כותרת
> C;
1/1
בריאות

הסגר מתחיל להשפיע: נסגרה אחת ממחלקות הקורונה במרכז הרפואי לגליל בנהריה

נהריה בריאותפורסם: 13.10.20 , 19:09ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: אלי כהןצילום תמונות: אלי כהן

אנחת רווחה במרכז הרפואי לגליל בנהריה: לראשונה אחרי זמן רב ירד מספר המאושפזים במחלקות הקורונה מתחת ל-60 חולים, וכעת הוא עומד על 55 בלבד, כמחצית ממה שהיה לפני חודש.

בעקבות זאת נסגרה היום (שלישי) אחת ממחלקות הקורונה, בניהולו של ד"ר אדוארד קייקוב. מחלקה זו תשוב לתפקד כמחלקה גריאטרית, לרווחת 600 אלף התושבים אותם משרת המרכז הרפואי.

נכון לעכשיו ישנן במרכז הרפואי שלוש מחלקות קורונה פעילות: מחלקת כתר מונשמים, שהוקמה במקום מחלקת השיקום, ומחלקות כתר א' וכתר ב', שהוקמו במקום שתי מחלקות פנימיות. כאמור, בשלוש המחלקות יחד מאושפזים כעת 55 חולים מאומתים.

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום: "הסגר החל לתת את אותותיו ומספר המאושפזים ירד באופן מדורג, אך יחד עם זאת, ישנם 35 חולים במצב קשה, מתוכם יותר מעשרה במצב קריטי (מונשמים ועל סף הנשמה). כולי תקווה שהסגר ימשיך להניב תוצאות, ושנראה גם ירידה בכמות החולים הקשים, ובעיקר אלו שנמצאים במצב קריטי. אני קורא לציבור להמשיך ולשמור על הנחיות משרד הבריאות, ובמיוחד עטיית מסכות, ריחוק חברתי והיגיינה".

כמו כן הוסיף מנהל המרכז הרפואי: "בגל השני התמותה הרימה את ראשה וזהו סימן אזהרה שאין לטעות בו. לצערי, חלק מהחולים הגיעו אלינו מאוחר, ובכך פיספסו את 'חלון ההזדמנויות' שהיה כדי להעניק להם בזמן את הטיפול הדרוש. היו חולים שהתנהגו בניגוד לכללים, נדבקו בקורונה וניגשו להיבדק כאשר זה כבר היה מאוחר מדי. אותם אנשים התביישו ממה שיגידו עליהם, ובחלק מהמקרים גרמה הבושה לתחלואה קשה ולהדבקות מיותרות".

מחלקת הקורונה שנסגרה, בתמונה מימי הגל הראשון

צילום: אלי כהן