כותרת
> C;
1/1
בריאות

רוב המעשנים מודים שבאופן תת מודע הם ידליקו את הסיגריה הבאה

נהריה בריאותפורסם: 22.11.21 , 15:24ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

"רוב המעשנים מודים שבאופן תת מודע הם ידליקו את הסיגריה הבאה"
שיטת האימון הבינארי, שאותה פיתח אריאל חיימוביץ', מאפשרת להיגמל מניקוטין בעזרת שילוב של אמנות או ציור עצמי של האדם בשלושה זמנים שונים, כשהתשלום הוא על פי הצלחה

"ההתמכרות לסיגריות נובעת מקונפליקט בין המודע לתת מודע. אם נשאל באופן מודע כל מעשן אם יש כפתור פלאים שעליו הוא או היא לוחצים ומאותו הרגע כבר לא מעשנים, הם היו קופצים משמחה. רובם הגדול מודים שבאופן תת מודע הם ידליקו את הסיגריה הבאה. את הרגע הזה אני מצליח להנגיש להם על הנייר בעזרת האימון הבינארי, וכך הם יכולים להיות נוכחים ברגע מכריע לגבי אותה החלטה. הרי להחליט להפסיק עם משהו בצורה בינארית לכלל שארית חיינו צריך לעשות פעם אחת לכל היותר, כשאת היכולת לעמוד מאחורי החלטה זאת צריך לבצע במשך כל החיים. אפשר להקביל את זה למסע שנמשך שמונה שעות. לא נעים יותר לצאת אליו עם תיק שמצויד באוכל, מים וביגוד חם לשעות הקור? זה בדיוק מה שהאימון הבינארי עושה: מאמן את האנשים לצייר את עצמם מחדש, פעם אחת נוספת, רק שהפעם הם האומן וגם היצירה".

כך אומר אריאל חיימוביץ', שפיתח את האימון הבינארי להפסקת עישון – שיטה ייחודית וחדשנית שהתשלום עבורה הוא על פי הצלחה - PBS - Pay By Success. כלומר, אם לא מצליחים להיגמל מהעישון, לא משלמים עבור התהליך הייחודי אחרי 21 ימים מתום התהליך. "מדובר בשיטת אימון מקורית, שאותה פיתחתי לאחר חשיבת פלנינג מעמיקה, מכיוון שאני פלנר בהכשרתי. המיתוג של השיטה לקוח מהמונח בינארי, שזו שפת מחשבים שלמה המבוססת שתי ספרות: 0 ו-1. למתחכמים אפשר לציין שזה גם מינוס 1, אבל זו כבר מתמטיקה למתקדמים. בעולם האימון המטרה היא להביא את המתאמנים להבנה, שלפיה יש אפשרות לפרק מספר תהליכים בחיים לשחור-לבן או ל-0 ו-1. כך למשל, דוגמה לאימון בינארי היא אימון גמילה מניקוטין או הפסקת עישון, כשבסוף האימון ניתן לדעת באופן בינארי האם אתם עדיין מעשנים את הסיגריות או לא. אין באמצע", מסביר אריאל חיימוביץ' במה שונה השיטה שהוא פיתח לעומת הגישות המקובלות.

אריאל מגלה כי לאחר שהקורונה הפתיעה אותו בכל התוכניות שהיו לי, התברר לו שזאת הדרך היחידה ושעליו לקיים את מה שהבטיח לעצמו לפני מספר שנים. כך הוא בחר לפתח את שיטת האימון הבינארי, המטפלת בגמילה מניקוטין, כשהמשימה שלו היא להתחיל איתה בישראל.

