כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

ייפוי כוח מתמשך

נהריה חוק ומשפטפורסם: 25.01.23 , 10:27ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

החיים יכולים להיות מאד מאתגרים בעידן הפוסט מודרני, עידן עתיר גירויים ושינויים שאינו נח לרגע. בתקופה כזו, אנחנו חייבים להיעזר בכוחות חיצוניים שיסייעו לנו לתפקד ולעשות את המוטל עלינו בתקופות של חוסר ודאות וריבוי מטלות הנדרשות לביצוע.

באמצעות ייפוי כוח מתמשך ניתן להמשיך את התפקוד באופן שוטף וללא הפרעות ועיכובים הנגזרים כתוצאה מקשיי תפקוד, פערי שעות וימים בין מדינות, עניינים רפואיים אישיים, היעדר זמן פנוי לפעולות מינוריות ובירוקרטיות – כל אלו הופכים את הצורך בייפוי כוח מתמשך לאקוטי ומשמעותי עבור רבים.

לאילו מטרות משמש ייפוי כוח מתמשך?

ענייני נכסים

רכישת בית בארץ או בחו"ל הינה חלק מתהליך הביסוס בעולם, וצעד המאפשר לנו לחוש ביטחון בהתנהלות הכלכלית שלנו וביצירת ביטחון ברכוש. עם זאת, ניהול בית מצריך נוכחות מתמדת וכן דאגה למסמכים שונים. על מנת לחסוך מעצמנו זמן יקר וכן מאמצים וריצות – שירותי ייפוי כוח מתמשך מאפשרים לנו להתמקד במה שחשוב לנו באמת ולאפשר לאחרים לסייע לנו.

עניינים רפואיים

עניינים רפואיים יכולים להיות אקוטיים ומצריכים התייחסות מידית. לא תמיד יש לנו את הזמן להגיע לקחת מסמכים נדרשים כדי לחתום עליהם ופעמים רבות אנחנו נדרשים לחתום בתחומים שאנחנו עצמנו לא ממש בקיאים בהם. באמצעות ייפוי כוח מתמשך ניתן לפתור את הקושי בחתימה על מסמכים באמצעות בא כוח מצידכם.

עניינים משפטיים

עניינים משפטיים מצריכים ידע מקצועי ובמקרים רבים יש להם השלכות אקוטיות על חיינו. אם לא נחתום בזמן על מסמכים הדורשים את האישור שלנו, אנחנו עלולים למצוא את עצמנו מתמודדים עם השלכות משמעותיות על החיים שלנו לטווח ארוך.

עניינים אישיים

בכל הנוגע לעניינים אישיים עלינו לוודא כי יש מי ששומר עלינו ודואג לצרכים שלנו. אם אנחנו לא מסוגלים לעשות זאת בעצמנו בשל מחסור בזמן, פניות או משאבים אחרים - ייפוי כוח מתמשך מעניק לנו את האפשרות לבחור בחיים פשוטים יותר הודות לעזרה.

מה נדרש לצורך ייפוי כוח מתמשך?

על מנת לחתום על ייפוי כוח מתמשך יש צורך בעורך דין שזהו תחום ההתמחות שלו ויכול להיות עד לחתימה. המסמך צריך להיות מנוסח על ידי אדם המתמצה בתחום וכזה האמון על הבאת כל הצרכים של מייפה הכוח לידי ביטוי במסמך.

חשוב לוודא כי אכן כל הצרכים – עד הצרכים הקטנים ביותר של האדם, באים לידי ביטוי במסמך זה. זאת, משום שמדובר בייפוי כוח ארוך טווח כך שמיופה הכוח מקבל את הסמכות לחתום על מסמכים בשם מיופה הכוח, גם בלי לשאול אותו לגבי המסמכים הבאים. בשל העובדה כי מדובר בנושא רגיש ביותר, חשוב הניסיון בהתמודדות עם מקרים קודמים בסגנון כך שתוכלו לנסח מסמך שאתם שלמים לגביו ויכולים להיות רגועים כי מישהו אחר מייצג אתכם בנושאים שונים הקשורים לדאגה וטיפוח של חייכם.