כותרת
> C;
1/1
התפתחות אישית

ערב התרמה של רוטרי "עמיתים" נהריה למען ניצולי שואה

נהריה התפתחות אישיתפורסם: 22.12.21 , 10:42ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

ערב התרמה של רוטרי "עמיתים" נהריה למען ניצולי שואה, מלגות לחקר השואה והנצחתה

לראשונה, נערך בהיכל התרבות נהריה, ערב התרמה לניצולי שואה והנצחת השואה.

הערב נערך ביוזמת רוטרי "עמיתים" נהריה, בהובלת נשיא המועדון, ד"ר טומי הרשקוביץ, רעייתו רחל, מזכירת המועדון, וחברים מהמועדון שהשקיעו ועבדו ללא ליאות במהלך חודשים רבים.

מאות מתושבי נהריה, חיפה, קריות והצפון הגיעו לערב חגיגי מיוחד ומרגש.

במבואה, בהיכל התרבות נהריה ציפה להם מזנון עשיר, שנתרם על ידי אילן אופנהיימר, בעל מסעדת 'פינגווין' המיתולוגית, שבאופן אישי הגיע ודאג לכל הפרטים.

כיבדו את המעמד: רונן מרלי, ראש העיר נהריה, עו"ד חיים קנת, נגיד רוטרי ישראל, איציק קירשנבוים, עוזר הנגיד, ראש אשכול חוף, אשר שמואלי, יו"ר ההסתדרות במרחב גליל מערבי, עופרה אלקיים כהן, יו"ר נעמת גליל מערבי ומנכ"לית ההיכל, ד"ר ראובן מלאך, מרכז מוזיקה עירוני – נהריה, בליווי 18 נגנים מהתזמורת העירונית נהריה, מנחם גרודזינסקי, מנהל האולפן למוסיקה מטה אשר, נשיאי מועדוני רוטרי, רוב חברי רוטרי כרמיאל, חברי מועדון רוטרי "עמיתים" נהריה, חברי מועדון האינטראקט (המועדון הצעיר).

היה מרגש מאוד לראות בין המוזמנים ניצולי שואה, חברי מרש"ל וחברי עמותת כוונים, גמלאי בית החולים נהריה, מתנדבי ביטוח לאומי.

את הטקס, שקדם למופע האומנותי, הנחתה בחן ד"ר ציפי מורבאי, הנשיאה מיועדת של המועדון 2022-23.

בנאומו, בפתיחת הטקס, סיפר ד"ר טומי הרשקוביץ על ארגון הרוטרי, ארגון רב תרבותי, א-פוליטי, ללא הבדל דת, לאום, גזע ומין, של חברים המאוגדים במועדונים חברתיים לטיפוח ולמעורבות בחיי הקהילה ולקידום פרויקטים הומניטריים בארץ ובעולם.

הארגון הוקם ב-1905 על ידי פאול האריס, וכיום מונה 1,300,000 חברים בכל רחבי העולם.

סיסמת נשיא הרוטרי הבינלאומי השנה היא "עשייה משנה חיים".

בארץ ישנם 1,400 חברי רוטרי מאוגדים ב-60 מועדונים.

נגיד רוטרי ישראל השנה הוא אורחנו, עו"ד חיים קנת, מבכירי וראשי הרוטריונים בארץ ובעולם.

מועדון רוטרי "עמיתים" נהריה נוסד ב-2001, ובמהלך השנים רשם לזכותו פעילויות רבות ומגוונות, וזכה להערכה רבה בקהילה, באזור וברוטרי בינלאומי.

ד"ר הרשקוביץ, נשיא מועדון העמיתים, הדגיש בנאומו עד כמה הערב משקף את החשיבות המיוחדת שיש למועדון בנושא לימודי השואה, שורשיה, קורותיה והנצחתה.

בין הדברים אזכר את פרופ' שאול שאשא ז"ל, שמיזם זה היה קרוב מאד לליבו, ואת נוני ארנון ז"ל, שהיה שותף למיזם במכללת גליל מערבי.

שניהם עזבו אותנו בטרם עת, ואנו נמשיך את פועלם.

ההיסטוריה של המועדון, תמצית פרויקטים קהילתיים וטעימה מחיי החברה של המועדון נסקרו במצגת, שהוכנה בכישרון רב על ידי רחל, מזכירת המועדון.

לאחר המצגת הנשיא הדגיש: "היחד של חברי המועדון, הוא הגורם הקובע את אופי פעילות המועדון.

כל אחד מהחברים, בדרכו שלו ולפי יכולתו, תורם, יוזם ומשקיע, בחברות, בעזרה הדדית, ובקידום הפרויקטים הקהילתיים".

בהמשך הטקס, הוזמנו לבמה ראש העיר נהריה, מר רונן מרלי ונגיד רוטרי ישראל, עו"ד חיים קנת. שניהם ברכו את הקהל והדגישו את החשיבות ואת החובה האנושית של ערב זה.

לפני המופע המוזיקלי, הודה ד"ר הרשקוביץ לד"ר ציפי מורבאי על ההנחיה, לחברי המועדון, לתורמים הרבים, ותודה מיוחדת לאותם החברים שבלעדיהם הערב לא היה מתקיים: רונן מרלי, אשר שמואלי, עופרה אלקיים כהן, אילן אופנהיימר, חיים אוחיון, מייסד ומנהל דפוס אומן, ואחרונה חביבה "תודה מיוחדת לרעייתי רחל, מזכירת המועדון, שהכינה את כל המצגות, וללא ספק, הרוח החיה של ערב זה.

לא נגלה לה, אולם זר פרחים ענק ממתין לה בבית".

בסוף הטקס, הוענק אות פאול האריס, הפרס היוקרתי ביותר של רוטרי, לחבר המועדון, דב רון, על תרומתו רבת השנים למועדון.

בתוכנית האמנותית נבחר אריק דוידוב, אומן החצוצרה, הבינלאומי, ששם את החצוצרה בקדמת הבמה, ושותפיו לאירוע המדהים, זמרי האופרה אפרת רז ואלכס יוגודין.

ערב קסום, אשר הקסים את הקהל והביא אותו למחוזות של התרוממות הנפש.

אריק דוידוב שזר בחן את סיפור חייו והמוסיקה שהיא חייו, ירד אל הקהל ניגש וריתק ושימח.

אריק הידידותי, כבש את הקהל כבר מהרגע הראשון, וסיפר שהוא בן למשפחה שהיו בה 6 מחצרצים, נזכר באביו, ובכל מיני סיפורים, בין היתר סיפר שהוא מתאמן כל יום 5 שעות.

כאות הוקרה על תרומתו וחלקו של אריק דוידוב, הנגיד, עו"ד חיים קנת, העניק לו תעודה של נטיעת עץ, על שמו של אריק, ביער פול האריס, והנשיא, ד"ר טומי הרשקוביץ, העניק לו את דגל מועדון רוטרי "עמיתים" נהריה.

לסיכום, כולנו זכינו לערב מדהים, מרגש ומרשים.

עשרות מכתבי תודה והערכה הגיעו לזוג הרשקוביץ ביום שאחרי.

צילום RITVO PHOTOGRAPHY