כותרת
> C;
1/1
בריאות

שד צינורי – חזה טובולרי

נהריה בריאותפורסם: 06.07.22 , 14:06ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אידיאל היופי המשתנה אחת לכמה דורות הוא סטנדרט קשוח למדי, וקשיחותו מורגשת על ידי מי שלא עומד או עומדת בו. החוקים לא לגמרי מדוברים, אך לגמרי ברורים לכולנו, והתמונות הפורצות לתודעה מהקולנוע, סדרות הטלוויזיה, גיבורי התרבות ועמודי המגזינים מכתיבים תמונה ברורה למדי. שד צינורי לא מקובל באידאל היופי הנשי של הדור שלנו, ומי שיש לה גוף עם חזה טובולרי עלולה לחוות הרבה לחץ נפשי.

אין באמת כל בעיה עם החזה הטובולרי. לא מדובר במצב פתולוגי כלשהו, וזו לא בעיה בריאותית או בעיה בכלל. השד הצינורי הוא פשוט עוד דוגמא למבנה הגוף הנשי, טבעי לגמרי, וללא כל פגם. הבעיה היחידה שעלולה להיווצר לנשים בעלות חזה מסוג זה היא המפגש מול התרבות האנושית הרווחת כיום, והתחושה כי הן לא עומדות בדרישות היופי.

הרמת חזה למצבי שד צינורי

ישנם פתרונות רפואיים כירורגיים אשר נועדו לפתור בעיה שהיא במהותה לגמרי אסתטית. העניין הוא שכיום, יותר מתמיד, האסתטיקה היא לא דבר של מה בכך. הדרישה התרבותית נוקשה, והחיים מחוץ לנורמת היופי המקובלת יוצרים מכבש לחצים נפשי ורגשי שעלול להוביל למשברים קשים מאוד, עד כדי דיכאון כרוני.

זר לא יבין, אך כל מי שחוותה על גופה ובנפשה את החיים, בייחוד כבני נוער או ילדים, עם שוני גופני מובהק או חריגה מהותית מהסטנדרט המקובל כיום, יודעת בדיוק במה מדובר. מבטים, התלחשויות, ולעיתים אף דיבור בוטה ואגרסיבי, השפלה והתקפה רגשית, כל אלו יכולים להיות מנת חלקם של אלו שיש להן שד צינורי, וללא כל סיבה מוצדקת.

מסיבה זו ישנו עולם כירורגי שלם של פתרונות שיכולים לשחרר אותך מהמצב הזה אחת ולתמיד, ולתת לך פיתרון מהיר ואיכותי לבעיה שתיעלם ולא תשוב. הטכנולוגיה של האסתטיקה הכירורגית התקדמה בצורה יוצאת מגדר הרגיל, והיכולת לעזור במצבים אלו נהייתה שגורה אצל מנתחים מומחים. כל בחורה אשר מבקשת להשתחרר ממצוקה גופנית מסוג אסתטי יכולה לעבור טיפולים כגון הרמת חזה, השתלת חזה, הזרקת שומן עצמי לשינוי צורת החזה, ועוד, ולקבל את המראה שהיא מבקשת לעצמה, וחופש מהתעוקה הנפשית.

אצל מי עושים את הטיפול?

לא מדובר בהליך שעושים אצל כל מנתח, ובכל הנוגע לשינוי אסתטי, הרי שאת רוצה לעשות את הניתוח פעם אחת, ולצאת מרוצה. ד"ר בני מייליק הינו כירורג פלסטי מומחה עתיר התמחויות, מכירורגיה כללית עד כירורגיה פלסטית, כולל תתי-התמחויות כגון עיצוב הגוף לאחר ירידה במשקל והסרת עודפי עור, ואפילו כירורגיה פלסטית בילדים.

הטיפולים השונים במצבי שד צינורי הם משגרת יומו, מה שאומר שתוכלי גם את לפגוש את אחד מראשי המנתחים הפלסטיים בישראל, ולקבל טיפול אישי מידיו של מומחה בעל שם בתחומו. חשוב לזכור ולהבין כי מדובר בהליך מורכב יותר מניתוח הגדלת חזה ממוצע, ולכן חשוב ללכת למומחה.