כאשר הוא נשאל האם הוא רואה שליחות בשיטת האימון הייחודית שלו, הוא משיב: "אני רואה בשיטה זו דרך שדרכה אפשר לתת לעולם את הערך הגדול ביותר. הבסיס של השיטה הוא באנגלית, על מנת להנגישה לכלל העולם. אני לא יכול להכריח אנשים להיגמל מהעישון, אבל ללא ספק יכול להנגיש להם את הגמילה מעישון לרמה שבה אין מכירה. חשוב לדעת שבאימון הבינארי האנשים בוחרים מתי להיות לקוחות, כשמאוד חשוב לי שהם יצליחו באימון הבינארי שלו יותר מאשר התשלום עבורו".

לאימון הבינארי יש שלושה עקרונות:
1) שפה משותפת
– בינאריות היא שפת מחשבים המבוססת בסך הכל על שתי ספרות: 0 ו-1. זו שפת מכונה ברמה הכי בסיסית להבין דברים: אמת ושקר.

2) המחשה עצמית – ממש כמו ילד העולה לכיתה א' ונתקל לראשונה בחייו בתרגיל פשוט של חיבור או חיסור, עוד לפני שממחישים לו אותו באמצעות בדידים או אמצעי עזר אחר.

3) חוסר תלות במאמן – אריאל: "המטרה שלי היא לאמן אנשים ביותר מאימון אחד עבור כל סוגייה בינארית באשר היא – מלבד האימון הבינארי לעסקים. מסיבה זו הציור הבינארי הוא תהליך קצר ויעיל, כשבזכות השיטה הייחודית אין צורך במאמן במשך כל שעות היממה, אבל אני כמובן זמין לכל שאלה שמפנים אליי".

מהיכן הנחישות ששיטתך עובדת עד כדי כך שאתה לא גובה כסף רק אחרי התהליך?
"אני מאמין בלתת ערך לפני לקיחתו וזו ראייתי העסקית מסיבה אחת: מי שאינו מבין שהערך מהאימון הבינארי יכול להיות אינסופי, זה שלו בלבד. מנגד, אני לא רוצה לקחת מאנשים תשלום עבור ערך שהם בעצמם לא באמת מוכנים לקראתו. כך למשל, מי שמגיע אליי בלי כוונה להפסיק לעשן את הניקוטין בסוף האימון מבזבז לעצמו את הזמן, אבל לא לי. מאימון לאימון רק זה רק הולך ומשתדרג. מצדי, אפשר לעשות בזמן הזה מיליון אימונים בינאריים, רק צריך לקחת בחשבון שמדובר בזמן שלהם".

היו כאלה ששילמו לך יותר כסף או לא רצו לשלם?
"מי שלא הפסיק לאחר 21 יום הוזמן לאימון נוסף, והאחרים מוזמנים גם עם גרעין תומך גמילה שאני פותח בימים אלו. לא נתקלתי באנשים שלא רצו לשלם אחרי שנגמלו. הרוב בחרו לשלם כי הם נגמלו והיו כל כך מרוצים, ולכן שילמו לי מעבר למה שמשלמים במקומות אחרים. יש הרבה אנשים, שכבר הוציאו על גמילה מעישון קרוב ל-10,000 שקלים, אבל לא הצליחו בכך מעבר לעשרה ימים בלבד. הם לא רואים בעיניים כשמדובר בתשלום, כי מבחינתם שרק ייקחו מהם את העישון".

אריאל טס להודו בגיל 24, מאוכזב מכך שלא מצא עבודה במשרד פרסום בסיום לימודיו ב"הבצפר" (בית הספר של חברות הפרסום והשיווק). במסגרת הלימודים הוא צפה בסרטון של TED על הנושא: "כשיש לך למה עסקי, תצליח", שבו נזרע הזרע הראשון לאימון הבינארי שצץ במוחו בהמשך: הרעיון לגמול אנשים מניקוטין. הוא עבד בעבודות מזדמנות והצליח להיגמל מניקוטין. תוך כדי חיפוש עצמי הוא פיתח את עצמו מבחינה עסקית, סייע לחבר טוב שנקלע לקשיים כלכליים ואף לקח עבורו הלוואה מאחד הבנקים. בהמשך נוצר משבר אמון ביניהם, לאחר שאריאל נקלע בעצמו לקשיים כלכליים ונתקל בקשיים להחזר ההלוואה.

