כותרת
> C;
1/1
בריאות

אינקובטור מעבדתי - מהם הפרמטרים הרלבנטיים לרכישה?

נהריה בריאותפורסם: 20.02.22 , 11:17ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אינקובטור הוא אחד מפריטי הציוד המעבדתי המרכזיים והחשובים ביותר בסוגים רבים ושונים של מעבדות, ותהליכי מחקר רבים תלויים בתפקודו השוטף והתקין. לכן חשוב להשקיע באינקובטור אשר מתאים לצרכים ולשימושים הספציפיים של אותה מעבדה, ובדגם איכותי המסוגל לפעול ללא תקלות לאורך זמן. להלן מספר פרמטרים מרכזיים שכדאי להכיר ולקחת בחשבון בעת חיפוש ורכישה של אינקובטורים מעבדתיים. פרמטרים אלו עשויים להיות רלבנטיים גם לרכישה של פריטי ציוד מעבדתי נוספים

טווח טמפרטורה – אינקובטורים מעבדתיים שונים פועלים בטווחי טמפרטורות שונים, וזהו כמובן אחד המאפיינים המרכזיים והעיקריים בכל אינקובטור. בטרם הרכישה חשוב לוודא כי האינקובטור שאנחנו בוחרים אכן מותאם לטווחי הטמפרטורות בהן אנו צפויים לעבוד. למרות שמדובר לרוב בטווח טמפרטורות רחב יחסית, עדיף להימנע מדגמים המציעים טווח טמפרטורות רחב וכמעט חסר הגבלות (או לפחות להיות חשדניים כלפי דגמים כאלו), מפני שבטווחי טמפרטורות מוגזמים עולים הסיכויים לכך שהמכשיר לא יצליח לשמור על הטמפרטורה במדויק. בכל מקרה, חשוב לקנות דגמים של חברות מוכרות ומובילות בעולם הציוד למעבדות, מה שיבטיח כי הדגם שאנחנו קונים אכן אמין.

זהות היצרן והיבואן – כפי שצוין בנקודה הקודמת, איכות האינקובטור (בדומה לכל פריט ציוד מעבדתי מרכזי ומורכב אחר) תלויה מהותית בזהות החברה המייצרת אותו. קיימות כיום חברות רבות המייצרות ציוד למעבדות, והתחרות גורמת לחברות רבות להורדת מחירים, על חשבון איכות הרכיבים. לכן, כדאי לוודא כי האינקובטור שאתם רוכשים מיוצר על ידי חברה גדולה, מוכרת ונחשבת בתחום הציוד למעבדות, דוגמת חברת Memmert. בכל מקרה, את האינקובטור כדאי לקנות מיבואן/ספק מוכר ופעיל בתחום החימום התעשייתי וחימום למעבדות, ולוודא כי אתם מקבלים אחריות מלאה ושרות על המכשיר.

נפח פנימי ומספר מדפים - נקודה זו עשויה להישמע טריוויאלית, אך אנו מציינים אותה מפני שכבר קרו מקרים בהם מעבדות רכשו אינקובטור חדש בעלות של אלפי שקלים, רק כדי לגלות כי הוא אינו גדול מספיק או אינו כולל מספיק מדפים או אופציות להוספת מדפים, על מנת לתת מענה הולם לצרכים השוטפים. לכן, חשוב לבחון בקפידה את המידות הפנימיות של האינקובטור לפני ביצוע ההזמנה, אך מעבר לכך – לבחון עם כמה מדפים הוא מגיע, מה הגודל של כל מדף והאם קיימת אופציה להוספת מדפים נוספים. לאחר מכן, יש לחשב לכמה שטח מידוף פנימי אתם זקוקים – כמה אובייקטים תרצו לשים בו זמנית באינקובטור וכמה שטח יתפסו. פריט מרכזי וחשוב כמו אינקובטור עשוי לעלות לא מעט והוא מרכזי לתהליכי מחקר רבים. לכן חשוב לבדוק בקפידה ולקנות פעם אחת, את הדגם המתאים ביותר לצרכי אותה מעבדה.

לצפייה במוצרים נוספים למעבדה היכנסו לקישור >>

משקל מטען מקסימלי – מלבד מידות פנימיות ושטח מדפים, גם המשקל שניתן להעמיס בחלקו הפנימי של אינקובטור מעבדתי הוא מוגבל, וגם פרמטר זה חשוב לקחת בחשבון. גם כאן – ערכו חישוב של המשקל המקסימאלי שתרצו להעמיס על האינקובטור, ואז בדקו במפרט הטכני של הדגם שאתם שוקלים לרכוש. חשוב לבחון הן את עומס המשקל המירבי לאינקובטור כולו והן את העומס המקסימלי עבור כל מדף

מידות חיצוניות – גם למידות החיצוניות כדאי להקדיש תשומת לב, מפני שמדובר במעבדה ולא בפריט ריהוט לבית. חשוב שהאינקובטור יתאים בצורה אופטימאלית למקום שמוקצה לו במעבדה, שייכנס בלי בעיה אך גם שלא יתפוס מקום מיותר. שוב – אלו בדיקות לכאורה קטנות וסיזיפיות, אך חשוב ביותר לבצע אותן לפני הרכישה, על מנת למצוא את האינקובטור המתאים ביותר.

היכנסו לאתר אלקטרוטרם והתרשמו ממגוון המוצרים שלנו
https://www.electrotherm.co.il/

קרדיט לתמונה: pixabay