כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

ליווי משפטי לעסקים

נהריה חוק ומשפטפורסם: 28.03.22 , 11:16ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ליווי משפטי

כל עסק זקוק לליווי של אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים כמו רואה חשבון, עורך דין, יועץ עסקי ועוד. לכל אחד מהם יש תפקיד שמתחיל עם הקמת העסק ונמשך לאורך כל שנות הפעילות שלו. כאשר מדובר על ליווי משפטי יש לחלק זאת לכמה נישות כיוון שכל עורך דין מתמקצע בתחום אחר. בתחילת הדרך שוכרים את שירותיו של עורך דין שיטפל בכל הנושא של הקמת חברה, הוא ייעץ לאיש העסקים אילו פעולות מומלץ לבצע, מה המחויבות שלו כמנהל וכדירקטור בחברה פרטית וזאת כדי שאיש העסקים יבצע את כל המהלכים הנכונים כדי ליצור עסק רווחי ויפעל על פי החוק.

בהמשך הדרך, כאשר העסק מתפתח ויש בו עובדים, איש העסקים זקוק לא אחת לאופציה של ליווי משפטי בנושא זכויות עובדים . כיוון שנושא דיני עבודה הוא מורכב ויש חוקים רבים שהמחוקק קבע עבור העובדים וגם זכויות מיוחדות עבור העובדות. איש העסקים לא יכול להכיר את כל החוקים הללו באופן מעמיק ולכן בכל פעם שיש מחלוקת עם עובד על עניין זה או אחר אשר קשור להעסקתו ולתגמול שלו, כדאי להתייעץ עם עורך דין שמתמקצע בתחום זה, כדי שייתן את חוות דעתו ובהתאם לכך תתבצע ההתנהלות מול העובד. רוב המעסיקים מעוניינים לפעול על פי החוק ולכן הם בוחנים כל נושא על כל רבדיו ורק לאחר מכן מיישמים זאת בפועל.

ליווי משפטי בנושא נדל"ן

אנשי עסקים זקוקים מעת לעת לאפשרות של ליווי משפטי בנושא נדל"ן. זאת כיוון שהם מעוניינים לרכוש נכס כמו משרד או מפעל עבור החברה שבבעלותם. המשא והמתן והחתימה על החוזה הם נושאים מורכבים ולכן עורך דין מקרקעין מסייע להם לאורך כל הדרך עד החתימה בפועל. רכישה של נכס שהוא עדיין לא מוכן ונמכר על הנייר, מצריכה פיקוח על קבלת ערבויות בנקאיות כדי שהכסף ששולם לא ירד לטמיון.

רכישה של קרקעות

יזמים שעוסקים בתחום הנדל"ן מעסיקים עורך דין מקרקעין שמעניק להם ליווי משפטי באופן קבוע בשיטת הריטיינר החודשי. הוא מעניק להם את כל המעטפת בכל ייזום של קרקע. כאשר הם מעוניינים לרכוש קרקע זו או אחרת, עורך הדין בודק אם מדובר בקרקע שהופשרה, אם הייעוד שלה הוא לבנייה של בנייני מגורים, משרדים, מסחר וכו'.

או שמדובר בקרקע שעדיין לא הופשרה והסיכוי להפשרה בשנים הקרובות הוא קלוש. בהתאם להמלצה המשפטית של עורך הדין, יחליט היזם אם לרכוש את הקרקע, אם יש במהלך זה סיכוי או סיכון.

ייעוץ בנושא נזיקין

יש מקרים שבהם בעל עסק זקוק לסיוע וגם ליווי משפטי בנושא נזיקין במקרה שעובד תובע אותה אם לדוגמה הוא נפל במפעל, או חווה תאונת דרכים שהיא גם תאונת עבודה בדרך למקום העבודה. לא אחת מדובר בנושאים מורכבים וסבוכים שיש להקדיש להם חשיבה רבה הן לטווח הקצר והן לטווח הארוך וברובם המהלך המשפטי כולל גם התנהלות מול חברת הביטוח שביטחה את העובדים.