בעקבות חילוקי דעות של אריאל עם אימו, הוא עזב את ביתה כבר באותו הלילה. הוא התקשר להארטיסט שהסכים לארחו בגלריה שלו בתקופה הכי קשה של חייו, ואף סייע לאריאל לשקם את היחסים עם עצמו ובעקבות זאת לשקם את היחסים עם אימו ועם הסובבים אותו. בגלריה אריאל יצא למסע נפשי, שבמהלכו הוא עבד את האדמה ועבר הכשרה שבסיומה המציא את עצמו וחדש והפך למאמן בינארי.

אריאל: "בתקופה לא פשוטה זו נזרעו הזרעים של האימון הבנארי המסייע להיגמל מניקוטין, הכולל שילוב של אמנות או ציור עצמי של האדם בשלושה זמנים שונים וגם האמון באדם ומנגד חוסר תלות במאמן שנוצרים בסוף האימון הבינארי. לאחר מספר חודשים שבמהלכם גרתי עם הארטיסט וסייעתי לו בהכנות הרבות לקראת פתיחת הגלריה הייחודית שלו, אימי השתתפה באירוע הפתיחה של הגלריה, ואז גם שיקמתי את מערכת היחסים איתה".

הוא מספר כי לאחר שחזר מהודו בגיל 24, התחיל לגלות את חיי הלילה של תל אביב "וביליתי במועדוני לילה 360 ימים מתוך 365 ימים, עם כובע חדש. במשך כמה שנים חייתי את חיי הלילה של תל אביב, וכבר הייתי על סף של פתיחת סבב ברים בתל אביב עבור תיירים על מנת להתפרנס על הדרך מאורח החיים שאליו התרגלתי. תקופה זו עזרה לי לפגוש מגוון כה רחב של אנשים שונים ומשונים, כולל כאלה שחיים רק בלילה ומן הסתם ישנים בשעות היום. תקופה זו לימדה אותי לתקשר עם מגוון רחב של בני אדם ולהיות בעל יכולת הכלה גבוהה פי כמה מזו שהייתה לי. ואז הגיעה הקורונה ואיתה הגיע משבר אמון, שהוביל אותי לחיות במשך מספר חודשים בגלריית הארט של 'ההארטיסט' (אומן ולב במילה אחת) ביישוב אזור. בתקופה זו למדתי ממנו מהו כוחה של אומנות, וכיום הוא בעצמו מטפל בדרכו".

לטענתו, בעקבות שהייתו בהודו הוא החליט לפתח את שיטת האימון שלו, לאחר שהבין כי זהו הערך שעליו להעניק לעולם. "כיום אני מבין יותר ויותר שהדבר הזה חייב להתקיים ואני רואה את עצמי כחלוץ מוביל בתחום זה. יש לי ניסיון באימון בינארי, כשכעת הגמילה מהניקוטין מתבצעת בקבוצות, אבל אני מאמין שאם אנשים משלמים לי לאחר 21 יום לאחר שהם נגמלים מניקוטין – זה מוכיח לגמרי שהאימון הבינארי עובד, במיוחד עבור אלה שמעוניינים בהצלחתם האישית לפני הצלחתי".

לאתר של אריאל חיימוביץ' ושיטת האימון הבינארי:
https://www.thebinarytraining.com/w-o-n

אריאל חיימוביץ', צילום יהורם גלילי 

אריאל חיימוביץ', צילום יהורם גלילי 

אריאל חיימוביץ', צילום יהורם גלילי 

אריאל חיימוביץ', צילום יהורם גלילי 

אריאל חיימוביץ', צילום יהורם גלילי 

אריאל חיימוביץ', צילום יהורם גלילי