כותרת
> C;
1/1
בריאות

אשפוז כפוי – הוא הדרך הכי טובה לתת את הטיפול הדרוש

נהריה בריאותפורסם: 30.03.23 , 09:51ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

התמודדות עם מחלות פיזיות או מחלות בתחום בריאות הנפש, היא תהליך ארוך, אשר דורש שנים של השקעה, כמו גם תמיכה של קרובי משפחה וחברים של המטופל. יחד עם זאת, לפעמים אתם מזהים התדרדרוות במצב הבריאותי ואתם לא מצליחים לעצור בזמן את המטופל, מה שאומר שאין ברירה ואתם חייבים לקחת ברצינות את האפשרות של אישפוז כפוי בשביל ‏לעזור למטופל להתמודד עם ‏המצב הבריאותי בכלים הכי נכונים שאפשר לקבל. אשפוז כפוי הוא אמנם מצב לא פשוט גם למטופל וגם לבני המשפחה, אבל כאשר אתם מקבלים את התמיכה של צוות רפואי מקצועי ואתם לוקחים החלטות אשר ‏עשויות לשפר את איכות חייו של המטופל בטווח הארוך, אפשר יהיה להסביר את ההחלטה הזו למטופל, בשביל ‏לעזור למטופל להבין את המצב שלו.

‏מתי כדאי לשקול ברצינות את האפשרות של אישפוז כפוי?

‏אישפוז כפוי היא בחירה שאתם רוצים לקחת בחשבון כאשר המטופל:

  1. ‏נמצא במצב שבו הוא ‏אינו ‏שולט ‏במעשים שלו. למשל, אנשים שנמצאים במצב סיעודי קשה ועוברים התדרדרות רפואית, ‏חייבים להיות תחת השגחה של צוות רפואי ‏24 שעות ביממה, למשך שבעה ימים בשבוע. אבל אם אין לכם את האפשרות להתאים את בית המגורים של המטופל למיטה מיוחדת או לכיסא גלגלים, אז בוודאי שצריך לשקול ברצינות את האפשרות של ‏אישפוז כפוי.
  2. ‏מטופל שנמצא במצב נפשי קשה ויכול להיות סכנה לעצמו או לסביבה. אנשים במצב ‏נפשי מורכב חייבים להיות תחת השגחה בשביל למנוע ניסיון לפגוע בעצמם או במשפחה וחברים קרובים. ואם אתם רואים שיש התדרדרות משמעותית במצב הנפשי של המטופל, יתכן מאד שאין ברירה אחרת אלא לפנות לקבלת יעוץ רפואי על מנת לשקול את האפשרויות שלכם בנוגע לתהליך אישפוז כפוי.
  3. ‏בני נוער ומבוגרים אשר סובלים מהתנהגות כפייתית. בין שמדובר על ההפרעה כפייתית או על הפרעות אכילה, במצב שבו אין לכם יכולת לשלוט על המטופל אתם צריכים לקבל עזרה של צוות רפואי מומחה אשר יכול להיות זמין לצרכים של המטופל ולמנוע התנהגות מסוכנת לאורך זמן.

‏הטיפול המקצועי הטוב ביותר לבן המשפחה שלכם

‏אף על-פי שמדובר על החלטה קשה מאוד עם השפעות על כל בני המשפחה, אשפוז בכפייה הוא לפעמים הטיפול הנכון ביותר שאתם יכולים להעניק לאנשים אשר מתמודדים עם מחלות פיזיות או בעיות נפשיות. נכון שאתם עלולים להגיע למצב שבו המטופל כועס עליכם מאוד, ואפילו מסרב להיפגש עם המשפחה אבל בגלל שמדובר על ‏החלטה כל כך חשובה, אתם רוצים לעשות הכל על מנת לדאוג קודם כל למתן הטיפול הרפואי בסטנדרט הכי גבוה בשביל לעזור לבן המשפחה שלכם לקבל את הטיפול שמגיע לו או לה לקבל.