כותרת
> C;
1/1
בריאות

חובשת, חברה הכי טובה - ומיילדת

נהריה בריאותפורסם: 26.08.20 , 10:26ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

טלי אפללו (36), תושבת נהריה, תכננה שחברתה הטובה רוית כהן תלווה אותה בלידת בנה בחדר הלידה בבית החולים. ביום שני לפני כשבוע, צלצלה טלי בבהילות בשעה 5 לפנות בבוקר אל רוית - והזעיקה אותה אל ביתה, בשל צירי לידה. כשרוית, חובשת רפואת חירום במד"א נכנסה אל הבית, היא סייעה לטלי להתארגן, הנחתה את ירון, בעלה של טלי לקחת את התיקים שהם הכינו מראש, לרדת לרכב ולהכין אותו לקראת נסיעה לביה"ח. אבל רגע לאחר מכן, כשהן היו בסמוך לדלת הבית, ירדו המים והלידה החלה בבית ובתוך דקות אחדות נולד אביאל כשרוית בתפקיד המיילדת ובמשך כל הזמן הזה ירון, שבעלה של טלי, ממתין ברכב ולא מודע ללידה המתרחשת.

על האירוע הדרמטי, סיפרה רוית: "כשהגעתי אל טלי, הפער בין הצירים היה עדיין ארוך, הסברתי לה שהמקום הבטוח ביותר ללדת בו הוא בחדר לידה ושצריך לנסוע לבית החולים. רגע לאחר מכן, כבר ירדו המים ולא הספקנו אפילו להגיע עד לדלת היציאה מהבית. כשהשכבתי אותה על המיטה וראיתי את הראש מבצבץ. מיד התקשרתי 101 למד"א וקיבלתי את הלידה יחד עם החובשת בטלפון, כשמקביל האמבולנס היה בדרכו אלינו. אחד הילדים שהיה בבית התעורר ולא הבין למה הוא שומע בכי של תינוק, אמרתי לו שירד מהר לאוטו יגיד לאבא 'מזל טוב' ויקרא לו לעלות חזרה הביתה".

על הרגעים שאחרי, הוסיפה: "אף אחד מאיתנו לא עיכל את מהירות הלידה. נהריה זו עיר קטנה וכולם גרים מרחק של דקות ספורות מבית החולים, אני מתנדבת במד"א חמש שנים, אבל עדיין לא יילדתי אישה בבית עד היום. זה היה מהמם ואפילו לא היה לי זמן להתרגש או להילחץ. התרכזתי בלהרגיע את טלי ולבצע את כל מה שלמדתי בקורס חובשים בצורה המקצועית ביותר. התינוק מקסים וחמוד, ישן הרבה ובקושי בוכה".

על לידת הבזק, סיפרה האם הטרייה טלי: "עד עכשיו קשה לי להבין מה קרה, הכל היה מאוד מהיר ומרגש. ירון בעלי מראש מעט חשש מהלידה והתכנון היה שרוית תלווה אותי בחדר הלידה. ידעתי שאני בידיים טובות במהלך כל הלידה. מעכשיו רוית היא לא רק החברה הכי טובה שלי, היא גם המיילדת האישית שלי ואני מודה לה שהייתה שם לצידי וביצעה עבודה מדהימה".

צילום: דוברות מד"א