כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

למה מומלץ להיעזר בעורך דין צוואות וירושות

נהריה חוק ומשפטפורסם: 13.04.22 , 07:14ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

למה מומלץ להיעזר בעורך דין צוואות וירושות

צוואה הינה אחד המסמכים החשובים ביותר שאתם עשויים לערוך במהלך ימי חייכם, זאת בעת בה הצוואה נועדה למעשה עבור הדורות שאחריכם. מסמך הצוואה יכלול בתוכו את מגוון ההנחיות השונות אשר תרצו להעביר לבני הזוג וקרובי המשפחה שלכם, בין אם מדובר בבעל ובין אם מדובר בילדים וכן הלאה וכן הלאה. מטבע הדברים, הצוואה תכלול גם את כלל החפצים והרכוש שלכם, יחד עם הדרך בה אתם מעוניינים לחלוק אותם בין הקרובים שלכם. במאמר הבא ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי בנוגע לחשיבות ניסוח ההודעה והפקדתה באופן מקצועי במשרדי הרשם באמצעות עורך דין צוואות וירושות .

נסחו את המסמך באמצעות עורך דין למניעת אי הבנה עתידית

מרבית האנשים ברחבי מדינת ישראל נוטים לחשוב כי כתיבת מסמך צוואה הינה פעולה פשוטה שלא מצריכה ליווי מקצועי כלל, ניכר כי מדובר בדעה שגויה ועל כן, מסמכים רבים נוטים להיפסל בעת בה המסמך לא יעמוד בתנאים של משרדי הרשם לענייני ירושה. לדוגמה, "אני משאיר את העסק לקטנה שלי" הוא משפט נפוץ שפסל לא מעט מסמכי צוואה. שכן, מיותר לציין כי לאחר מועד הפטירה, משפחתו של המנוח מנסה להבין באיזה עסק היה מדובר ובאיזה מהילדות מדובר? כך למעשה ניתן לפסול בקלות מסמך צוואה ולכן, מוטב שתוודאו כי בעת בה אתם מנסחים מסמך צוואה, שהכתיבה אכן ברורה וחד משמעית ולשם כך, מומלץ להיעזר בעורך דין צוואות וירושות.

היכן נמצאת הצוואה?

לפני מספר שנים את מסמך הצוואה היו נוהגים להטמין בתוך ארגז מיוחד הנמצא המקום מסתור שידוע לכלל בני המשפחה והיורשים. מסמך הצוואה היה חתום על ידי המוריש וכמו כן, נכסיו חולקו בהתאם לבקשתו האישית. בימים אלו, יחד עם חלוף השנים והתפתחות העידן המודרני, ישנו גוף שתפקידו לקבל את הצוואה המופקדת באמצעות עורך דין צוואות וירושות, עורך דין שישמור על המסמך באופן ראוי. למעשה, בימים אלו, מסמכי הצוואות החדשים נסרקים באמצעות סורק דיגיטלי על מנת שתהיה גרסה דיגיטלית של המסמך, כל עוד כותב הצוואה נמצא בחיים. יש לציין כי חלק בלתי מבוטל של המשפחות ברחבי המדינה אינן מודעות לאופן תיעוד הצוואה ולכן משאירות את מסמך הצוואה בכתב היד של האדם המנוח, מתוך ציפייה שבעת הצורך, יהיה ניתן לממשה. אך חשוב לציין כי ברוב המוחלט של המקרים, מסמך צוואה שרשום בכתב יד עושה את דרכו לפסילה, לאור העובדה כי הוא עשוי לעבור שינויים על ידי קרובים המעוניינים לקבל חלק מרכוש המנוח בדרך שהיא לא חוקית וכדומה.

שורה תחתונה, בעת בה אתם מעוניינים לכתוב מסמך צוואה, מוטב כי תיעזרו בעורך דין צוואות וירושות, על מנת להבטיח כי המסמך אכן יתממש.

FREEPIK