כותרת
> C;
1/1
התפתחות אישית

חשיבות הנתינה עבור כל אדם

נהריה התפתחות אישיתפורסם: 21.03.22 , 14:48ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

חשיבות הנתינה

כל אדם עסוק בכמה וכמה דברים בחייו, במשפחה שאותה הוא הקים, בטיפול בהוריו המתבגרים, בקריירה, בתחביבים שלו ועוד. ברוב המקרים כולם עסוקים, רצים כל היום ממשימה למשימה ורוצים להצליח להספיק ולבצע את כל הדברים שהם חשובים עבורם. עם זאת יש נדבך נוסף וחשוב בחיים של כל אדם והוא הפן של התרומה לקהילה. בחברה הישראלית יש רבדים רבים שזקוקים לסיוע שוטף והרשויות הממשלתיות אינן מסוגלות לתת להם את מלוא המענה הנדרש. מחלקות הרווחה ברשויות המקומיות והאזוריות עמוסות בהרבה מאד עבודה והעובדים שלהן אינם מצליחים להגיע לכל משפחה ולדאוג לכל אחת מהן באופן פרטני וזאת לאור המצוקה הגדולה של משפחות רבות. זו הסיבה שקיים רצון של ישראלים רבים לסייע לאור חשיבות הנתינה בעיניהם.

לאור מגפת הקורונה, משפחות רבות שהיו במצב סוציואקונומי בינוני הדרדרו כלכלית כיוון שלא היו להן הכנסות לאורך חודשים ולכן הן זקוקות כעת לסיוע שוטף בנושאים האלמנטריים. זו הסיבה שישראלים רבים הרימו את הכפפה והם החליטו להקדיש זמן לקהילה בנוסף לימים העמוסים שלהם בנושאים האישיים השונים. יש אפשרויות רבות של תרומה לעמותה הן בממון, הן בשעות של עשייה בתחומים שבה עוסקת העמותה. כיוון שיש בישראל עמותות רבות וכל אחת מהן מטפלת בתחומים אחרים כמו חלוקת סלי מזון, חלוקת ארוחות חמות, אספקה של בגדים, שמיכות תנורי חימום לחורף, סיוע בקידום החינוך על ידי מתן שיעורים פרטיים לתלמידים ועוד. כל מי שמעוניין להתנדב, מחפש את הנישה שהיא המתאימה לו ביותר ובהתאם לכך הוא מקדיש את כמות השעות השבועיות למטרה זו, על פי האפשרויות שלו.

חשיבות הנתינה מכל הלב

חשיבות הנתינה היא רבה מאד עבור מי שזוכה ליהנות ממנה כמו הילדים שמתקדמים בלימודים כיוון שמתנדב מלמד אותם ביום יום, או מי שקיבל מוצרים לחימום הבית בחורף כדי שיהיה חם לבני הבית. אך הסיפוק העצום הוא של מי שמבצע את הנתינה, הוא זוכה לאושר אשר אי אפשר לתאר אותו במילים וזאת כיוון שבזכות חשיבות הנתינה בעיניו, הוא יצר מהפך בחייהם של אנשים אחרים.

תרומה כספית לעמותות

לכל עמותה שהוקמה בישראל יש חזון ויעדים שהיא שואפת להגיע אליהם. לאור חשיבות הנתינה לגורמים הנזקקים יש קרנות פילנתרופיות רבות שמכירות בחשיבות של מימון הפעילות של העמותות השונות ולכן מסייעות במימון שנתי.

כל קרן בוחנת את הפעילויות של העמותות השונות ומתקבלת החלטה בהנהלה שלה לאיזו עמותה לתרום ומה יהיו סדרי הגודל הכספיים. החלטה כזו מתקבלת אחת לשנה ובהתאם לכך מועברים הכספים.

תרומות של אנשים פרטיים

גם אנשים פרטיים ואנשי עסקים ישראלים תורמים כספים מעת לעת לעמותות השונות. אחד היתרונות של חשיבות הנתינה בכספים הוא בכך שהתרומה נחשבת כהוצאה מוכרת מבחינת מס על פי סעיף 46. לכן חלק מהתרומה יורד מסך המס השנתי שמשלמת כל חברה למס הכנסה.