כותרת
> C;
1/1
חינוך

ביקור שר החינוך בשלומי

נהריה חינוךפורסם: 29.10.20 , 07:57ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: RITVO PHOTOGRAPHYצילום תמונות: RITVO PHOTOGRAPHY

שר החינוך, יואב גלנט, הגיע ביום ג׳ לשלומי שבגליל המערבי על מנת להעניק באופן אישי מחשבים ניידים חדשים לתלמידי שלומי במסגרת השקת הפרויקט הארצי שיזם לחלוקת 150 אלף מחשבים ניידים עבור ילדי ישראל אשר אין בביתם מחשבים.

המחשבים ישמשו את הילדים ללמידה מרחוק ויתנו להם מענה בתקופת משבר הקורונה.

את פני השר קיבלו ראש המועצה מר גבי נעמן, מנכ״ל המועצה, מנהל אגף החינוך ומנהלי בתי הספר בשלומי, יחד עם תלמידי תיכון אורט בשלומי.

בדבריו לשר אמר ראש המועצה גבי נעמן:

"השר גלנט, אתה ידיד אישי לשלומי במשך שנים רבות, והגעתך לכאן מרגשת אותי באופן אישי ומהווה כבוד גדול עבורנו. עוד בתפקידך הקודם כשר השיכון התחייבת בפני כי שלומי תזכה ממך לתמיכה וליווי אישי ועמדת במילתך. בזכות המענקים והתמיכה האישית שלך כשר השיכון וכשר החינוך, מערכת החינוך המפוארת והנפלאה בשלומי, המתמודדת כמו כל מערכות החינוך בארץ עם משבר הקורונה, תזכה להפוך את המשבר להזדמנות, להתחזק להתעצם ולפרוח עוד."

שר החינוך יואב גלנט התייחס לחזרה ללימודים בשבוע הבא:

״הקבינט החליט שכיתות ג'-ד' יחזרו ללימודים במתווה של קפסולות, שכיתות א'-ב' ילמדו במתכונת של חצאי שבועות והנחה אותי, שר החינוך, למצוא את המתווה האופטימלי ולפעול בהתאם. לכן, יחד עם ראשי הערים ומנהלי בתי הספר, נפתח את הלימודים לכיתות א'-ב' ליותר משלושה ימים - ובחלקים ניכרים של הארץ זה יהיה ארבעה ימים. יש מקומות שיהיו גם חמישה ימים. אנחנו נשענים על 13 אלף מורים שגייסנו לכיתות ג'-ד' ואנחנו נמצא דרך שלא כל המורים האלה יהיו בכיתות ג'-ד', אלא שחלק מהם ילמדו בכיתות א'-ב'. משרד החינוך יאפשר גמישות ניהולית למנהלי בתי הספר וראשי הרשויות, זאת בכפוף לכללים ולנהלים שייקבעו ע״י המשרד״.

בנוגע לחלוקת המחשבים בשלומי אמר השר:

שמחתי להגיע לשלומי למבצע חלוקת המחשבים, יחד עם ידידי הוותיק ושותפי לדרך, ראש העיר גבי נעמן שמשקיע כבר שנים רבות בחינוך ילדי העיר. בחודשים הקרובים נמשיך לחלק 150 אלף מחשבים ניידים עבור כל ילדי ישראל דרך אלפי בתי ספר בכל רחבי הארץ, ובכך נקדם את המהפכה הדיגיטלית במשרד החינוך״.

מיד עם כניסתו של שר החינוך, יואב גלנט, לתפקידו הצהיר השר כי אחד מהדגלים המרכזיים שהוא יניף יעסוק בצמצום הפערים הטכנולוגיים, והפיכת מערכת החינוך לדיגיטלית וחדשנית. לאור זאת, הוא גיבש תכנית לאומית רחבת היקף, וגייס לטובתה סכום חסר תקדים של 1.2 מיליארד ₪. תכנית זו כוללת שורה רחבה של פעולות ובכלל זה חלוקת מחשבים ניידים לתלמידי מערכת החינוך שידם אינה משגת.

 צילום דורית ריטבו באדיבות RITVO PHOTOGRAPHY

 צילום דורית ריטבו באדיבות RITVO PHOTOGRAPHY

 צילום דורית ריטבו באדיבות RITVO PHOTOGRAPHY

 צילום דורית ריטבו באדיבות RITVO PHOTOGRAPHY

 צילום דורית ריטבו באדיבות RITVO PHOTOGRAPHY