כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

כיצד עורך דין יכול לעזור לכם בסגירת הסכמים בינלאומיים?

נהריה חוק ומשפטפורסם: 19.04.23 , 10:03ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אנחנו חיים בעולם גלובאלי, היום, יותר מאי פעם בעבר, זה לא ממש משנה איפה אתם גרים, אתם רק צריכים אינטרנט עובד, מחשב נייד ואתם כבר יכולים לפעול בכל מקום בעולם. אמנם, כל זה נשמע כמו גן עדן ובאמת, ישנן הרבה מאוד הזדמנויות ההופכות רלוונטיות בשנים הללו. אבל, באותה הנשימה, הרי שכל מי שרוצה להצליח באמת, צריך סט כלים חדש כדי להצליח להתנהל בעולם החדש הזה בחכמה. במאמר הבא נדבר קצת על הרגולציה שבהסכמים בין מקומות שונים בעולם. ננסה להסביר על האתגרים וכמובן, נדבר על הפתרונות. בואו נתחיל עכשיו.

מה התפקיד של חוזה ולמה בחוץ לארץ זה יותר מורכב

בעולם הקדום, לפני שהמציאו את המשפט, הכוח היה אצל מי שהיה לו כסף או כוח פיזי. המושג של זכויות התחיל לקבל משמעות רק במאה השמונה עשרה ולאורך מאתיים השנים האחרונות, אנחנו ראינו עיצוב מחדש של המושגים הללו, אשר מקבלים ביטוי במערכת המשפט הקיימת היום, בעולם המערבי. הרעיון של החוק הוא לאפשר לכל אדם ליהנות מהזכויות המגיעות לו על פי חוק. חוזה הוא מסמך המשותף לשני צדדים, שתי חברות או שני בעלי עסקים. בחוזה נרשמים התנאים לקיום העסקה ותיאום הציפיות בין השניים. אחד מתחייב לעשות כך והשני מתחייב לתת בתמורה משהו אחר. עד כאן הכל טוב ויפה, במידה ויש מחלוקת בהמשך, החוזה יכול להזכיר לנו על מה כל צד התחייב.

במדינת ישראל יש כללים ברורים לאופן בו יש לכתוב חוזה עסקי. רשום בבירור, מה הופך חוזה למסמך רישמי מבחינה משפטית, מי רשאי לרשום את החוזה וכן הלאה. אם תרצו לחתום על חוזה בחוץ לארץ, הרי שתהפכו כפופים לא למשפט הישראלי, אלא למשפט הבין לאומי, כך שהדיון הוא הרבה יותר מסובך. השאלה היא מה אומר החוק, מי נדרש לאכוף את החוק וכן הלאה. נשמע מסובך? אם אתם לא מכירים את התחום, הרי שאתם וודאי צריכים קצת עזרה.

על תפקידו של עורך הדין בתהליך

אם אתם רוצים לחתום על הסכמים בינלאומיים מכל סוג, בין אם לצורכי עבודה ובין אם לצרכים נוספים, הרי שהדבר הנכון הוא לגייס עורך דין מקצועי שיסייע לכם. תפקידו של עורך הדין מורכב משני חלקים. ראשית, עורך הדין כאן כדי לספק לכם את הידע המקצועי כדי שתקבלו החלטות נבונות בזמן החתימה. הסכמים בינלאומיים לא כתובים בעברית כמובן והשפה המשפטית, יכולה לבלבל. טוב שיש מי שיודע איך לקרוא את המסמכים ויכול לקרוא עבורכם את הרשום באותיות הקטנות.

אבל, מעבר לכך, אם אתם עורכים עסקים בחוץ לארץ וגם בארץ, הרי שיש לכך משמעות בהיבטים נוספים, למשל, בכל הנוגע למיסוי. אם אתם רוצים ללכת על בטוח, הרי שאתם חייבים לגייס את האדם הנכון, זה שיהיה שם כדי לשמור על האינטרסים שלכם וכדי לוודא כי כל התהליך נעשה על פי חוק.

עכשיו, יש לכם את כל המידע ואתם יכולים לכבוש את העולם

העולם אף פעם לא היה מזמין יותר. היום, שעה שאתם מחזיקים במידע החשוב, אתם יכולים ללכת ולממש את הפוטנציאל הגלום בעידן החדש. רק אל תשכחו, לגייס את אנשי המפתח שיאפשרו לכם לשמור על האינטרסים שלכם ולהגן על הזכויות שלכם, גם אם אתם חותמים על הסכמים בינלאומיים מעבר לים. תמיד טוב לקחת את הדברים ברצינות ולא לוותר על קבלת ייעוץ מקצועי כבר מהרגע הראשון. לכל שאלה, יש לכם עכשיו למי לפנות.

קרדיט תמונה: pixabay