כותרת
> C;
1/1
בריאות

מרכז הדרכה ופיתוח בינלאומי לניתוחי פנים במרכז הרפואי לגליל בנהריה

נהריה בריאותפורסם: 28.11.19 , 15:13ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

הישג גדול למרכז לניתוחי פנים, לסתות ורפואת הפה שבמרכז הרפואי לגליל, לאחר שהוכתר ע"י תאגיד הענק העולמי "ג'ונסון אנד ג'ונסון" למרכז הדרכה ופיתוח עולמי של התאגיד בתחום בו הוא עוסק.

מדובר במרכז החמישי בלבד ביבשת אירופה, שנבחר למרכז הדרכה ופיתוח של "ג'ונסון אנד ג'ונסון" בתחום ניתוחי פנים, לסתות ורפואת הפה (עד כה היו קיימים באירופה מרכזים דומים בפריס שבצרפת, בבאזל שבשווייץ ובערים אולם ודיסלדורף בגרמניה).

יצוין כי ההסכם הרשמי בין הצדדים ייחתם במהלך שנת 2020.

משמעות הדבר היא שהמרכז לניתוחי פנים, לסתות ורפואת הפה, שבניהולו של פרופ' סאמר סרוג'י, יהפוך למרכז הדרכה עולמי, במסגרתו יגיעו אליו רופאים מכל רחבי אירופה, בתחום ניתוחי פנים, לסתות ורפואת הפה, להשתלמויות שונות, במימונו ובחסותו של תאגיד "ג'ונסון אנד ג'ונסון".

יצוין כי במשך כל השנה מגיעים למרכז מומחים מכל רחבי הארץ, כדי ללמוד ולהשתלם, על רקע העובדה שהמרכז לניתוחי פנים, לסתות ורפואת הפה כולל את המיכשור הטכנולוגי המתקדם ביותר בעולם.

כמו כן צבר הצוות ניסיון רב בעריכת ניתוחים ייחודיים, בין השאר בטיפול בפצועים רבים שהגיעו ממלחמת האזרחים בסוריה, חלקם במצב קשה ביותר.

הרופאים שיגיעו להשתלמויות מרחבי אירופה ישתתפו בין השאר בתיכנון ניתוחים באמצעות מדפסת תלת מימד ובעריכת ניתוחי הדמיה במחשב.

לקראת ההחלטה להפוך את המרכז למוקד הדרכה ופיתוח עולמי, הגיע לביקור במרכז הרפואי אחראי תחום פה ולסת ב"ג'ונסון אנד ג'ונסון", קרל זדרפלד, שנפגש עם פרופ' סרוג'י, אשר ערך לו סיור במרכז לניתוחי פנים, לסתות ורפואת הפה.

פרופ' סרוג'י: "זהו כבוד גדול עבור המרכז שבראשו אני עומד בפרט והמרכז הרפואי בכלל, להפוך למרכז ההדרכה החמישי באירופה של 'ג'ונסון אנד ג'ונסון'. אין לי ספק שדבר זה ימנף את המרכז הרפואי לגליל בצורה בלתי רגילה ויחשוף אותו בפני אנשים ברחבי העולם שלא שמעו עליו בעבר".

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, בירך את פרופ' סרוג'י, תוך שהדגיש, כי מדובר בהוכחה נוספת לכך שהמרכז הרפואי לגליל הפך אבן שואבת לרופאים וחוקרים לא רק מהארץ, אלא מהעולם כולו.

פרופ' סרוג'י ליד מדפסת תלת מימד  צילום: אנצ'ו גוש - סוכנות ג'יני