כותרת
> C;
1/1
בריאות

מקרה חמור של תקיפת רופא במרכז הרפואי לגליל

נהריה בריאותפורסם: 31.08.20 , 13:29ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ביום ראשון השבוע אירע מקרה חמור של תקיפת רופא במרכז הרפואי לגליל, כאשר בשעת בוקר הותקף הרופא באגרופים ע"י מאושפז באחת המחלקות.

הכל החל כאשר החשוד, תושב נהריה בן 56, התפרץ לעבר כמה מעובדי המחלקה, וביניהם עובדת סוציאלית והאח האחראי, תוך שקילל אותם ודרש מהם לשחררו לביתו.

בעקבות הצעקות יצא מחדרו אחד הרופאים, תושב הכפר מע'אר בשנות ה-30 לחייו. הגבר המאושפז, שהבחין בו, התקרב אל הרופא, הצמיד אליו את מצחו, איים עליו והיכה אותו בפניו.

צוות הביטחון של המרכז הרפואי, שהגיע במהירות למקום, השתלט על התוקף ומנע פגיעות נוספות באנשי צוות. הרופא המותקף הגיש תלונה במשטרה והחשוד נעצר לחקירה בתחנת נהריה ולאחר מכן שוחרר.

השבוע סיפר הרופא: "התוקף התנפל עלי, כי פשוט נתקל בי, והוציא עלי את כל האגרסיות שלו. באותה מידה, הוא היה יכול לתקוף אדם אחר. זו תחושה קשה מאוד. הכאבים הפיזיים עברו, אבל הצלקת הנפשית נשארה. לא ייתכן שדווקא הצוות המטפל, שעושה עבודת קודש, יזכה ליחס כזה".

יצוין כי רק לאחרונה אירע מקרה חמור במרכז הרפואי, כאשר אשה שבן משפחתה מת ביחידה לטיפול נמרץ, היכתה חמישה עובדים וגרמה נזק לרכוש. בעקבות אותו מקרה התרחשה הפגנה במרכז הרפואי, בהשתתפות עשרות עובדים ובתיאום בין הוועדים השונים (ועד הרופאים, ועד האחים והאחיות ו-ועד עובדי מינהל ומשק). באותה הפגנה נישאו דברים ע"י יושבי ראש הוועדים, יו"ר ארגון רופאי המדינה, ד"ר זאב פלדמן, ומנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום.

בעקבות המקרה האחרון, אמר פרופ' ברהום: "מדובר במקרה חמור מאוד. הצוות המטפל עושה עבודת קודש 24/7 ולא ייתכן שהוא ימשיך להיות שק החבטות של המטופלים. אנו סומכים על המשטרה שתדע למצות את הדין עם התוקף".

הפגנה במרכז הרפואי לגליל נגד אלימות בבתי חולים  צילום: אלי כהן