כותרת
> C;
1/1
בריאות

למי מגיע שירות אשפוז בית?

נהריה בריאותפורסם: 31.03.22 , 10:19ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ככל שהזמן עובר אנחנו, מי שעוסקים בתחום הרפואה, מבינים את החשיבות הגדולה כל כך שיש לאישפוז בבית עבור הרווחה של כל מטופל. הסיבות לחשיבות של אישפוז בית הן באמת לא נגמרות. החל מכך שאישפוז בית למעשה מאפשר למטופל להרגיש טוב יותר, כאשר הוא מטופל סביב חפציו המוכרים לו בסביבתו הקרובה וכלה בעובדה כי בבתי חולים, עקב הצטברות של חולים המביאים כל אחד את בעיותיו שלו, יש הצטברות חיידקים שעלולה להיות מקור לשורה של מחלות כל עוד לא מטפלים בבעיה בזמן. כך שבמובנים רבים אין מי שאישפוז בית לא יכול להיטיב עימו.

אבל, על מנת שניתן יהיה לקיים אשפוז בית, כמה תנאים חייבים להמשיך ולהתקיים. אותם נפרט כאן בהרחבה.

קודם כל, מדובר על מי שאפשר לטפל בו בבית

כדי שנוכל לתת שירות של אישפוז בית זה צריך להיות למי שאפשר לתת לו טיפול שכזה בבית. זה לא אומר רק שמדובר על אמצעים בסיסיים שמתאפשרים בבית, כמו מעט מקום, מי שילווה את המטופל לאורך השעות בהן הצוות הרפואי נעדר ועוד, מה שבדרך כלל אפשרי במרבית המקרים. הנקודה היא, שהמצב של המטופל צריך להיות כזה שמאפשר לנו להשאיר אותו בבית. כלומר, אנחנו רוצים ליצור מציאות בה המטופל מספיק יציב מצד אחד, כלומר, לא צריך את השירותים המיוחדים שקיימים בבית חולים, מהצד השני, הוא צריך להיות מי שהבעיה הרפואית שלו היא כזו שאפשר לספק עבורה את כל המיכשור הרפואי הרלוונטי על מנת שהאישפוז יתקיים בתנאים הטובים ביותר שאפשר.

מדובר על מי שסובלים מבעיה ארוכת טווח ובמצב יציב

כאמור, אישפוז בית למעשה מגיע למי שהמצב שלו יציב וכאשר אנחנו מדברים על בעיה המלווה את המטופל לאורך תקופת זמן ממושכת. זה יכול להיות מי שחולה בסרטן, משתקם מבעיה אורתופדית, חולי לב וכן הלאה. בדרך כלל נדרשת אבחנה שבהמשך גם תאפשר לכם לקבל סבסוד זה או אחר מחברת הביטוח כמו גם מהביטוח הלאומי.

המטרה היא לאפשר לחולה לקבל את המענה הטוב ביותר שאפשר

מטבע הדברים, על מנת לצאת לתהליך כזה של אישפוז בבית עבור מי שיש לו בעיה ממנה הוא סובל לאורך תקופת זמן ממושכת, יש לבצע לא רק אבחנה אלא נדרשת כאן החלטה של הצוות הרפואי שבסופו של דבר תקבע את מידת הכשירות של המשפחה ושל המקום עבור טיפול מהסוג הזה. מדובר על תהליך לא פשוט אליו כל המשפחה צריכה להתגייס. כאמור, במרבית המקרים אין בעיה, אבל חשוב לזכור כי המטרה היא, בראש ובראשונה, להבטיח כי המטופל מקבל את המענה הטוב ביותר ואת הסביבה התומכת ביותר שתיתן מענה לבעיה ממנה הוא סובל.

לשאלות נוספות נשמח לדבר אתכם

אם יש לכם שאלות נוספות בנושא אנחנו נשמח לדבר איתכם. החוויה של ליווי אדם אהוב לאורך תהליך מהסוג הזה היא לעולם חוויה לא פשוטה שדורשת תעצומות נפש כמו גם לא מעט יכולות וידע שצריך לסגל בתוך תקופת זמן קצרה.

אנחנו כאן כדי להושיט יד וכדי לתת לכם את המעטפת השלמה מסביב הטיפול כולו.