כותרת
> C;
1/1
בריאות

תוך שעתיים: 2 מטופלים בחשד ל"קורונה"

נהריה בריאותפורסם: 10.02.20 , 11:55ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בתחילת השבוע הובאו למרכז הרפואי לגליל שני מטופלים, שעל פי החשד הראשוני, נדבקו בנגיף הקורונה. במקרה הראשון הובא גבר בן 39, תושב כרמיאל, ביום ראשון בבוקר, ע"י אמבולנס מד"א, מסניף שירותי בריאות כללית בכרמיאל. הגבר סיפר לצוות הרפואי, כי במשך כשבוע סבל מתסמינים של שיעול ומחום. כמו כן סיפר, כי בתאריך 17.1 חזר מסין, ולכן חשש שנדבק בחיידק הקורונה. לאחר תישאול ובדיקות שעבר עם הגעתו לחדר המיון, נשלל במהרה החשד כי חלה בקורונה, והוא נשלח לביתו.

עוד באותו היום, כעבור שעתיים, הגיע למרכז הרפואי אדם נוסף, תושב נהריה בן 34, שחזר מתאילנד ימים ספורים קודם לכן, והתלונן אף הוא על תסמינים של חום ושיעול. לאחר שעבר בדיקות, ובתיאום עם המנהלת המחוזית של משרד הבריאות, ד"ר מיכל כהן-דר, הוחלט לקחת לו במיון משטח אף-לוע, ומיד לאחר מכן הוא נשלח בתנאי בידוד לביתו, במסגרת הוראות משרד הבריאות. בשעת ערב התקבלו התוצאות, מהן התברר סופית, כי גם הוא לא נדבק בנגיף הקורונה.

מנהלת היחידה למניעת זיהומים במרכז הרפואי, ד"ר יעל זיו: "למרות שעל פניו היה נראה, כי בשני המקרים אין חשד לקורונה, אנו נקטנו בכל אמצעי הזהירות, בתיאום עם משרד הבריאות. במקרה של הגבר מכרמיאל, שהגיע מסין שבועות ספורים לפני כן, היה לו חום קל ביותר, וגם השיעול לא היה חמור. בנוסף, הסימפטומים עליהם סיפר החלו יותר מ-14 ימים לאחר שובו מסין, ולכן היה ברור די מהר, שלא מדובר בסימפטומים של קורונה. במקרה השני הוחלט לשלוח את המטופל לביתו בתנאי בידוד, מטעמי זהירות ועפ"י נהלי משרד הבריאות, עד שיתקבלו תוצאות המשטח שנעשה לו".

יצוין כי במרכז הרפואי לגליל, המטפל בכ-600 אלף תושבים מהגליל, מוכנים לכל תרחיש אפשרי, תוך עריכת תירגולים של כלל הצוותים למקרים ותרחישים שונים של התמודדות עם חולים החשודים בהידבקות בנגיף הקורונה.

ד"ר יעל זיו, צילום: רוני אלברט