כותרת
> C;
1/1
בריאות

כל הדרכים לקבלת החיוך המושלם

נהריה בריאותפורסם: 24.04.22 , 15:20ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

האפשרויות הנפלאות שמציעה לנו היום רפואת השיניים הקוסמטית, מעניקות לנו לא רק חיוך לבן ובוהק, אלא גם חיזוק הביטחון העצמי, שינוי לטובה של הדימוי העצמי, שיפור איכות החיים וכמובן גם שיפור בריאות הפה והבריאות הכללית.

בזכות רפואת השיניים הקוסמטית, אתם יכולים לתקן את השיניים שלכם בקלות, בין אם בעזרת שתלים דנטליים ובין אם על ידי ציפויי חרסינה לשיניים, ולהתהדר בחיוך נהדר. בנוסף, מרפאת שיניים משוכללת שמציעה טיפולי שיניים ממוחשבים, מציעה טיפולים מדויקים, מותאמים אישית, ובזמן קצר מאוד.

אילו דרכים מציעה לנו רפואת השיניים הקוסמטית לקבלת החיוך המושלם?

  1. הדבקה עם חומר מרוכב

הדבקה עם חומר מרוכב (Composite), התואם את צבע האמייל של השיניים הטבעיות, יכולה לתקן שיניים פגומות, רקובות או מוכתמות ולהחזיר את החיוך היפה והבריא.

רופא השיניים קודח באזור הנגוע ומורח על פני השטח את החומר המרוכב. לאחר מכן הוא מעצב ומשייף את החומר, כדי שמראה השן המטופלת יתאים לשיניים האחרות. הליך שיניים קוסמטי זה מתקן את הנזק לשן ומקנה לה מראה מושלם ובריא. הדבקה מרוכבת היא הליך זול המסייע למטופלים להיפטר מעששת, משיניים סדוקות ומשיניים עקומות.

  1. ציפויי שיניים

רופא השיניים משתמש בציפויי שיניים המיוצרים מחרסינה איכותית, כדי להקנות לשן המטופלת מראה זהה לשיניים הטבעיות. ציפויי שיניים נועדו לתקן שורה של בעיות דנטליות, כמו שיניים סדוקות, שיניים עקומות, אמייל פגום או מילוי רווחים בין שיניים.

ציפויי חרסינה הם עלים דקיקים המיוצרים בהתאמה אישית כדי לכסות את החלק הקדמי של השן הפגומה. כאשר ציפויי החרסינה מודבקים לפני השטח של השיניים, הם יכסו את פגמי השיניים וישנו את צורתן של שיניים עקומות.

  1. שיבוצי Inlays ו-Onlays

סוגי שיבוצים אלה, שנועדו לחזק ולכסות שן פגומה, נקראים גם ׳מילוי עקיף׳, ומשמשים למקרים של שן עם עששת מתונה או שן עם מבנה שיניים שלא יכול לתמוך בסתימה. Inlays ו-Onlays עשויים משרף מרוכב והם חלק מטיפולי השיניים הקוסמטיים המאפשרים לרופא השיניים לחזק את השן, לשחזר את צורתה ולמנוע ריקבון או נזק נוסף לשן. Onlay הוא יישום אידיאלי לכיסוי כל שטח השן, שחלק גדול ממנה פגום.

  1. השתלות שיניים

שתלים דנטליים מציעים אלטרנטיבה יעילה לשיניים פגועות או חסרות. תהליך ההשתלה מתחיל בהחדרת מעין בורג עשוי טיטניום לתוך הלסת, במקום שבן חסרה השן, כדי שיוכל לתמוך בכתר, ממש כמו שורש השן הטבעי. השתלים נראים ומרגישים כמו שיניים טבעיות.

אם החניכיים שלכם בריאות, ויש מספיק עצם במקום ההשתלה, רופא השיניים יוכל לבצע את ההשתלה ללא בעיות. אם אתם סובלים מבעייה בחניכיים, רופא השיניים יטפל קודם כל בבעיה זו. ואם אין מספיק עצם בלסת, רופא השיניים יבצע השתלת עצם לפני ההשתלה הדנטלית.

לאחר השתלת השיניים, יהיה עליכם להמשיך ולהקפיד על היגיינת הפה כדי לשמור על בריאות הפה וניקיון החניכיים.

  1. כתר שיניים

כתר שיניים נועד להחליף שן פגועה מעל לקו החניכיים ולהחזיר לה את הגודל, הצורה, החוזק והמראה הטבעי. כתר שיניים מחזק שן חלשה ומונע ממנה להישבר או להיסדק. כתרים משמשים גם לתיקונים קוסמטיים של שיניים לא מיושרות או מוכתמות.

כתרים עשויים מחומרים שונים, כולל מתכת, שרף, פורצלן וחרסינה. רופא השיניים ימליץ על סוג הכתר המתאים ביותר למצב הספציפי שלכם.

הליך הנחת כתר השיניים מתחיל בעיצוב השן המטופלת, בלקיחת תבנית שיניים ושליחתה למעבדה, שתכין את הכתר הקבוע. עד שהכתר הקבוע יהיה מוכן, רופא השיניים יניח על השן המטופלת כתר זמני.

  1. יישור שיניים – אינוויזליין (Invisalign)

אינוויזיליין מציעה פלטה שקופה והיא אחת השיטות הפופולריות ליישור שיניים כמעט בלתי נראה. התקן זה עשוי מחומר תרמו-פלסטי המותאם בצורה מושלמת לשיניים שלכם. במשך זמן הטיפול הפלטה מניעה את השיניים למקומן הרצוי כדי להציע לכם שיניים מושלמות.

  1. הלבנת שיניים

הלבנת שיניים היא הליך בסיסי ברפואת השיניים הקוסמטית, שמבוצעת במרפאה על ידי רופא השיניים. ההלבנה תיעשה לאחר ניקוי יסודי של השיניים, כולל הרחקת הפלאק והאבנית וכל פסולת אחרת משטח השיניים שלכם.

במהלך השנים, אנשים רבים סובלים משיניים שהתכסו בכתמים, נשחקו או הצהיבו ממאכלים, משקאות, תרופות או עישון. הלבנת שיניים תסיר כתמים אלה ותספק לכם חיוך בהיר ומושלם.