כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

לאחר התערבות משפטית משטרת נהריה חזרה בה מסירובה והעניקה אישור לחידוש רישיון לעסק בעיר

נהריה חוק ומשפטפורסם: 16.07.20 , 09:14ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בתחילת השנה תחנת משטרת נהריה סירבה לחדש רישיון עסק לבעל עסק מכולת בעיר, זאת לאחר 5 שנים שפעל בעל המכולת עם רישיון עסק באישור המשטרה.

בנובמבר 2019 העניקה ממשלת ישראל צו להרחבת סמכויות המשטרה במתן אישור לרישיון בחלקת רישוי העסקים, זאת כאשר ניתנה האפשרות למשטרה לא לאשר מתן רישיון עסק, בטענה של הסיבה "מידע מודיעיני" וללא כל הסברים נוספים לאזרח.

לאחר מספר חודשים של דחיית מתן הרישיון לבעל העסק, דווקא בשבוע האחרון קיבל בעל העסק בנהריה את רישיון העסק המיוחל לשנה השישית ברציפות וזאת לאחר הטיפול והייצוג משפטי המוצלח שהוא קיבל מפירמת עורכי הדין MMG & CO.

עו"ד שלי אדרי, ראש מחלקה אזרחית בפירמת עורכי הדין: "לאחר שייצגתי את מרשי בשימוע שנערך בתחנת משטרת בנהריה, טענתי שישנה כאן פגיעה ממשית בחופש העיסוק ופגיעה תקדימית באזרח על ידי רשויות האכיפה.

לשמחתי ולשמחת מרשי, בתחנת משטרת נהריה קיבלו את בקשת ההשגה שהוגשה על ידי משרדנו והעניקו למרשי את הזכות להמשיך ולעבוד בכבוד בשנה השישית ברציפות של העסק".

עו"ד בלהה מצגר, מנכ"לית ומייסדת פירמת עורכי הדין MMG & CO: "פגיעה בפרנסה ובחופש העיסוק יכולה להביא לתוצאה שלילית בחברה ולא להשיג שום מטרה.

דווקא הרגישות וההבנה שגילו בתחנת משטרת נהריה ובייחוד בתקופה זו של משבר נגיף הקורונה, מייצרת כאן תוצאה חיובית על החברה בישראל".

ניתן לתאם ראיונות בתיאום מראש, משרד 'לסקר את יעקב'.

עו"ד בלהה מצגר ועו"ד שלי אדרי. צילום: גיל נחושתן