כותרת
> C;
1/1
חינוך

רומי לינק מבית הספר האזורי מנור כברי זכתה בפרס גור אריה לעבודות גמר מצטיינות

נהריה חינוךפורסם: 09.03.21 , 11:36ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

"מלים לא עזבו אותי מעולם"

רומי לינק מבית הספר האזורי מנור כברי

זכתה בפרס גור אריה לעבודות גמר מצטיינות

מטעם המינהל לחינוך התיישבותי במשרד החינוך

רומי לינק, מבית הספר האזורי מנור כברי ותושבת נהריה, זכתה בפרס גור אריה לשנת תשפ"א לעבודות גמר מצטיינות בתחום הספרות, במענק כספי של 1500 ₪ ובתעודת הוקרה מטעם המינהל לחינוך התיישבותי. בעבודה, אותה כתבה בהנחייתה של חיה קורץ, המורה שלה לספרות, היא בחנה כיצד מהות הקיום באה לידי ביטוי בשירתם של משוררים ישראלים.

ועדת הפרס התרשמה מאוד מהעבודה ששילבה שירה ופילוסופיה, וציינה את ה"עומק, רוחב היריעה, האינטלקט, הכנות, המקוריות והרהיטות", כקריטריונים שלפיהם הוענק לה הפרס.

עבודת גמר הינה עבודה מחקרית ברמה אקדמית שתלמידי תיכון רשאים לכתוב בנושאים שונים לפי בחירתם ותחומי העניין האישיים שלהם. העבודה מזכה אותם ב-5 יחידות לימוד נוספות בתעודת הבגרות. במסגרת כתיבת העבודה התלמידים נדרשים להשתמש בכלי מחקר אקדמיים ומדעיים, תוך ליווי והנחיה של מומחים מהאקדמיה. העבודות נבדקות על ידי בוחנים חיצוניים המומחים בתחום הדעת בו עוסקת העבודה, ומהן נבחרות העבודות המצטיינות ביותר.

אילנה נולמן מנהלת המינהל לחינוך התיישבותי, פנימייתי ועליית הנוער במשרד החינוך: "רומי בחרה לחקור נושא שמעניין ומסקרן אותה, והמוטיבציה הפנימית הזו היא 'הדלק' המנטאלי שמאפשר להתמודד עם תהליך ארוך ומאתגר הכרוך בהכנת עבודת גמר ברמה גבוהה". לדבריה, "כשליש מכלל עבודות הגמר בארץ נכתבות על ידי תלמידי המינהל לחינוך התיישבותי. נתון מרשים זה הוא כתוצאה מתפישה חינוכית הרואה בכתיבת עבודות גמר את פסגת הלמידה המשמעותית ומעודדת פיתוח לומד עצמאי".

יעל הורוביץ, המפקחת על עבודות הגמר במינהל וד"ר אתי סתיו מרכזת התחום: "עבודות הגמר הן ביטוי למצוינות של התלמידים, לידע ולכלים שרכשו. תהליך המחקר והכתיבה הוא לא רק לימודי אלא גם תהליך אישי וריגשי שמפתח את תפישת העולם של התלמידים, מבגר אותם ומקנה להם מיומנויות לחיים".

בתמונה: רומי לינק.

צילום פרטי.