כותרת
> C;
1/1
חדשות

תערוכה חדשה במרכז הרפואי לגליל: "נופי הגליל המערבי"

נהריה חדשותפורסם: 11.05.22 , 08:38ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

באגף נשים ויולדות שבמרכז הרפואי לגליל נחנכה התערוכה "נופי הגליל המערבי" של בני הזוג דורית וד"ר גדי ריטבו, הכוללת 16 תמונות של הגליל ונופיו - חבל ארץ אותו הם מתעדים מזה שנים, שניהם ביחד וכל אחד לחוד.

דורית, ששורשיה נטועים עמוק בנהריה, החלה לתעד אירועים שונים בעירה לפני כ-20 שנה, באמצעות מצלמתה הביתית, כאשר עם הזמן רכשה ציוד מקצועי. במהלך השנים הצטרף אליה גדי, והשניים פתחו את העסק Ritvo Photography. עם הזמן החלו לצלם את נופי הגליל, הן עבור עמותות, אירגונים ומוסדות שונים, והן כתחביב מהנה.

האירוע התקיים במעמד מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום; מנהל אגף נשים ויולדות, פרופ' ליאור לבנשטיין; יו"ר עמותת הידידים של ביה"ח, מיכאל אילוז; ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, וראש מועצת כפר ורדים, אייל שמואלי.

במהלך האירוע נישאו דברי פתיחה ע"י המכובדים והוסר הלוט שנושא את שלט התערוכה. בחלק האמנותי בוצעו קטעי שירה בנושא הגליל ע"י דמיטרי דנובסקי ורבקה כץ, החברים במקהלת המרכז הרפואי.

פרופ' ברהום ומיכאל אילוז הדגישו בדבריהם את החשיבות הגדולה של יצירת "סביבה מעודדת החלמה", מיזם של עמותת הידידים הכולל בין השאר יצירות אמנות, מתחמי גינון והקמת משחקיות לילדים, לרווחת המטופלים ובני משפחותיהם.

ראש עיריית נהריה, רונן מרלי, שיבח את ריטבו על התנדבות רבת שנים בקהילה, תוך שהדגיש כי מזה שנים רבות היא מהווה חלק מהנוף המקומי.

ריטבו, שנולדה בצריף היולדות של המרכז הרפואי, סיפרה כי התערוכה בביה"ח מהווה עבורה סגירת מעגל, והוסיפה כי התמונות, שנבחרו בקפידה, נועדו לתאר את נופי ילדותה האהובים, תוך מתן דגש על הטופוגרפיה המיוחדת של הגליל המערבי, הן בהר והן במישור.

הטקס אורגן והונחה ע"י ד"ר מיכל קולן, מנהלת פרויקטים בעמותת הידידים.

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, נושא דברים על רקע התערוכה

צילומים: רוני אלברט

 

 

דורית ריטבו ליד כמה מהיצירות

צילומים: רוני אלברט

 

 

מימין: רונן מרלי, מיכאל אילוז, דורית ריטבו, אייל שמואלי, פרופ' מסעד ברהום ופרופ' ליאור לבנשטיין

צילום: רוני אלברט