיט. אז תמיד כדאי ללכת ללמוד באופן מקצועי. תיזהרו, זה עלול לעזור לכם.

כמה ישתלם לך לקחת מתווך נדל"ן?

יש הרבה יתרונות בלהיעזר במתווך. ראשית, יש המון דירות שאתם תוכלו לראות אך ורק אם מתווך. זאת מהסיבה היא שיש חלק מבעלי הדירות שלא רוצים למכור את דירתם באופן פרטי כדי לא להתעסק עם כל הבלאגן שכרוך בדבר. שנית, אם תפנו למתווך הדבר יחסוך לכם זמן בצורה משמעותית, מכיוון שתהליך חיפוש דירה לקנייה היא ארוכה ומייגעת לפעמים שמצריך מכם שיטוט אינסופי במרשתת, ביקור במספר רק של דירות לצפייה שברוב המקרים בכלל לא יהיו רלוונטיות עבורכם ועוד הרבה פעולות שסתם יגזלו מכם אנרגיה חיונית וזמן שכנראה ואין לכם. נוסף על כל אלה, המתווך הוא גם הגורם האחראי למשא ומתן מול מוכר הדירה ובהרבה מקרים הוא יגרום למחיר הראשוני שהוצע על הדירה לרדת וכך גם יצדיק את תשלומכם למתווך. לכן ניתן לומר בלב שלם, משתלם לקחת מתווך.

מה היתרון בלקחת מתווך נדל"ן?

למתווך יש אינטרס לשמור על המוניטין שלו ולכן הוא לעולם לא יציע לכם דירה באיכות שהיא ירודה ולא מתאימה לכם. שנית, המתווך יכול לתרום לתהליך בכך שהוא יודע למה להסב את תשומת הלב שלכם. המתווך ידע בדיוק מה אתם מחפשים ובכך בעצם יידע על מה אסור לו לוותר ובמה הוא צריך להתמקד. לא רק לקונה יש יתרונות אלא גם למוכר משתלם לפנות למתווך. גם פה יש את החיסכון בזמן וזאת מאחר כי המתווך מתעסק בכל עניין המכירה. המתווך הוא זה שמנהל את המכירה. המוכר ידע כי המתווך יעשה כל שביכולתו למצוא קונים. ואילו הסיבות למה כדאי גם לקונה וגם למוכר לפנות למתווך.

קרדיט תמונה: depositphotos