כותרת
> C;
1/1
בריאות

לבחור כסא ארגונומי – כי הבריאות לפני הכל

נהריה בריאותפורסם: 29.10.23 , 11:18ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

יש כל כך הרבה סיבות לבחור בכסא ארגונומי למשרד שלכם. כשבוחרים כסא ארגונומי מומלץ לדעת את הסיבות הללו, כדי לקבל את זריקת העידוד הכל-כך חיונית הזו לביצוע הרכישה בלי להתעכב – כאשר חוד החנית היא כמובן, איך לא, הבריאות שלנו!

יש לנו, לבני האדם, נטייה להתעלם ולדחות, להעלים עין ולהמשיך הלאה כאילו כלום לא קרה. מדובר במנגנון שנועד לעזור, אך לעיתים הוא גם פוגע. כולנו יודעים שהעישון מזיק לבריאות, אבל דוחים את הפסקת העישון ליום אחד, אי-שם, בעתיד לא ידוע. כולנו יודעים שלא בריא לשתות אלכוהול, או לאכול מאוחר בלילה, ועוד.

לא מדובר רק בדברים שאסור, אלא גם בדברים שמותר. כולנו יודעים שפעילות גופנית היא חיונית לבריאות. אנחנו גם יודעים שחשוב לאכול בריא, לישון מוקדם, ולא לשחק כל היום עם הטלפון הסלולרי ברשתות החברתיות. אבל בין הידיעה לפעולה יש מרחק, ואת המרחק הזה אנחנו רוצים לצמצם, להעלים, ולסלק, כדי שבעודכם יושבים ובוהים בסרטונים ברשתות החברתיות, ונחשפים לפרסומת על ארוחת השחיתות שמחכה לכם, שוב פעם, מאוחר מאוד בערב – לפחות תעשו את זה עם גב בריא וללא כאבים במפרקים.

כוונון הכיסא – כי אנחנו צריכים לכוון את הגוף לבריאות

הכסא הארגונומי בעצם מאפשר לכם לקבל תמיכה במקום לשקוע, לזכות בגב ישר במקום עקמת וגיבנת, ולוודא שאתם שומרים על הגוף שלכם מכוון. החשיבות של יציבה נכונה וישיבה בריאה היא מכרעת, בטח ובטח לאלו מאיתנו שמבלים חלק ניכר מהיום שלהם ישובים מול המחשב בעבודה. רבים כלל אינם מודעים להשפעה המכרעת שיש ליציבה על בריאות הגוף, והיא מכרעת בהחלט. הנה שתי דוגמאות מתוך רשימה ארוכה הרבה יותר:

  1. זרימת דם טובה – ישיבה לא נכונה יוצרת לחץ במפרקים שונים, והלחץ הזה במנחים המשונים הללו מונע את זרימת הדם התקינה. כשלא מספיק דם מגיע למקומות אליהם הוא צריך להגיע, זה גורר אחריו ירידה ברמת התפקוד של אותם אזורים, בין אם הגפיים, האגן, או אפילו הראש והצוואר.
  2. ריכוז – כן כן, אתם מרוכזים מאוד ואכן קראתם נכון – ישיבה לא נכונה פוגמת בריכוז, ודי מהר למען האמת. זה קורה בשני ערוצים עיקריים:
  1. הרבה מהריכוז הולך שוב ושוב דרך תת המודע לשינוי המנח כי לא באמת נוח, אז יש מעין חוסר שקט מתמיד של הגוף בישיבה לא נכונה.
  2. ישיבה לא נכונה לוחצת על החוליות, ופעמים רבות משפיעה על זרימת הדם למוח ומן המוח, דרך עמוד השדרה, כמו גם על מערכת העצבים, והריכוז מאבד מאיכותו.

לסיכום:

אם הייתם שמים לב לצורה בה אנשים יושבים במשרד מול המחשב (אם אפשר בכלל לקרוא למנח הזה לשבת), לצורה בה אנשים יושבים כאשר הם אוכלים את ארוחת הצהריים שלהם, לצורה בה אנשים יושבים באופן כללי בחיים, הייתם נדהמים. אנחנו יושבים גרוע, בדרך כלל, וגם כשאנחנו נזכרים ומיישרים את הגב, רובנו שוקעים ל"מצב 2" תוך גג 15 שניות, פשוט כי לא רכשנו כסא ארגונומי מומלץ.

כסאות ארגונומיים של סימון הם כסאות מתקדמים, נוחים, ובמחירים נגישים, מה שאומר שאין על מה להתעכב, אלא פשוט לבחור את הכסא הבא שלכם, להתיישב בנוח, ולשמור על הבריאות.