כותרת
> C;
1/1
lifestyle

איך בוחרים את המזרן המושלם לשינה טובה

נהריה lifestyleפורסם: 01.08.22 , 14:32ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
תמונה ראשית צלם: קרדיט תמונה: pixabay

קניית מזרן חדש ואיכותי זהו הצעד הראשון לקראת שינה טובה ואיכותית יותר, עם זאת מדובר בהחלטה אינדיבידואלית מכיוון שמה שמתאים לאדם אחד, לא בהכרח יתאים לכם. מעבר לכך, מציאת המזרן המתאים כרוכה בהרבה יותר מהגדרת תקציב, יהיה עליכם לקחת בחשבון גורמים נוספים שישפיעו על הנוחות שלכם ויעזרו לכם לצמצם את הרשימה.

אם אתם עומדים לפני רכישת מזרן חדש, ריכזנו את הטיפים שעליכם לקחת בחשבון בעת תהליך הקנייה.

מתי הזמן לקנות מזרן חדש?

רכישת מזרן זו השקעה לא קטנה, ולכן זו לא פעולה שעושים בתדירות גבוהה. ההמלצה היא להחליף את המזרן אחת לשבע שנים, או אחת לעשר במידה ויש לכם מזרן מחומרים איכותיים שתוחזק היטב לאורך השנים. עם זאת, אם שנת הלילה שלכם כבר אינה איכותית, ואתם חשים כאבים בכל בוקר מחדש בגב ובצוואר, כנראה שהגיע הזמן להתחדש.

הגדירו את התקציב שלכם

מזרנים נעים בטווח רחב של מחירים לכן הגדרת התקציב שלכם היא דבר חשוב. מותגים רבים יוצאים במבצעים, ועם האפשרות לקנות אונליין יש לכם גישה למותגים מובילים, כמו גם אפשרות לקנות ישירות מהיצרן, מה שעשוי להוזיל את המחיר. חשוב שלא לטעות, עלויות גבוהות אינן מבטיחות איכות באופן אוטומטי, לכן מלבד תקציב עליכם לקחת בחשבון גם סוגיות נוספות. כמו כן קחו בחשבון שהמחיר ישתנה בהתאם לגודלו של המזרן.

בחירת סוג המזרן

מזרנים שונים מיוצרים מחומרי גלם שונים וכאן ההעדפה האישית הופכת למשמעותית הרבה יותר. לכן בדקו את האפשרויות השונות ואת היתרונות והחסרונות של כל אפשרות בהתאם לצרכים שלכם. בין האפשרויות שנמצאות בשוק ניתן למצוא מזרני קפיצים, מזרני לטקס, מזרני קצף זיכרון, מזרן היברידי ועוד.

מזרן קצף זיכרון זוכר את תנוחת הגוף היטב ויתאים לכם כמו כפפה, אך הוא פחות מאוורר. קפיצים מאווררים וקופצניים אך לא תמיד נוחים. הלטקס הוא חומר בר קיימא, מאוורר וקופצני אך אינו מספק את אותה נוחות ואלסטיות של קצף זיכרון ומזרן היברידי יהיה בחירה מעולה אם אתם מתקשים להחליט, שכן משלב בתוכו כמה שכבות של חומרים.

התאמה לתנוחת השינה שלכם

רובנו מעדיפים תנוחת שינה מסוימת. בין אם אתם ישנים על הצד, הגב או הבטן ובין אם אתם מסוג האנשים שמחליפים תנוחות לאורך הלילה, סגנון ותנוחת השינה אלו משתנים שיש לקחת בחשבון בעת בחירת מזרן. הסיבה לכך היא שתנוחת השינה מגדירה את רמת הקשיחות של המזרן החדש שלכם.

בסולם של 1-10 (כאשר 1 נחשב רך ו-10 מוצק מאוד), אלו מכם שישנים על הגב ירצו לבחור במזרן בינוני עד קשיח (5-7), אלו שישנים על הצד יעדיפו אפשרות רכה יותר (4-5) ואלו שישנים על הבטן יזדקקו ליותר תמיכה (6 ומעלה) כדי למנוע מעצמם לשקוע לתוך המזרן.

משקל הגוף

גם משקל הגוף משחק תפקיד מרכזי בעת בחירת מזרן חדש, מכיוון שהמזרן צריך לתת מענה למשקל מבחינת מידת התמיכה, התחושה, האוורור של המזרן והקשיחות שלו. בשורה התחתונה, אותו המזרן יכול להרגיש שונה לאנשים במשקלים שונים.

ברוב המקרים משקל הגוף הולך יד ביד עם תנוחת השינה ויהיה עליהם לשקול את שני הגורמים הנ"ל יחד. אך באופן כללי, למשקלים קלים יותר יתאימו מזרנים רכים יותר, משקלים בינוניים יסתדרו הכי טוב על מזרנים בדרגת קושי בינונית ומשקלים כבדים יזדקקו ליותר תמיכה ולמזרן עבה ומוצק, שישמור על עמוד השדרה שלהם ישר בזמן השינה.

מחפשים מזרן חדש? מנדלבוים מזרנים מציעים מבחר מזרנים בדרגות קושי שונות ובהתאמה אישית. מוזמנים להתייעץ כדי לבחור את המזרן המושלם עבורכם!

קרדיט תמונה: pixabay