כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

מי זכאי להוציא דרכון אירופאי?

נהריה חוק ומשפטפורסם: 25.08.22 , 11:06ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אלפי אזרחים מרחבי העולם שאינם אזרחי האיחוד האירופי – European Union (EU) – מצליחים לקבל אזרחות של ה-EU. איך הם מצליחים לעשות זאת?

ובכן, כדי לגלות מי זכאי להוציא דרכון אירופאי, ולוודא שאתם עצמכם יכולים להפוך לאזרחי ה-EU –גם אם לא נולדתם באחת ממדינות ה-EU או אם אין לכם בן משפחה שהוא אזרח ה-EU – המשיכו לקרוא.

האם אני זכאי לקבל דרכון אירופאי?

כדי להשיג אזרחות של האיחוד האירופי, עליכם להגיש בקשה לאזרחות באחת ממדינות האיחוד האירופי. בעוד שתהליך קבלת האזרחות הוא שונה ממדינה למדינה, באופן כללי דרישות המינימום הן שתחיו במדינה זו למשך זמן מסוים, תספקו הוכחה למגורים חוקיים במדינה ותגישו בקשתה לקבלת אזרחות של ה-EU.

  • קבלת אזרחות של האיחוד האירופי דרך מוצא

הדרך הקלה ביותר לקבל אזרחות אירופאית היא אם יש לכם הורים, סבים וסבתות ובמקרים מסוימים, גם אם היו לכם סבא רבא או סבתא רבא, שהם אזרחי המדינה.

סוג זה של אזרחות נפוץ בהונגריה, אירלנד, איטליה, פולין, פורטוגל, רומניה ומדינות אירופאיות אחרות. בדרך זו תוכלו להשיג דרכון אירופי שיעלה לכם רק כמה מאות דולרים.

  • קבלת אזרחות של האיחוד האירופי באמצעות התאזרחות

אם אתם עדיין סקרניים לדעת מי זכאי להוציא דרכון אירופאי, אולי תשמחו לדעת שרוב מדינות אירופה נותנות אזרחות של האיחוד האירופי לאנשים שהם תושבים חוקיים במדינתם.

הדרישה היא שהאדם ישמור תחילה על התושבות שלו במדינה זו למשך מספר השנים אותן הגדירה המדינה. לדוגמה, תוכניות השהות בפורטוגל ובספרד מציעות לכם אזרחות של האיחוד האירופי באמצעות התאזרחות, בתנאי שאתם תושבי קבע.

  • קבלת אזרחות של האיחוד האירופי באמצעות השקעה

אזרחות המוענקת למשקיעים או לתושבים במדינות האיחוד האירופי, היא הדרך המהירה ביותר לקבלת אזרחות של ה-EU. המדינה תזכה אתכם ואת בני המשפחה שלכם בקבלת דרכונים של האיחוד האירופי, בתמורה להשקעה שלכם, תוך 6 חודשים בלבד, תלוי בסוג התוכנית שבחרתם.

לדוגמה, תוכנית ההתאזרחות בקפריסין מציעה אזרחות למשקיעים תוך שישה חודשים בלבד, בתנאי שישקיעו סכום מינימלי של יותר מ-2 מיליון אירו.

מהי האזרחות הטובה ביותר שיש לאיחוד האירופי?

אחת האזרחויות הטובות ביותר באיחוד האירופי, היא האזרחות האוסטרית. זוהי אחת המדינות האטרקטיביות בעולם מבחינת מספר ההזדמנויות העצום שהיא מציעה. בנוסף, דרכון אוסטרי הוא ממש יקר מפז, שכן אוסטריה מציעה לכם: יציבות כלכלית, שיעורי פשיעה נמוכים, אוויר נקי, תשתיות מצוינות והזדמנויות נפלאות לעבודה ולפרנסה.

אזרחות נוספת הנחשבת לטובה מאוד מבין המדינות החברות באיחוד האירופי היא פורטוגל. מדינה זו, בדומה לישראל, מוצפת שמש רוב השנה, בעלת רצועת חוף ארוכה לאורך האוקיינוס האטלנטי, אוכל נפלא, עלויות מחיה זולות ומחירי נכסים מעולים. כל אלה מעידים על כך שאזרחות פורטוגלית, שיכולה להיות שלכם תוך חמש שנים בלבד, היא דרך נהדרת לקבלת דרכון אירופאי.

קרדיט: UNSPLASH