כותרת
> C;
1/1
דורית-וולפוביץ-ריטבו

תיכון שחקים מלווים לצו ראשון

נהריה דורית-וולפוביץ-ריטבופורסם: 29.12.20 , 14:44ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

רב תחומי עמל שחקים נהריה למצוינות ולמנהיגות חברתית לפני כשנתיים החל בליווי תלמידים ותלמידות לצו ראשון.

בצל הקורונה, שיא נוסף נרשם בשבוע שעבר בתחום ההכנה לצה"ל בבית ספר "שחקים" כאשר מיזם 'צו איחוד' לכל שכבת י"א יצא לדרך.

זאת השנה השנייה בה לוקח בית ספר "שחקים" חלק חשוב בתוכנית ההכנה לצה"ל ושירות משמעותי והוא ליווי תלמידים לצו הראשון כחלק מהטעימה הראשונה שלהם עם צה"ל.

כידוע, בית הספר דוגל בערכי המצוינות והמנהיגות, התוכנית החברתית הערכית דואגת לבניית חברת מופת ומחנכת את התלמידים לקחת חלק בשירות משמעותי בצה"ל.

שום נגיף לא ישנה את אבן היסוד לאורה מתחנכים תלמידינו על כן מתחילת השנה בית הספר מפעיל תכניות הכנה לצה"ל בשיתוף משרד הביטחון ומשרד החינוך.

התלמידים קיבלו הרצאות הכנה מסגני אלופים בדימוס במיזם "יום לקראת שירות" כמו כן, צוות קצינים מלשכת הגיוס בחיפה העבירו הכנה לכל שכבת י"א לקראת היום הגדול – "צו בצוותא" מיזם בשיתוף עם צה"ל אשר קיים יום מרוכז ואפשר לתלמידנו להתייצב ולעבור את כל התהליכים הנדרשים לקראת הגיוס יחד עם חבריהם לספסל הלימודים בליווי מחנכיהם.

במהלך היום עברו התלמידים בדיקות ובחינות המיועדות לשירות הביטחון והיו מוקפים בצוות חינוכי שתמך בהם והפיג חששות, הם היו עטופים בחברים מוכרים וכך המפגש הראשון עם צה"ל עבר בהצלחה ובאווירה נעימה.

מדברי מנהל בית הספר, ד"ר אבי מנשס: "הייתה לי הזכות ללוות את תלמידנו במיזם חלוצי שהייתי בין אדריכלו.

התרגשתי מאוד שאת יום צו האיחוד ניהלה סרן יובל בלסון, בוגרת בית הספר.

אין לי ספק שתלמידי ביה"ס "שחקים" ימשיכו ויובילו בנתוניהם הגבוהים ובתפקידי מפתח בצה"ל, למען עתידה ובטחונה של מדינת ישראל".

"צו אחוד" מיזם של משרד החינוך וצה"ל מטרת היוזמה של צו אחוד היא לאפשר לתלמידים להגיע ללשכת גיוס כשכל ההכנה המוקדמת נעשית עוד בבית הספר ומתחילה כמה חודשים טרם מועד הצו. ההכנה המוקדמת כוללת איסוף כל החומר על התלמיד, קרי אבחונים, אישורים רפואיים וכד'. נוסף על אלו, ישנה מד"נית מטעם הצבא המלווה את בית הספר והתלמידים בתהליך, וישנו מענה זמין ומיידי לכל שאלה. יתרון נוסף של צו אחוד – זהו יום מרוכז, וככזה מונע מהתלמידים להפסיד חומר לימוד חיוני בשנה עמוסה. כל תלמידי השכבה (מעל גיל 16.5), יעברו את היום יחד. מהבוקר, בהסעה משותפת מבית הספר ללשכת גיוס ועד סיומו של היום הארוך, בהסעה בחזרה לבית הספר. לאורך היום, כמו בכל צו ראשון, התלמידים עוברים בתחנות, ומסביבם חברים לשכבה ומורים אשר נותנים תחושה בטוחה ומוכרת.
במהלך היום עוברים התלמידים בדיוק את אותן הבחינות והתחנות שעוברים כל המיועדים לשירות ביטחון. למעשה, העובדה שהוא נעשה עם שאר חברי השכבה ועם המורים היא השוני היחיד מצו ראשון רגיל.

צילום: גולן דיין באדיבות בי"ס שחקים נהריה