כותרת
> C;
1/1
התפתחות אישית

כיצד התנדבות בארץ זרה יכולה לפתח את האישיות שלכם?

נהריה התפתחות אישיתפורסם: 03.09.23 , 11:27ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

אם חשקה נפשכם לשבור שגרה ולצאת להרפתקה אשר מונעת משליחות אישית ועומד מאחוריה חזון לעשות טוב לעולם, התנדבות בחו"ל היא בדיוק מה שחיפשתם.
מדובר בקונספט מנצח שמשלב בין פעילות חברתית, נתינה, סיפוק, העצמה לטיולים מעניינים וזמן איכות מרתק שיאפשר לכם לחוות אלטרואיזם במיטבו ותוך כדי להרגיש התפתחות אישית ולהכיר מקומות חדשים.
קיימות תוכניות התנדבות שונות לאנשים בטווח גילאים רחב שמחפשים להעניק מעצמם. אפשר לבחור ממגוון רחב של מסלולי נתינה בחו"ל, כמו למשל, בעזרה לקשישים, בפעילות עם ילדים, בחלוקת מזון לנזקקים, בתיקון ושיפוץ מבנים במדינות עולם שלישי ועוד. לרוב ההתנדבות היא בקהילות מוחלשות שידן אינן משדגת והם זקוקים לתמיכה ועזרה.

התנדבות באפריקה הפכה לפופולארית מאוד ואפשר לראות גם מפורסמים רבים מרחבי העולם שמגיעים לאפריקה כדי לעזור לקהילות המקומיות ולהשפיע ככל שניתן על הקהילה.
אפריקה מציעה הכרות עם מקומיים, אווירה אותנטית, נופים מרגישים, חוויה אנתרופולוגית תרבותית מסוג אחר ומגוון מסחרר של הזדמנויות לפעילות חברתית משמעותית ממגוון סוגים במשלחות שיוצאות ליבשת השחורה.
לפניכם מספר יתרונות שאולי לא חשבתם עליהם כאשר שקלתם התנדבות באפריקה:

תחושת סיפוק עצומה
כאשר אתם נותנים למי שאין אתם יכולים לחולל שינוי גדול גם אם הוא מרגיש לכם קטן ותחושת הערך המוסף והסיפוק הרב כמו גם הכרת התודה שתקבלו חזרה תסב לכם אושר רב. התגמול הרגשי הזה מחמם את הלב. כמובן שתחושת הסיפוק קשורה גם בסוג הפעילות שתבחרו לעבור בין אם בזירה החינוכית המקומית או עם אוכלוסייה מבוגרת, חלוקת מזון, שיפוץ וצביעת מבנים לפי מה שיגרום לכם לסיפוק והנאה תוך כדי תנועה ולא חלילה לצאת מידי חובה.

הכרויות חדשות
כאשר מתנדבים בחו"ל מכירים הם את חברי המשלחת והן חברי משלחות אחרות וכמובן, את המקומיים. זה פתח ליצירת קשרים בינאישיים חזקים לפעמים לכל החיים כאשר עוברים ביחד חוויות מכוננות ומעצימות כפי שלא חוויתם במקומות אחרים. עצם החוויה המשותפת מאחדת מאוד ומאפשר לכם להתפתח ולצמוח ביחד אפילו אם הזמן שתבלו יחדיו הוא לפרק זמן קצר ומוגבל.
בנוסף, תכירו את המקומיים באפריקה, מבוגרים וילדים כאחד – הכרות מרתקת ומסקרנת שתיפתח בפניכם צוהר לאוכלוסייה שרוב הסיכויים שטרם יצא לכם להכיר והאפשרות להכיר אותה קיימת רק במחוזות רחוקים כמו אפריקה.

להרגיש כמו המקומיים
אם אתם משתוקקים בחוויה אותנטית אין ספק שהתנדבות בחו"ל תעזור לכם להרגיש כמו בבית. תוכלו ממש להתחבר לקהילה ולהיות מעורבים ולהרגיש שאתם תורמים לכלכלה המקומית וגם אם אתם תושבי חוץ תוכלו להיות לתקופה קצרה חלק אינטגרלי מקהילה אחרת תוך כדי שאתם עוזרים לזולת ויש לכם מטרה לטיול מלבד לראות נופים ולצאת לאטרקציות אלא לצאת למסע שמגביר גם את תחושת השייכות שלכם ליעד בו אתם מטיילים.

קומבינציה מנצחת בין טיול להתנדבות
התנדבות באפריקה היא מקפצה לטיול הגדול שלכם ביבשת בו תוכלו אחרי שנתתם מעצמכם וביליתם זמן עם המקומיים גם לתור אותה ביעדים המבוקשים והמעניינים – טיפוס הרים, שייט בנהר, ספארי בעקבות בעלי החיים בסביבתם הטבעית. אפשר לבחור מלכתחילה משלחת שתרצו להשתלב בה שיוצאת ליעד שמעניין אתכם לבקר בו ולהתנדב בו, גיבוש מעניין עם קבוצה של ישראלים כמוכם ולאחר מכן לטייל במסע חווייתי שכולל את מיטב האטרקציות ביעד המבוקש באפריקה כאשר מי שמארגן את הפעילות הוא מישהו שחי ונושם את המקום, מכיר את השפה וידע לצוות אתכם לפעילות המתאימה עבורכם ולארגן לכם גם חוויות נוספות לאחר מכן כחלק מהטיול עצמו.

קרדיט-Photo by Austin Kehmeier on Unsplash