כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

כל מה שצריך לדעת אודות פסילת רישיון נהיגה

נהריה חוק ומשפטפורסם: 14.11.22 , 13:03ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בעת בה אנו מדברים על מצב בו אדם שלא הוציא רישיון נהיגה ונתפס על נהיגה ללא רישיון בתוקף, הרי שאותו אדם עשוי לקבל מאסר של עד שנתיים. יחד עם זאת, חשוב להבין כי מדובר על העונש החמור ביותר שניתן להעניק במסגרת המקרה המדובר ובעת בה הנהג מקבל ייצוג משפטי הולם, באמצעות עורך דין מנוסה העוסק בכל הסובב סביב פסילת רישיון נהיגה, הרי שיחולו על הנהג עונשים קלים בהרבה כדוגמת מאסר על תנאי, קנס כספי או לחילופין פסילת רישיון נהיגה למשך פרק זמן מסוים. כמו כן, ידוע לכולנו כי נהיגה בכלי רכב ממונע מחייבת רישיות נהיגה לצד רישיון רכב בתוקף ומשכך, לא פעם עולה השאלה - באילו מקרים מתרחשת פסילת רישיון נהיגה? מה קורה בעת בה אדם נוהג ללא רישיון? ומה קורה כאשר אדם נוסע ברכב ללא טסט? ובכן, על מנת לעשות לכם סדר בנושא, ריכזנו עבורכם במאמר הבא את כל הדגשים החשובים בכל הסובב סביב פסילת רישיון נהיגה.

מתי מתרחשת פסילת רישיון נהיגה?

לאחר סיום תקופת ימי השלילה של הרישיון שלכם, הרי שעל מנת לקבל את הרישיון שלכם מחדש יהיה עליכם לעבור הליך מוסדר כאשר אנו מדרבים על פסילת רישיון נהיגה באמצעות בית המשפט או לחילופין פסילת רישיון על ידי משרד הרישוי. על כן, חשוב לומר כי במידה ומדובר על פסילת רישיון נהיגה על ידי קצין משטרה, אותו קצין משטרה יהיה זה שיחזיר לכם את רישיון הנהיגה שלכם, בין אם בעזרת דואר רשום ובין אם בהגעה פיזית. זאת בעוד כי חשוב לזכור כי לא פעם רישיון הנהיגה שלכם לא יחזור חזרה אליכם בסיום תקופת השלילה, במידה ומדובר על מצב בו נקבע כי אינכם זכאים לקבל אותו חזרה עד העת בה תעברו מבחן עיוני וטסט נוסף. ניתן לסכם ולהוסיף כי זמן הפסילה של רישיון הנהיגה שלכם מתחיל מהפעולה הפיזית של מסירת הרישיון לגורם הייעודי.

כיצד ניתן לקבל רישיון נהיגה לאחר פסילה?

חשוב לזכור כי יחד עם האמור, במידה ומדובר על מצב בו עליכם לגשת ישירות על המכון הרפואי לבטיחות בדרכים על מנת להיבדק כתנאי להחזרת רישיון הנהיגה שלכם בתום תקופת השלילה, הרי שלא תקבלו את רישיון הנהיגה שלכם חזרה עד העת בה המכון הרפואי לבטיחות בדרכים אכן בחר לאשר כי אתם אכן כשירים לנהיגה. יחד עם זאת, כאמור, על מנת לוודא מתן מענה מקיף לכלל הצרכים האישיים שלכם לאורך כל ההליך, החל מהשלב ההתחלתי של פסילת רישיון הנהיגה ועד להחזרתו, הרי שההמלצה המרכזית תהיה לפנות לשירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה המתעסק בכל הסובב סביב פסילת רישיונות נהיגה שכן, פעולה זו תבטיח לכם שקט נפשי כי כלל האינטרסים שלכם נלקחים בחשבון במהלך ההליך.

קרדיט תמונה FREEPIK