כותרת
> C;
1/1
בריאות

הנושאים החשובים ביותר בביטוח עסקים

נהריה בריאותפורסם: 25.05.22 , 10:25ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לא כל אחד יודע אבל כל בעל עסק צריך שיהיה לו ביטוח לעסק. ביטוח עסקים מגן גם על בעל העסק, גם על עובדיו וגם על לקוחותיו. הביטוח העסקי מתאים לכל סוג של עסק מחנויות ומרכולים ועד מסעדות ומפעלים, מעסקים עם 500 עובדים וגם עסקים עם 3 עובדים ואפילו אם העסק הוא של עובד עצמאי או פרילנסר. רצוי שלכל בית עסק יהיה ביטוח כדי שבעליו יוכלו להיות בטוחים כי גם במקרה של אסון העסק יהיה מוגן.

אחד הנושאים שקשה לרבים לעשות ולשלם הוא נושא הביטוח. לא משנה מה סוג הביטוח איכשהו אנשים רבים מנסים לחמוק מהסיפור וזו טעות גדולה. ביטוח, כל ביטוח שאנחנו עושים הוא בא במטרה לגן עלינו ולשמור על הכסף שלנו במקרה הצורך. אך בגלל שהביטוח הוא סוג של מוצר שאנחנו לא רואים, לא מרוויחים ממנו דבר במקרה שהכול בסדר אנשים רבים לא עושים אותו וכשהם נזקקים לו זה כבר מאוחר מידי.

כדי להבין למה כל כך חשוב לעשות ביטוח לעסק ריכזנו עבורכם את הנקודות החשובות:

  • ביטוח המבנה ותכולתו – עסקים רבים מתנהלים בתוך מבנה, לא כולם יושבים בבית הקפה השכונתי ומנהלים את העסק שלהם מהמחשב, ולא כולם פוגשים את לקוחותיהם בבתי העסק של הלקוח. כל מי שמשכיר משרד, עובד תחת קורת גג ובין קירות זקוק לביטוח מבנה. הביטוח יכסה אתכם במקרה של הצפה שתחדור למבנה, שריפה שפרצה, קריסת המבנה ועוד תקלות רבות אחרות. בנושא תכולתו של המבנה, גם הוא מבוטח. כמו ריהוט במבנה, מכשירים ומכונות, מוצרים שונים, ועוד.
  • אחריות צד ג' – אם העסק שלכם משרת אנשים למשל חנויות פיסיות, מסעדות, בתי קפה וכן הלאה רצוי שיהיה לכם ביטוח עסקים שמכסה בכל מקרה של פגיעה. בנוסף, אחריות צד ג' מכסה על מבנים סמוכים לבית העסק שלכם. למשל אם ישנה הצפה בבית העסק שלכם והמים חדרו לשכן שנמצא בקומה מתחתכם הביטוח יכסה על הנזקים שנגרמו לאותו השכן.
  • אחריות מקצועית - בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פתחו עסקים פרטיים או שהפכו להיות פרילנסרים. אנשי מקצוע שנותנים ייעוץ מקצועי עבור לקוחותיהם מומלץ לרכוש ביטוח הכולל את האחריות המקצועית. הביטוח הזה מגן על בעל העסק מפני תביעות בנושא רשלנות רפואית. חשוב לקרוא את תנאי הפוליסה ובמקרים רבים גם להוסיף את ההרחבה של הפוליסה כדי להיות מוגנים גם שנים קדימה.
  • אובדן הכנסה – הקורונה למדה את כל בעלי העסקים בעולם כי אין דבר כזה מצב בטוח. היום העסק עובד בצורה רציפה ומכניס כסף ומחר חלילה הכול יכול להשתנות וההכנסות לעסק יעצרו בבת אחת. ביטוח עסקים הכולל אובדן הכנסה מכסה על בעל העסק במקרים בהם ההכנסה לבית העסק נעצרה. חשוב לבחון את האירועים המופיעים בפוליסה שעומדים בתנאי הביטוח.