כותרת
> C;
1/1
lifestyle

אתגר הקורונה - רכיבה גלילית

נהריה lifestyleפורסם: 05.06.20 , 11:01ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
צילום תמונות: RITVO PHOTOGRAPHY

ביום ששי בחג השבועות יצאה לדרך לראשונה תחרות מאתגרת ושונה מסוגה. בין השעות 06:00 ל08:30 בבוקר הגיעו רוכבים מרחבי הארץ כל אחד בזמנו, אירוע רכיבה פתוח בעלייה לאדמית, בגליל המערבי, אחד מאתרי הרכיבה היפים בארץ. למדידת זמנים ב- Strava על מסלול באורך של 4.41 ק"מ עם שיפוע ממוצע של 7% והפרש גבהים 325.בשפה המיקצועית זו עליה תלולה.

מהי Strava?

סטרבה היא רשת חברתית, אך בניגוד לאחרים היא ייעודית לספורטאים רוב המשתמשים בה הם רוכבים ורצים מרחבי העולם. הרעיון לרשת החברתית-ספורטיבית קם ב-2009,כאשר היא מתנהגת כמו כול הרשתות עם עוקבים לייקים ובנוסף רואים בדייוק את המסלול ,דרגת הקושי מהירות, יש בה סטטיסטיקות ובקיצור בזמן נתון ומידי ניתן לראות את האלוף של הקטע ,בשפה פשוטה הטוב ביותר או עם הזמן החלש ביותר לאותו המקטע.

הראל נחמני אחד המתחרים כתב בפייסבוק "2020 היא שנה עם הרבה חוסר וודאות לגבי אירועי ספורט מסוגים שונים, ובאותה מידה פתח ליוזמות שונות ומגוונות. בוואקום הזה נכנס ניר שפר שביחד עם משפחתו וחברים אירגן במהלך חג השבועות את אתגר הקורונה - רכיבה גלילית, אירוע רכיבה פתוח בעלייה לאדמית, בגליל המערבי, אחד מאתרי הרכיבה היפים בארץ. מאות רוכבים ורוכבות בגילאים שונים ובכל הרמות נענו לאתגר והתייצבו במזג אוויר נפלא למדידת זמנים " .ניר שפר ציין שכל הפרסים ממונו ע"י אנשים טובים מהגליל המערבי אשר רצו להישאר בעילום שם ופתחו את כיסם לתחרות הקהילתית.

שאלתי את ניר שפר מתי התחלת לחשוב על הרעיון ,וכיצד ארגנת תחרות מרגשת שכזו? ניר שפר: האמת שחשבתי על התחרות עוד לפני 'הקורנה' כאשר רציתי להזמין רוכב מהדרום שניצח ב'תור ערבה 'וכבש את מעלה העקרבים, עלייה מיתולוגית וקשה ביותר. חשבתי שאארח אותו בצפון ואאתגר אותו עם מעלה אדמית. לימים בצאתנו מהקורנה שזה לפני שבועיים שוחתי עם רועי גולדשטיין שהוא רוכב אופניים מקצועי ישראלי שהחזיק פעמיים בתואר אלוף ישראל באופני כביש. גולדשטיין רכב בקבוצת Israel Cycling Academy משנת 2015 עד 2019 והיום הוא מאמן רכיבה. התייעצתי בו , ושאלתי במידה ונערוך כזו תחרות האם הוא ואחיו יהיו מוכנים להשתתף? הוא ברר ובגלל שמרוצי האופניים חדלו בעולם , התמזל מזלנו והאחים היו בישראל ושמחו לבוא ולקחת חלק בתחרות הזו. מרגע זה קבלתי עוד יותר אמביציה התקשרתי לכל הקבוצות והמטרה שלי הייתה שזה יהיה מרוץ קהילתי פתוח גם לבעלי מוגבלויות ותוך שבועיים זה תפס היו מעל 500 פניות. בסופו של דבר נותרו כ100 אמיצים שהגיעו לתחרות. בתחרויות מאין אילו יש פרסים וחסויות הצלחתי לארגן חברים מתושבי הגליל שנתנו יין דאגתי שתהיה שישיית בירות של קורנה לסמליות.

אפשר לספר שלפני שהאחים גולדשטיין עלו להר שאלו בחיוך "מה השיא של הסטרבה במעלה אדמית ? והשיא היה 13 ד' ובצחוק הן אמרו אז אנחנו נעשה 12...

המנצח עומר גולדשטיין, רוכב קבוצת Israel Start-Up Nation / Israel Cycling Academy, ניפץ לרסיסים את שיא המסלול עם זמן של 11:25 ד' ונתונים מפלצתיים של 7.6 וואט לק"ג (406 וואט ממוצע) זכה ב-500 ש"ח. אחיו עידו גולדשטיין, הגיע 30 שניות אחריו, וזכה ב300ש"ח ובמקום השלישי גילי גונן הטריאתלט זכה ב150 ש"ח רביע דן קונוב בין הנשים במקום הראשון מורן נווה עם שיא מסלול של 15.22 דקות, לפני הדס מזר בזמן של 17.05 ד'. ראוי לציין שלושה רוכבים שכבר עברו את גיל 50, רן צחור,בועז קניג ו גיל קאשי שטיפסו בזמנים שלא מביישים רוכבי עלית. שאפו גדול לאליאס ולוסי פרלמוטר , שמגיעים לכל האירועים עם חיוך גדול ואהבה גדולה לרכיבת אופניים.

עוד סיפורים מעניינים את מעלה אדמית רצה באותו בוקר פעמיים ג'סיקה מושנישניק שפיר.


תודה למאות הרוכבים והרוכבות שנענו לאתגר והמשיכו ליום של רכיבה באזור הגליל המערבי ולאורך כביש הצפון, תודה ל חוף בצת - ראש הנקרה על האירוח של טקס הסיום, תודה גדולה לכל משפחת שפר ולכל מי שהיה שותף לארגון האירוע המרגש,

ניר שפר יוזם התחרות, ורוכבי האופניים גולשטיין האלופים.