כותרת
> C;
1/1
בריאות

הובא למרכז הרפואי לגליל במצב קשה לאחר שעבר טיפול שיניים ברשות הפלסטינית

נהריה בריאותפורסם: 16.03.22 , 13:14ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

המטופל מאושפז במצב קשה, מורדם ומונשם. מנהל מחלקת פה ולסת, פרופ' סאמר סרוג'י: "טיפולי שיניים במסגרת לא סטרילית ולא מספיק מקצועית עלולים להביא לסכנת חיים ואף למוות"

גבר בן 38, תושב אחד הכפרים בגליל המערבי, שהגיע לטיפול שיניים וביצוע שתלים דנטליים באחד היישובים ברשות הפלסטינית, כמעט מצא את מותו בעקבות זיהום שנוצר בחלל הפה ובצוואר. הוא הגיע למרכז הרפואי לגליל בנהריה, שם ניצלו חייו ברגע האחרון.

המטופל מאושפז במחלקה לטיפול נמרץ נשימתי במצב קשה, מורדם ומונשם.

הגבר הגיע בתחילת השבוע לחדר המיון של המרכז הרפואי לגליל, עם תלונה על נפיחות ניכרת בפניו, מלווה בכאבים חזקים באזור הפנים והלסת התחתונה. לאחר שעבר תישאול מהיר, התברר כי עבר טיפול שיניים באחד היישובים ברשות הפלסטינית.

בחדר המיון נבדק המטופל ע"י כירורג פה ולסת, שאיבחן כי הוא סובל מזיהום רב-מערכתי חמור, שהתפתח באזור חלל הפה והצוואר. ההידרדרות במצבו היתה מהירה מאוד והוא הוכנס בדחיפות לחדר הלם, בסיוע צוות ההרדמה, שם הכניסו הרופאים לגופו צינור הנשמה, ובכך מנעו מצב של חנק ומוות מיידי.

הודות לתושייתם של הרופאים ד"ר דניאל אורן וד"ר אמיר תותרי, שזיהו בזמן את המצוקה ופעלו במהירות תוך הפעלת נוהל חירום, ניצלו חייו של המטופל, שהוכנס בדחיפות לחדר ניתוח, שם עבר ניקוז של החללים המזוהמים בצוואר ובחלל הפה.

בתום הניתוח הועבר לאישפוז במחלקה לטיפול נמרץ כשהוא במצב קשה ויציב, מורדם ומונשם.

הודעה על המקרה הועברה למשרד הבריאות.

מנהל המרכז לניתוחי פנים, לסתות, רפואת הפה והשיניים, פרופ' סאמר סרוג'י: "בזכות תושייתו של הצוות הרפואי ניצלו חייו של המטופל בדקה ה-90. ההידרדרות היתה מאוד מהירה כתוצאה מהזיהום ממנו סבל. יש כאן מסר מאוד חשוב: טיפולי שיניים במסגרת לא סטרילית ולא מספיק מקצועית עלולים להביא לסכנת חיים ואף למוות, ללא קשר למקום בו ניתן הטיפול הרפואי".

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, שיבח את הצוות הרפואי על העבודה המקצועית והמהירה, תוך שהדגיש כי חשוב מאוד להקפיד להגיע אך ורק למקומות ומוסדות רפואיים שהינם מורשים ומאושרים ע"י משרדי הבריאות.

הצוות הרפואי והמטופל במהלך הניקוז

צילום באדיבות המרכז הרפואי לגליל

חיי המטופל ניצלו בדקה ה-90. פרופ' סאמר סרוג'י

צילום: תומס סולינסקי