כותרת
> C;
1/1
בריאות

10,000 בדיקות קורונה במרכז הרפואי לגליל

נהריה בריאותפורסם: 04.05.20 , 13:41ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

תוך פחות מחודש וחצי מאז החל בבדיקות לגילוי נגיף הקורונה, הגיע אגף המעבדות של המרכז הרפואי לגליל לכמות של 10,000 בדיקות. אם בתחילה רשמו אנשי המעבדות עשרות בודדות של בדיקות ביום, הרי שבשיאה הגיעה הכמות ליותר מ-800 בדיקות ביום.

הצוות הבכיר בהובלתה של מנהלת האגף, ד"ר מונה שחאדה, כולל את מנהל המעבדה המיקרוביולוגית, ד"ר חגי רכניצר, מנהלת תחום הביולוגיה המולקולרית, ד"ר סימונה רוזן, ומרכז תחום הסרולוגיה, עאטף גאנם.

עוד יצוין כי באגף המעבדות הוחל בשימוש בטכנולוגיה חדשנית, הכוללת ביצוע ופיענוח בדיקות קורונה תוך פחות משעה. המכשיר החדשני מבצע בו זמנית את תהליכי ההפקה, העיבוד והפיענוח, דבר הגורם לקיצור משמעותי של זמן ההמתנה לקבלת התוצאות. בשלב זה מיועדות הבדיקות המהירות עבור מטופלים הזקוקים לתשובה דחופה, ובהם ילדים, יולדות ומטופלים בחדר המיון.

"הטכנולוגיה החדישה מאפשרת לנו לערוך את הבדיקות בפרק זמן מינימלי של פחות משעה, לעומת 5-4 שעות בשיטה המקובלת היום. בנוסף, ניתן להפיק כל בדיקה באופן שיהיה בלתי תלוי בבדיקות האחרות", מסבירים ד"ר שחאדה וד"ר רכניצר. שהוסיפו כי הם רואים בעבודתם זו שליחות והתגייסות למאבק בנגיף הקורונה, כל זאת בשיתוף הנהלת המרכז הרפואי ומשרד הבריאות.

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, שיבח את אגף המעבדות על עבודתו המהירה והיעילה, וציין כי הוא גאה ביוזמה, בנחישות ובפעלתנות הרבה המאפיינת את עשייתו של האגף, כמו גם בהצטרפותו המהירה למאמץ הלאומי בבלימת התפשטות הנגיף.

ד"ר שחאדה (משמאל) וד"ר רכניצר ליד המכשיר צילום: דוברות המרכז הרפואי לגליל