כותרת
> C;
1/1
בריאות

תוך כמה זמן מתפתח סרטן השד?

נהריה בריאותפורסם: 17.01.23 , 11:47ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

סרטן שד הינו בין סוגי הסרטן הנחשבים יותר קלים לטיפול. נכון להיום, קיימות טכנולוגיות שונות המאפשרות לטפל בסרטן השד ולמגר אותו טוטאלית בתוך זמן קצר כשכל מה שנדרש הוא מעקב אצל רופא להמשך ביקורת. עם זאת, רבות שואלות את עצמן תוך כמה זמן מתפתח סרטן השד? מתוך דאגה כי במצב מוקדם, לא ניתן לאבחן את סרטן השד.

התפתחות משתנה

אין מדד אחיד להתפתחות של סרטן שד ולכן כאשר את שואלת את עצמך תוך כמה זמן מתפתח סרטן השד? את עשויה להיתקל בתשובות שונות. בנוגע למקרה הספציפי שלך וכדי לקבל את התשובה המקיפה ביותר, חשוב לבקר אצל רופא ולקבל דיאגנוזה מדויקת.

הדיאגנוזה המדויקת לגבי מצבך תאפשר לך להיות חכמה יותר ולהגיע למצבים בהם את אינך חוששת מההתפתחות של הבעיה או מהתדרדרות של המצב. חשוב לפיכך לקבוע כבר היום אבחון ודיאגנוזה שיאפשרו לך לקבל את המפה המדויקת של המצב הנוכחי וכן התפתחויות עתידיות אפשריות.

תוך כמה זמן מתפתח סרטן השד?

התשובה הכללית הניתנת לרוב לשאלה " תוך כמה זמן מתפתח סרטן השד?" היא בין שלושה שבועות לחמש שנים. עם זאת, כל אחת הינה בעלת גוף ייחודי משלה ובהתאם לכך גם לכל אחת יש את קצב ההתפתחות הייחודי לה.

התשובה הסופית הינה נגזרת של מגוון משתנים התלויים בסביבה וכן במצבה של האישה, בסוג סרטן השד והמאפיינים הפיזיולוגיים הספציפיים. ההתפתחות של סרטן השד מתרחשת כאשר תא סרטני אחד מתפצל לשניים וכן הלאה. יש תאים סרטניים שלוקח להם עשרים יום להתפצל, אחרים מתפצלים כעבור חודש, אחרים כעבור חצי שנה כך שכל סוג סרטן הינו בעל קצב התפתחות ייחודי משלו.

גורמים המשפיעים על קצב התפתחות הסרטן

כאמור ישנם גורמים שונים המשפיעים על קצב התפתחות הסרטן. בין הגורמים הללו ניתן למנות את גודל הגוש, כך שככל שהוא גדול יותר כך הוא מתפתח מהר יותר. עם זאת, קצב ההתפתחות תלוי גם בסוג כך שנמצא כי סוגים מסוימים של סרטן מתפתחים דווקא כשהגוש קטן מאד ואז הוא צובר תאוצה עם ההתפתחות שלו.

כאמור, כדי לקבל תמונה ספציפית עלייך לבקר אצל הרופא באופן קבוע. הדרך הטובה ביותר לאבחן את מצבך היא באמצעות ביקור אצל סמדר פקר ניר - כירורגיה אונקולוגית של השד. הרופאה תדע לתת לך את התמונה המדויקת המאפיינת את מצבך וכן לתת פרוגנוזה ראויה לטיפול אותו יש לבצע מבעוד מועד.

אם את חוששת, רצוי לבקר אצל הרופאה בהקדם האפשרי על מנת לשלול אפשרויות של התפתחות לא רצויה. נכון הוא הדבר לגבי כאבים שאת עלולה לסבול מהם וכן אפשרויות נוספות של כתמים לא רצויים העלולים להעיד על התפתחות בעייתית. הביקור אצל סמדר פקר ניר - כירורגיה אונקולוגית של השד יעניק לך את השקט הנפשי שאת מחפשת.