כותרת
> C;
1/1
בריאות

עמדת מיחזור לפסולת אלקטרונית בנהריה

נהריה בריאותפורסם: 23.01.20 , 08:54ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

משתלם למחזר:

אקומיוניטי, תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית, יחלק שובר בשווי 100 ₪ לכל מי שימסור מוצרים חשמליים מקולקלים שנהרסו בשיטפונות

"אקומיוניטי", תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית חבר לקניון נהריה ויחד יזמו מבצע שיוצא לפועל בימים אלו לטובת תושבי נהריה והסביבה. במסגרת המבצע, כל מי שיגיע לעמדת התאגיד שתוצב בסמוך לקפה גרג שבקניון נהריה וימסור למחזור מכשירי חשמל שניזוקו, יקבל במתנה שובר על סך 100 ₪ למימוש בטרקלין חשמל בסניף רגבה, בקנייה מעל 200 ₪. את העמדה לאיסוף הפסולת האלקטרונית תרמה עיריית כרמיאל, שנרתמה אף היא לקידום המהלך האקולוגי החשוב.

את עמדת המחזור המיוחדת יתפעלו אנשי אקולוגיה לקהילה מוגנת, ביניהם עובדים בעלי צרכים מיוחדים, שיסבירו למבקרים על הפרויקט ועל חשיבות פינוי, מיון ומיחזור פסולת אלקטרונית, ואף יפנו את הפסולת האלקטרונית שנאספה לאתר המיחזור של אקולוגיה לקהילה מוגנת, שם היא תמוחזר על ידי אנשים בעלי מוגבלויות. המבצע תקף בין התאריכים 23.1 עד 5.2, ולא ניתן יהיה לממש את שובר המתנה על מוצרי עודפים ותצוגות.

לדברי צביקה רובינצ'יק, מנכ"ל אקומיוניטי: "בעקבות נזקי מזג האוויר וההצפות שפקדו את נהריה והאזור, תאגיד אקומיוניטי מבקש לסייע לתושבי נהריה והסביבה. אנו מניחים שלתושבים רבים יש מכשירי חשמל שניזוקו בסערה, לכן החלטנו לצאת במבצע מיחזור שיתמוך בתושבי נהריה והסביבה. אחרי הכל, פסולת אלקטרונית המוטמנת בקרקע ואיננה ממוחזרת מפרישה מתכות רעילות, שכתוצאה מהן הקרקע מזדהמת ואיתה גם מי השתייה של כולנו. אין ספק שהמודעות לחשיבות מחזור פסולת אלקטרונית נמצאת במגמת עלייה, ויש חשיבות גדולה למחזר פסולת זו, במיוחד כאשר המחזור מתבצע על ידי אנשים בעלי מוגבלויות. אנו מקווים מאוד שמבצע המחזור שלנו יקל על תושבי נהריה והסביבה ויאפשר למחזר את מכשירי החשמל שהתקלקלו בסופה".

עמדת המחזור תפעל בקניון נהריה, רחוב האירית 2, נהריה.

אודות אקומיוניטי:

חברת אקומיוניטי - תאגיד חברתי למיחזור פסולת אלקטרונית בע"מ הוקמה בשנת 2013. בעלי המניות באקומיונטי הינם אקולוגיה לקהילה מוגנת בע"מ, המצויה בבעלותו המלאה של מר דני קוגן ומעסיקה אנשים בעלי מוגבלויות לטיפול בפסולת אלקטרונית וכן של חברת ERP שהינה חברה בינלאומית שהוקמה על ידי יצרניות אלקטרוניקה מהגדולות בעולם: Electrolux ,Sony, HP, P&G ואשר מפעילה גופים מוכרים לטיפול בפסולת אלקטרונית ב- 17 מדינות ברחבי אירופה.

קרדיט צילום: עידית פלד

קרדיט צילום: עידית פלד