כותרת
> C;
1/1
חוק ומשפט

תביעות תאונות דרכים- מה צריך לדעת?

נהריה חוק ומשפטפורסם: 29.12.22 , 13:33ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

לצערנו, בישראל יש מדי שנה יותר מ300 הרוגים בגין תאונות דרכים. לצד אותם הרוגים ניתן למצוא לא מעט פצועים ברמות פציעה שונות, כאשר לא פעם הפציעות הללו הופכות את חייהם של הנפגעים באופן שאיננו מאפשר להם לשוב לשגרה ולתפקד שכפי שתפקדו לפני התאונה. ישנם כמה גורמים עיקריים להתרחשותן של תאונות דרכים בישראל שכוללים: ליקויים בתשתיות של הדרכים, אי תקינות של כלי הרכב השונים וכן הגורם האנושי אשר אחראי על למעלה מ90 אחוזים מתאונות הדרכים אשר מתרחשות בישראל. בתוך אותו גורם אנושי ניתן להבחין כי ישנם נהגים שאינם מיומנים מספיק, נהגים שהיסח הדעת שלהם בזמן הנהיגה מופנה לעיסוקים אחרים וכן כאלה אשר מתנהלים בצורה מודעת כנגד חוקי התעבורה וכך מכנים את עצמם, נהגים אחרים ואף הולכי רגל.

ההיבט המשפטי של תאונות דרכים עם פצועים

על בסיס דיני הנזיקין בחוק הישראלי קיימת התייחסות בעת תאונת דרכים אל פציעתם של מעורבים. הולכי רגל ונהגים אשר היו מעורבים בתאונת דרכים ונפגעו ובעקבותיה חווים כאבים וסבל רב פיזית ולעיתים גם רגשית. במקרים שבהם אירוע התאונה מגיע לכותלי בית המשפט, בין אם התובע יחד עם הורך הדין שלו החליטו לתבוע פיצויים מהביטוח הלאומי ובין אם מדובר על תביעה כנגד חברת הביטוח מכוח חוק הפיצויים לנפגעי תאונות דרכים תשל"ה- 1975, הדיון ייסוב בפציעה לגבי היכולת העתידית של הנפגע לתפקד באופן עצמאי. בין שמדובר על תפקוד יומיומי במסגרת הבית ובין אם ביכולת שלו לשוב לעבודה שלו ולפרנס את המשפחה שלו.

עורך הדין אשר מייצג את התובע צריך להציג בפני שופטי בית המשפט את התיעוד הרפואי הרלוונטי אשר יאפשר גם לבית המשפט וגם למומחה שעל פי רוב ימונה על ידי בית המשפט לקבל תמונה ברורה לגבי המוגבלות העתידית של התובע להמשיך ולתפקד בצורה עצמאית בגין הפציעה בתאונת הדרכים וכך להעריך את הנכות הרפואית המקסימלית כתוצאה מהתאונה. עורך דין תאונת דרכים מנוסה ומיומן יידע כיצד לעשות שימוש בנתונים הקיימים על מנת ששופטי בית המשפט יבינו כי הלקוח זקוק מאוד לפיצויים הן בעבור כאב וסבל נוכח הפציעה עצמה והן בעבור כיסוי יכולת ההכנסה שלו שנפגעה ועלויות הטיפול המתמשך לו הוא זקוק.

תאונת דרכים עם הרוגים- מהו ההיבט המשפטי?

במקרים מצערים וטרגיים שבהם בגין תאונת דרכים אדם נהרג, קיימים שני מסלולי פיצויים ליורשיו. מסלול אחד הוא מסלול שבו נקבע פיצוי לבני המשפחה של ההרוג, כאשר בני המשפחה הללו נחשבים כתלויים. הכוונה היא שאותו הרוג היה המפרנס של אותו תא משפטי ובגין מותו פרנסת המשפחה נפגעת בצורה משמעותית. מסלול נוסף הוא מסלול שבו יהיו זכאים לפיצויים היורשים הרשומים כיורשיו של המנוח. בחלק ניכר מהמקרים מדובר על בני המשפחה שלו כאשר מנגד ישנם מקרים שבהם מתוך רשימת היורשים ישנם אנשים נוספים שאינם קרובי משפחתו של ההרוג בתאונה. גובה הפיצויים של יורשים או שארים ייקבע בהתאם לנוסחאות שונות אשר לוקחות בחשבון מגוון מרכיבים שונים. בית המשפט יכריע לגבי הפיצויים הללו במידה ואכן התביעה הגיעה לבית המשפט ולא הוסדרה מול גורמים שנתבעו לרבות חברת הביטוח או הביטוח הלאומי.

כיצד תבחרו עורך דין תאונות דרכים בבת ים?

אם אתם זקוקים לשירותיו של עורך דין תאונות דרכים בת ים, חשוב מאוד שתבחרו אותו בצורה הטובה ביותר. כיום ניתן למצוא ללא ספק לא מעט עורכי דין העוסקים בתחום זה ועל כן, אין ספק שלא כדאי לבחור בכל עורך דין באשר הוא בלי שבדקתם כי מדובר על עורך הדין שיכול לסייע לכם ברמה הטובה ביותר להשיג עבורכם את הפיצויים המקסימליים בין פגיעה בתאונת דרכים או בגין מקרים שבהם יורשים או שארים תובעים פיצויים. חשוב מאוד לבדוק כמה דברים טרם בוחרים בעורך דין תאונות דרכים בבת ים: יש לבדוק כמה שנים עוסק עורך הדין בתחום זה, האם הוא מקצועי ומומחה בתחום, האם הוא עובד באופן עצמאי או שמא הוא חלק ממשרד וכן במידה והוא חלק ממשרד חשוב מאוד לבדוק האם המשרד מומלץ ובעל מוניטין. מעבר לכך, כדאי מאוד לבדוק מול הלקוחות של עורך הדין האם הם ממליצים עליו בשל השירות שהוא העניק להם.

קרדיט תמונה: freepik