כותרת
> C;
1/1
בריאות

בדיקת מי שפיר – מה זה?

נהריה בריאותפורסם: 21.07.22 , 10:04ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

היריון יכול להיות תקופה מרגשת ומלחיצה מאוד. כאשר אנחנו מצפים לתינוק אנחנו חייבות לוודא שאנחנו עוברות בדיקות שונות כולל בדיקת מי שפיר. בדיקת מי השפיר היא בדיקה מה בודקים את מי השפיר שמקיפים את השלייה. בדיקת מים אלו יכולה לאפשר לצוות הרפואי לבדוק האם יש לעובר בבטן לקויים שונים או בעיה בריאותית מסוימת כמו למשל תסמונת דאון.

בדיקת מי שפיר – למה זה חשוב?

בדיקת מי שפיר היא בדיקה שיכולה לאפשר לנו לגלות האם העובר שלנו מצוי במצוקה או האם יש לו לקות מסוימת מבחינה רפואית או התפתחותית. לרוב, מומלץ לבצע את בדיקה זו לנשים שהן מעל לגיל 40. כל אישה בהיריון יכולה לבחור לעבור בדיקה של מי השפיר שלה וחשוב מאוד לוודא שאנחנו עוברות את הבדיקה מידי צוות רפואי ורופא מומחה.

האם היריון בגיל 40 פלוס הוא היריון בסיכון?

היריון בגיל 40 פלוס נחשב להיריון בסיכון גבוה יותר מאשר למשל היריון של נשים שהן בנות 20 או 30. היריון בגיל 40 פלוס יכול להיות היריון שיש בו יותר סיכוי לליקויים אצל העובר כמו למשל תסמונת דאון או בעיות אחרות כמו למשל מצוקה בנשימה או לידה מוקדמת של העובר. לידה מוקדמת של העובר לפני סיום טבעי של ההיריון יכולה לסכן את האם ואת התינוק. עוברים שנולדים מוקדם מדי יכולים להיות פגים ובסכנת חיים של ממש.

איזה בדיקות חשוב לעבור בהיריון?

יש הרבה בדיקות שחשוב מאוד לעבור בזמן ההיריון שלנו. בדיקות שחשוב לעבור הן בדיקות כמו בדיקות דם, בדיקות אולטרה-סאונד וגם בדיקות כמו בדיקת מי שפיר. חשוב מאוד לעבור בדיקות מעקב בזמן היריון כי כך ניתן לאתר בזמן מצוקה של העובר או של האם. בדיקות מעקב יכולות לאפשר לנשים לשמור טוב יותר על היריון בריא וכיפי. כאשר אנחנו בהיריון, אנחנו אחראיות לעובר שלנו ולבריאות האישית שלו ושלנו. חשוב מאוד שנדע לשמור על הבריאות בזמן היריון וזה כולל שמירה על משקל גוף תקין וגם על עשיית כושר גופני.

בסופו של דבר, חשוב מאוד שנדע לשמור על הבריאות האישית שלנו ושל העובר שלנו בזמן שאנחנו בהיריון. כאשר אנחנו נשמור על בריאות תקינה בזמן היריון יהיה לנו בסוף ההיריון תינוק יפה, חמוד ובריא. ביצוע בדיקות מעקב בזמן ההיריון ושמירה על אורח חיים בריא במהלכו יכולה לאפשר לנו ליהנות מתינוק בריא יותר. חשוב מאוד להקפיד לעבור את הבדיקות בכל נקודה בהיריון וכל פעם שאנחנו מרגישות שאולי משהו לא בסדר אתנו או אם העובר לבדוק זאת מיד ולא לדחות את הבדיקה. דברים שיכולים לעורר תמרור אזהרה הם כאשר אנחנו לא מרגישות את העובר או כאשר יש לנו דימום בזמן שאנחנו בהיריון – בכל אחד ממקרים אלו יש לפנות לקבלת טיפול רפואי.