כותרת
> C;
1/1
חינוך

נהריה : נחנך מיזם גולדה טק – מרכז חקר ויזמות בביה"ס רעות ע"ש גולדה מאיר

נהריה חינוךפורסם: 16.02.20 , 11:58ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
'מיזם גולדה טק – מרכז חקר ויזמות בביה"ס הרעות ע"ש גולדה מאיר בנהריה בניהולה של איריס מלכה אללוף , שחנכנו היום , הוא אחד מ 4 מרכזים שהמשרד מממן הקמתם בעיר הגעתון , בשיתוף קרן 'קרב' והרשות המקומית בראשותו ובאדיבותו של רונן מרלי. אני מאד נרגשת להיות כאן היום ולקחת חלק במפעל החדשני והאיכותי הזה שמתחבר למתאר החדש שמוביל המחוז ובמרכזו : פדגוגיה מוטת עתיד , ידע , מיומנויות וערכים' .
כך , מנהלת המחוז , ד''ר אורנה שמחון , הבוקר.
מרכז 'גולדה טק' שבהקמתו הושקעו כ 1.5 מיליון ש'ח נשען על 'חלום' , תכנית שפותחה ע'י צוות בית הספר במשך 3 שנים ועיקרה : למידה עצמאית , שיתופית , מקוונת , מבוססת פרויקטים ופורצת גבולות . למידה שמקדמת פיתוח חשיבה יצירתית בדגש על טכנולוגיה עדכנית , מו'פ , חקר החלל ואסטרונומיה, רובוטיקה , תלת מימד , וחקר הים , הסביבה והרב תרבותיות. שמכינה את התלמידים לאתגרי המחר ומצמיח מנהיגות אישית , אנושית ואקולוגית . מוסר דובר המחוז , דויד גורלי .
ועוד מדברי מנהלת המחוז בטכס החנוכה :
'אי-אפשר לחשוב על הקידמה האנושית ועל הקידמה בחינוך בלי לחשוב על חדשנות, יזמות ויצירתיות. חדשנות, יזמות ויצירתיות מאפשרות לנו לחשוב מעֵבר למה שאנו יכולים לראות, מעבר לברור.
אנשים חדשניים, יזמים ויצירתיים ניחנו ביכולת להסתכל על משהו רגיל ולראות בו את היוצא דופן; ביכולת לחשוב על רעיון שאיש לפניהם לא חשב עליו ולתרגם אותו למעשה.
מַעַבר זה דורש מאיתנו אנשי החינוך אסטרטגיה מעשית להכשרת ליבם של תלמידינו להמשיך ליצור ולהשתלב בעולם המשתנה.
כאן בבית הספר הקמתם את "גולדה טק". מרכז ללמידה עצמאית ושיתופית בדגש על חקר חלל ואסטרונומיה, חקר הים וחקר רב תרבותי .
תהליכי החקר שלכם אינם מתמקדים רק באלה של הילדים, אלא שהגדלתם לעשות בכך שהפכתם את בית הספר לקהילה לומדת, בה המורים חוקרים את פרקטיקות ההוראה שלהם. חוקרים ומפתחים תוכניות לימוד ייחודיות באמצעות פרויקטים, על מנת לעודד תלמידים ללמוד בסביבה עתירת טכנולוגיה במטרה להכינם לעידן החדש.
כך מפתחים חוקרים, מדענים ויזמים צעירים לעתיד טוב יותר!
אסיים את דבריי בתשובתו של שמעון פרס ז"ל לשאלה מיהו החדשן הראשון?
"בראשית דרכנו משה רבנו הוביל מהפכה... עשרת הדיברות, 172 מילים בסך הכול שהיו ונותרו אבן הראשה והתשתית המוסרית של הציוויליזציה האנושית כולה" (שמעון פרס ז"ל)
זו ההזדמנות להודות למנהלת איריס אלאלוף ולצוות המורים על עשייתכם המשובחת, לרשות המקומית על התמיכה בעשייה החינוכית בבית הספר וכמובן למפקחת ביה"ס רבקה וישנייה שמכוונת ותומכת.
המשיכו לחלום, ליזום וליצור, בהצלחה'.
השתתפו : רב העיר , ישעיהו מייטליס , , מנכ'ל העיריה , אלי אלבז , אילן וקנין- ראש מינהל החינוך , רבקה וישניה, מפקחת ביה"ס , דובר המחוז , דויד גורלי , מנהלי בתי ספר עמיתים , תלמידים והורים .

צילומים באדיבות דויד גורלי- דובר משרד החינוך

צילומים באדיבות דויד גורלי- דובר משרד החינוך

צילומים באדיבות דויד גורלי- דובר משרד החינוך

צילומים באדיבות דויד גורלי- דובר משרד החינוך

צילומים באדיבות דויד גורלי- דובר משרד החינוך