כותרת
> C;
1/1
בריאות

עכשיו גם לחולים בנהריה: בית החולים - המרכז הרפואי לגליל יחובר לרשת החלוקה של הגז הטבעי

נהריה בריאותפורסם: 16.12.19 , 15:11ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בית החולים המרכז הרפואי לגליל שבנהריה, יחובר בשנתיים הקרובות לרשת החלוקה של הגז הטבעי, ויוזיל בכך את עלויותיו, כך מעדכנת רשות הגז הטבעי במשרד האנרגיה. בנוסף למרכז הרפואי לגליל, גם בית החולים זיו בצפת ובית החולים פוריה בטבריה יחוברו גם הם לרשת החלוקה של הגז הטבעי וצפויים לחתום בימים הקרובים על ההסכמים מול חברת החלוקה באמצעות משרד הבריאות. ההסכמים נחתמים במטרה להפחית את השימוש בדלקים מזהמים ולהגדיל את השימוש בגז טבעי בתחומים השונים. בעקבות המעבר לגז הטבעי, יופסק השימוש במזוט ובסולר בשלושת בתי החולים, והם מצטרפים לבית החולים קפלן ברחובות, שכבר חובר בשנת 2018 לרשת החלוקה וצורך מאז גז טבעי לשימושיו השונים.

שלושת בתי החולים יחוברו לתחנות קוגנרציה (תחנות כוח קטנות), אשר צפויות לספק את כלל צרכי האנרגיה של בתי החולים, כולל חשמל וחום/קור בהתאם לשימושים השונים:

הספק תחנת הכוח שתספק גז טבעי לבית החולים פוריה בטבריה עומד על 2 MW. הצפי למשך זמן הסבת הציוד הפנימי בבית החולים, הקמת התחנה והגעת הצנרת כולל ההגזה הוא כשנתיים. חלוקת הגז מתבצעת באמצעות תחנת PRMS (תחנת הפחתת לחץ) שנמצאת בצומת גולני ותעביר את הגז לבית החולים דרך רשת החלוקה.

הספק תחנת הכוח שתספק גז טבעי לבית החולים זיו בצפת עומד על 1.5 MW. הצפי למשך זמן הסבת הציוד הפנימי בבית החולים, הקמת התחנה והגעת הצנרת כולל ההגזה הוא כשנתיים. חלוקת הגז מתבצעת באמצעות תחנת PRMS (תחנת הפחתת לחץ) שנמצאת בצומת גולני ותעביר את הגז לבית החולים דרך רשת החלוקה.

הספק תחנת הכוח שתספק גז טבעי לבית החולים גליל מערבי בנהריה עומד על 3.5 MW. הצפי למשך זמן הסבת הציוד הפנימי בבית החולים, הקמת התחנה והגעת הצנרת כולל ההגזה הוא כשנתיים. חלוקת הגז מתבצעת באמצעות תחנת PRMS (תחנת הפחתת לחץ) שנמצאת במפרץ חיפה ותעביר את הגז לבית החולים דרך רשת החלוקה.שר האנרגיה, ד"ר יובל שטייניץ: "משרד האנרגיה ממשיך לקדם חיבור צרכנים חדשים לגז טבעי, שהינו נקי יותר וזול יותר, זאת כחלק ממדיניות 2030 שיזמתי למעבר מדינת ישראל מאנרגיה מזהמת לגז טבעי ואנרגיות מתחדשות. אני מאמין, כי עם הסרת החסמים הבירוקרטיים שהיו קיימים וההקלות בחיבור שמשרד האנרגיה מוביל, מקומות וצרכנים נוספים יחוברו בעתיד הקרוב"

משרד האנרגיה מעודד מעבר לשימוש בגז טבעי בתעשייה כמקור אנרגיה עיקרי, כחלק מיעדי משק האנרגיה לשנת 2030 ובהתאם לזאת בעתיד ייחתמו הסכמים נוספים עם בתי החולים: איכילוב, ברזילי, הילל יפה ועוד. הגז הטבעי מעניק יתרונות רבים לצרכן ולמשק, ביניהם הוזלת עלויות ייצור החשמל וכן הפחתת זיהום האוויר ופליטת גזי החממה.