כותרת
> C;
1/1
בריאות

סחרחורת בשכיבה – על מה זה מעיד?

נהריה בריאותפורסם: 16.05.23 , 13:46ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

קרה לכם פעם שאתם שוכבים במיטה, מוכנים כבר ללכת לישון, אבל מיד כאשר אתם מניחים את הראש על הכרית אתם מרגישים סחרחורת פתאומית וחזקה? אם כן, חשוב שתדעו כי אתם לא היחידים שסובלים מכך, ובהחלט יש מה לעשות.

הגורם השכיח ביותר לסחרחורת בשכיבה הוא ורטיגו. מצב זה מתרחש כאשר גבישים זעירים אשר מזהים את כוח הכבידה באוזן הפנימית ושומרים על יציבות, עוברים בטעות לתוך חלקי האוזן - כלומר, החלקים המזהים תנועות של הראש. השינוי הזה יכול לגרום להתקפות קצרות אך אגרסיביות של ורטיגו אשר בעיקר גורמים לפחד ויכולים לגרום לנפילה מהמיטה, אך לא מסוכנים מעבר לכך, ולמרות שהם לא מסוכנים, הם גורמים לדאגה רבה לאלו אשר סובלים מהם.

סחרחורת בשכיבה לאחר פגיעת ראש

פעמים רבות אנשים אשר סובלים מהופעה של סחרחורת בשכיבה מתחילים להרגיש זאת לאחר פגיעת ראש קשה. זה יכול להיות כתוצאה מתאונת דרכים, נפילה, חבלת ראש קשה או אפילו פגיעה מוחית כמו זעזוע מוח או אירוע מוחי.

במקרים בהם המקור של הסחרחורת הוא אכן פגיעת ראש, לעיתים היא תחלוף ככל שהזמן יעבור והאדם יחלים, או שיהיה ניתן לזהות את המקור של פגיעת הראש ולטפל במקור של הבעיה ובצורה הזו לאפשר לאדם להפסיק את הסבל ולחזור לשנת לילה רגילה ונוחה.

סחרחורת בשכיבה כתוצאה ממחלת מנייר

מחלת מנייר הינה הפרעה באוזן הפנימית אשר יכולה לגרום לטינטון, אובדן שמיעה, תחושות של גודש באוזן ויותר מכל – היא יכולה לגרום לורטיגו חמור ולגרום לכם לסבול רבות מסחרחורת בשכיבה.

אמנם מדובר במחלה אשר נפוצה בדרך כלל אצל אנשים מעל גיל 40, אך היא יכולה להתפרץ גם בגילאים צעירים יותר ולכן חשוב לבדוק האם זהו המקור של הבעיה, ובמידה וכן – לטפל בו וכך ממילא יופסקו התקפי הסחרחורת.

הדבר החשוב ביותר הוא למצוא טיפול המותאם אישית עבורכם

אם אתם סובלים מסחרחורת בשכיבה, אתם לא חייבים להמשיך לסבול. הדבר הראשון שאתם צריכים לעשות הוא לפנות לאבחון מקצועי ומקיף בו יבדקו לעומק את המקור של הבעיה ממנה אתם סובלים ורופא מקצועי יוכל לבחון את המצב לעומק ולהבין מהיכן זה מגיע.

סחרחורת בשכיבה יכולה להיות מתסכלת, למנוע מכם לישון מספיק ואף לגרום לסכנות בטיחותיות שיובילו לפגיעות גופניות. לכן, בשלב הראשון פנו לאבחון מתאים. יכול להיות שבזמן האבחון תקבלו תרופות שיעזרו לכם לשלוט על הסחרחורות, אך לא כדאי לפתח תלות בתרופות הללו לזמן ארוך ולכן מדובר בתרופות זמניות.

לאחר שתקבלו את האבחון המדויק תוכלו לקבל את הטיפול הנכון והמתאים ביותר לבעיה ממנה אתם סובלים וכך תוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים בסופו של דבר בדיוק את מה שנכון עבורכם ותוכלו להחזיר לעצמכם את הבריאות ושגרת השינה התקינה.