כותרת
> C;
1/1
חדשות

40 שנה למלחמת שלום הגליל ונפילתו של סגן איתן לבב הי"ד

נהריה חדשותפורסם: 27.06.22 , 12:35ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מבצע שלום הגליל נפתח ב 6.6.1982 לימים הפך למלחמת לבנון הראשונה- מלחמה שגבתה מחיר כבד של מאות הרוגים לכוחותינו ואלפי פצועים.

ארבעה עשורים אחרי אותה מלחמה ארורה שעדיין אין נותנים לה מספיק מקום.

ביום ששי נפגשו חבריו ומשפחתו, איתן לבב בנם של זהבה לבב יקירת העיר ושל חיים לבב ז"ל ראש העיר השלישי של נהריה.

איתן נפל ב-17.6.82 בפאתי בירות, מורשת הקרב שהשאיר אחריו, למרות שנשאר צעיר לנצח, עוד יסופר בה רבות ודורות יצמחו עליה בגדוד 202 של הצנחנים ובכלל.

איתן לבב צמח במשפחה שורשית וספג את ערכי אהבת האדם והמולדת וערכים אילו הכתיבו את אורח חייו. הוא למד בבית הספר היסודי ויצמן וכבר בכתה ה' הצטרף לצופים כשלמד בעיוני, היה מדריך וראש גדוד.

אני זוכרת איך היה רוכב על אופניו לפעולות. כשהתגייס אני זוכרת אותו צועד ברחובות נהריה זקוף וגאה על היותו צנחן.

ביום ששי האחרון ליד האנדרטה שהוקמה לפני 7 שנים בדיוק במעלה אדמית וצופה על הגליל המערבי שכל כך אהב והכיר. התאספו המשפחה המורחבת, המשפחה של גדוד 202 ,

חברים מבית הספר ומהתיכון, הגיעו מכל הארץ.

את הטקס המרגש הנחה חברו הטוב אידוב תורן מהגדוד, בשנינות ובאצילות ובזה אחר זה הזמין את הנואמים שנבחרו מהשלבים השונים שעבר בשרותו בצה"ל

וסיפרו על איתן הלוחם והחבר. כולם ספרו על איתן האדם, החייל והמפקד שתמיד רצה להצטיין והיה לדוגמא אישית לחייליו. נמרוד צור היה חייל במסלול, רץ לידו והכיר את איתן בהכשרתו כלוחם, בני חיים היה חייל של איתן כשאיתן היה סמל מחלקה, זאב הכהן, ואלתרמן מאירי היו חיילים של איתן כשהיה מפקד מחלקה בזמן שרמי אלבלק היה מפקד הפלוגה. דורון ספיר היה חייל עם איתן לאורך המסלול ושניהם היו מפקדי מחלקות זה לצד זה. אחרון הנואמים היה סא"ל דורון אביטל שהיה מפקד פלוגת הרב"טים.

כולם אמרו על איתן שהיה חדור מטרה תמיד ותמיד הווה דוגמא אישית , יכולת לפנות לאיתן בכל בעיה , והוא היה מצטיין בלפתור אותן. סיפרו על אישיותו ועל האהבה שהייתה נטועה בו ללוחמיו. ספרו כמה אהב לשיר כמה אהב את הגליל והכיר אותו ברגליו ואיזה חוש הומור היה לו.

סא"ל רותם אלמוג מג"ד 202 בפתח דבריו אמר: "הכל מתחבר לי, על מה ששמעתי ביחידה, המשפט שכתוב על האנדרטה, ושאותו אמר איתן ללוחמיו, מסביר את הכל ".

"בכל מארב הסתכלו אחורה, ראו את אורות הישובים שלנו ודעו שאורות אילו דולקים רק מפני שאתם שוכבים עכשיו במארב".

"הלוואי שכולם ישמעו את הסיפורים זה נותן לנו את הכוח להבין מה אנחנו עושים". הוא סיפר על הגדוד וציין כמה חשוב להיות כאן.

בתוכנית האומנותית, הופיעו הזמר משה רוזנברג עם השירים, 'ללכת שבי אחריך' ו-'חברים', וסנדי קיפרשלק נציגת קולות עמל נהריה בניהולה של קרן אטיאס, שרה את 'שירו של צנחן' ואת 'תמיד יחכו לך' של לאה שבת.

דורון לבב, אחיו הצעיר של איתן, בפנייה מרגשת לכולם אמר: "כל מי שיושב ויושבת כאן היום וכל מי שליווה וליוותה אותנו בכל ארבעים השנים האחרונות נחשבים בעיני, כחלק בלתי נפרד ממשפחת לבב ועל כך לכם תודתנו ואהבתנו. "

בין הדברים שאמר: "פעם שאלו האם אני חושב עליו לפני שאני נרדם?,

לא, אני חושב עליו ביום, ואני חושב עליו יום יום, כל היום."

דורון הודה לכל הבאים מקרוב ומרחוק . תודה מיוחדת לרונן מרלי ראש העיר ולצוות העיריה.

ולסיום פנה לסא"ל רותם אלמוג "שמעת היום קטעי היסטוריה אשר נרשמו בזיעה, דם ודמעות בדפי גדוד 202. אני משוכנע שתדע להמשיך ולשאת את לפיד גבורת הגדוד ותשכיל להעבירו גם לדורות הבאים".

וסיים במילים משירו של יהורם טהר לב ז"ל שאמר 'הייה לי חבר הייה לי אח' ואני אומר: "היה לי חבר היה לי אח".

צילום RITVO PHOTOGRAPHY

צילום RITVO PHOTOGRAPHY

צילום RITVO PHOTOGRAPHY

צילום RITVO PHOTOGRAPHY

צילום RITVO PHOTOGRAPHY