כותרת
> C;
1/1
בריאות

תוכנית "אילנות": משרד הבריאות מצמיח רופאים מנהיגים בגליל

נהריה בריאותפורסם: 08.02.22 , 14:15ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בימים אלו פותח משרד הבריאות, בשיתוף הפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר אילן בגליל, את ההרשמה למחזור א' של תוכנית "אילנות" - צוערים לרפואה בגליל ובנגב.

על רקע הצמיחה המשמעותית של הפריפריה והתחזקות בתי החולים בגליל, עולה הדרישה לרופאים נוספים בבתי החולים. בעקבות זאת השיק משרד הבריאות את תוכנית "אילנות", שמטרתה לקרב את הרופאים הצעירים אל הפריפריה.

ברחבי הגליל ישנם כמה מרכזים רפואיים חשובים, וביניהם המרכז הרפואי לגליל בנהריה, הנותן מענה ל-650 אלף תושבים בגליל, ביה"ח פדה פוריה וביה"ח זיו בצפת. בתי החולים הם המעטפת המגינה של ישראל בעת משבר, ובכולם יש מחלקות חשובות ומצילות חיים.

מטרת התוכנית היא להצמיח צעירים בני המקום או בעלי זיקה משמעותית לפריפריה להיות הדור הבא של הרופאים המובילים בישראל, שיצעידו קדימה את הרפואה בגליל ובנגב. כמו כן שואפת התוכנית להצמיח עתודת מנהיגות רפואית מצטיינת, שתביא לשיפור ניכר בתחומי הבריאות, באמצעות פעילות רפואית, קהילתית וגם חברתית.

תוכנית "אילנות" מצטרפת לרשת תוכניות עתודה למנהיגות בקרב משרתי הציבור בישראל, וביניהם תוכנית "ענבר" עבור מנהלים ומנהלות במערכת הבריאות, במטרה לבנות דור עתיד של מנהיגות רפואית מובילה בישראל.

במסגרת התוכנית יתקבלו עד כ-30 משתתפים בפקולטה לרפואה של בר אילן בצפת, שייבחרו בהליך מיון קפדני. הצוערים יקבלו הכשרה איכותית במנהיגות וניהול אשר במהלכה יזכו לקבל מנטורינג אישי מקצועי ע"י בכירי מערכת הבריאות בישראל. כמו כן יקבלו מימון מלא של שכר הלימוד, מלגת קיום חודשית, מסע לימודי בחו"ל והטבות נוספות. בתקופת ההתמחות ישתלבו הצוערים במערכת הבריאות בגליל ובנגב, שבמהלכה יקבלו מעטפת רחבה לפיתוח קריירה רפואית מצליחה.

דובר משרד הבריאות מוסר:"תוכנית "אילנות" פותחה ומיושמת בשותפות רחבה עם ארגוני הגליל והנגב, וכן אגף עתודות לישראל במשרד ראש הממשלה, משרד האוצר, המשרד לפיתוח הנגב והגליל, בתי החולים וקופות החולים בנגב ובגליל, רשויות מקומיות ועמותות שונות, כמו גם שתי פקולטות לרפואה, בגליל ובנגב, שאימצו את התוכנית.

שר הבריאות, ניצן הורוביץ: "הפערים בבריאות בין הפריפריה למרכז הארץ בלתי נסבלים. אנו פועלים לצמצום הפערים הללו כדי שכל אזרחי ישראל יוכלו לממש את זכותם המלאה לבריאות ולטובת זמינות מיטבית של שירותי רפואה איכותיים. כחלק מתוכנית 'אילנות', נגדיל את מספר הסטודנטים והסטודנטיות שגדלו בפריפריה, ילמדו בפריפריה ויישארו לעבוד ולחזק את מערכת הבריאות".

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש: "תוכנית 'אילנות' מצטרפת לשורה רחבה של תוכניות וצעדי מדיניות שהמשרד מקדם במטרה להגדיל את כוח האדם הרפואי האיכותי במערכת הבריאות. בבואנו לשפר את זמינות השירות הרפואי הניתן לאזרח, אנו שמים דגש משמעותי על הפריפריה הגיאוגרפית הזקוקה למשאבים אלו, וזאת כדי להביא לצמצום הפערים הקיימים בין הפריפריה ומרכז הארץ".

מכירים מועמדים רלוונטיים? מוזמנים להפנות אותם להרשמה:

ilanot-program.co.il

קרדיט צילום;
Ritvo photography-
לע"מ באדיבות משרד הבריאות

 

קרדיט צילום;
Ritvo photography-
לע"מ באדיבות משרד הבריאות
 
קרדיט צילום;
Ritvo photography-
לע"מ באדיבות משרד הבריאות

 

קרדיט צילום;
Ritvo photography-
לע"מ באדיבות משרד הבריאות