כותרת
> C;
1/1
בריאות

כפפות ניטריל – למה הן עדיפות על כפפות ויניל או לטקס?

נהריה בריאותפורסם: 25.05.22 , 11:14ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

מחפשים מיגון ידיים חד פעמי למטרות אישיות או מקצועיות? אם כן, נראה שכפפות ניטריל עשויות להיות הבחירה הטובה ביותר עבורכם. פשוט משום שהוכח שהן טובות יותר מאשר כפפות ויניל, לטקס ומוצרים דומים אחרים בשוק שנועדו להעניק לכפות הידיים הגנה ונוחות.

ניטריל, בניגוד ללטקס, הוא חומר נטול חלבונים הגורמים לתגובות אלרגיות. זה יתרון משמעותי של מוצרים המבוססים על ניטריל, במיוחד אם העבודה מחייבת אתכם להיות במגע עם אנשים שסובלים מאלרגיה ללטקס. כפפות ניטריל חד פעמיות מציעות מספר יתרונות נוספים שכדאי להכיר.

  1. ניטריל הוא בעל עמידות כימית מעולה

העמידות הכימית המועטה של הוויניל והלטקס, הופכת אותם לבחירה גרועה לעבודה במעבדות, בבתי חולים או בשימוש בחומרים לניקיון הבית. לניטריל, לעומת זאת יש עמידות כימית מעולה והוא משמש בתעשיות שבהן חשוב להגן על הידיים (כמו מעבדות רפואיות ומדעיות, מפעלי ייצור ועוד).

בסביבות עבודה בסיכון גבוה לא מספיק רק לשטוף ידיים ויש צורך לעבוד עם כפפות. במקרים אלה מומלץ להשתמש בכפפות ניטריל שמגנות על הידיים מפני כימיקלים, שוויניל ולטקס לא מסוגלים לעמוד מולם. כפפות ניטריל גם מעוצבות כך שהן עמידות בפני קרעים וחורים, ומציעות הגנה רבה יותר על כפות הידיים מפני כימיקלים מסוכנים.

  1. כפפות מגן חד פעמיות עם התנגדות רבה יותר לקרעים ולחורים

בהשוואה ללטקס, כפפות ניטריל מציעות רמת עמידות גבוהה פי 3 עד 4 להתהוות נקבים בכפפות. זה הופך אותן לכפפות מתאימות במיוחד להגנה על הידיים במקומות עבודה מסוכנים, במיוחד באלה שבהם משתמשים בחפצים חדים.

כפפות רפואיות אלה מסוגלות להגן על הידיים לא רק מפני חומרים כימיים אלא גם מפני חתכים, שריטות וחבורות. יתר על כן, בכפפות הלטקס קשה לזהות את החורים שנוצרו, לא כך בכפפות ניטריל. לכן, כפפות אלה הן הבחירה הנבונה ביותר להגנה אמינה על הידיים מפני מזהמים סביבתיים.

  1. לתעשייה או לבית – עדיף להשתמש בכפפות שהן 100% נטולות לטקס

כפפות ניטריל לא יוצרות תגובות אלרגיות בזמן השימוש. הלטקס מכיל חלבוני גומי טבעי שעלולים לגרום לתגובה אלרגית, ניטריל לא מכיל חלבונים אלה.

קחו בחשבון שגם אנשים ללא אלרגיות, עלולים לפתח עם הזמן אלרגיה ללטקס, כך שעדיף שעובדים בתעשיות הדורשות שימוש תדיר בכפפות מגן חד פעמיות, ישתמשו בכפפות ניטריל.

  1. כפפות ניטריל מציעות תחושת מישוש גבוהה יותר

ניטריל הוא חומר מעולה המאפשר למשתמשים לשמור על חוש המישוש שלהם. קל יותר לתפעל חפצים בידיים העוטות כפפות ניטריל, מאשר כפפות אחרות שעלולות להגביל את יכולת הטיפול בחפצים ולהפחית את חוש המישוש (מצב שעלול להיות בעייתי בתעשיות מסוימות). ניטריל מבטל בעיה זו ומציע תחושת מישוש גבוהה.

לבסוף, כפפות חד פעמיות עשויות ניטריל, יעילות מאוד לשימוש הן כשיש צורך בהגנה על הידיים והן כשנדרשות תחושת מישוש וזריזות של האצבעות.