כותרת
> C;
1/1
בריאות

עומסים חריגים במרכז הרפואי גליל נהריה

נהריה בריאותפורסם: 04.11.19 , 15:28ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

החורף עדיין לא הגיע וכבר נרשמים עומסים חריגים במרכז הרפואי לגליל שבנהריה, המשרת כ-600 אלף תושבים. ביום ראשון השבוע, בשעת צהריים, נרשמו 200 אחוזי תפוסה בחדר המיון, כאשר תוך פרק זמן של ארבע שעות הגיעו כ-90 מטופלים. בין המטופלים הגיעו פצועי ירי ואדם שנפל מגובה, כמו גם חולים הסובלים מסיבוכי השפעת. גם במחלקות הפנימיות נרשמו אחוזי תפוסה גבוהים במיוחד, עם יותר מ-100 אחוזים בכל אחת מהן.

מנהל המלר"ד (מחלקה לרפואה דחופה), ד"ר בני רביב, המשמש גם יו"ר ועד הרופאים במרכז הרפואי: "200 אחוזי תפוסה בחדר המיון הוא נתון שאיני זוכר כמוהו מזה זמן רב. הבוקר דווקא התחיל בצורה רגועה, אבל תוך 7-6 שעות הגיעו 200 מטופלים, מה שגרם לעומס יוצא דופן בחדר המיון. אין ספק שגם תחלואת החורף נותנת את אותותיה. יש עומס כמעט בלתי אנושי על הצוות הרפואי והסיעודי, ולפעמים אחות אחת נקרעת בין כמות בלתי רגילה של מטופלים. עצוב לי לומר זאת, אבל התחושה היא שאנו נמצאים כל העת באירוע רב-נפגעים".

יצוין כי השנה חיסוני השפעת מתעכבים, מה שגורם להתעצמות הבעיה, ובמרכז הרפואי מעריכים שהם יגיעו בשבוע הבא.

גם ביום שני היו עומסים חריגים במרכז הרפואי, כאשר כבר בשעת בוקר (בסביבות 9:00) נרשמו 148 אחוזי תפוסה בשתיים מהמחלקות הפנימיות. מדובר באיכלוס של 46 מיטות, כאשר התקן עומד על 31 מיטות בלבד בכל מחלקה. במחלקה פנימית נוספת הגיעה התפוסה ל-142 אחוזים. באחת המחלקות הכירורגיות נרשמה תפוסה של 122 אחוז, ובעקבות זאת הוחלט להעביר מאושפזים למחלקות אחרות, מה שגרם שם לעומסים נוספים.

200 אחוזי תפוסה. הכניסה לחדר המיון  צילום: רוני אלברט

"מרגישים כמו באירוע רב-נפגעים". ד"ר בני רביב  צילום: רוני אלברט