כותרת
> C;
1/1
lifestyle

ככה תדעו האם התכשיט שלכם מקורי

נהריה lifestyleפורסם: 31.07.23 , 09:37ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:


זירת התכשיטים רוחשת עיצובים ממגוון רחב של סגנונות, מעצבים מוכשרים ואינספור אלטרנטיבות לעטר את ההופעה.
רבים מעוניינים להתחדש בתכשיט, אבל לא יודעים אם המקום ממנו הם רוכשים אכן נחשב למומלץ ואמין ואיך בעצם לוודא שהמוצר אכן עשוי מחומרי גלם משובחים כפי שכתוב?
לפניכם מספר בדיקות שאפשר להריץ על תכשיטים על מנת לאתר אם הם אכן עשויים מהחומרים האיכותיים וכיצד למצוא חנות תכשיטים אונליין לקנות ממנה את התכשיט הבא שלכם?

תנו לסימנים לעשות את העבודה
ישנן דרכים לבחון אם התכשיט מזויף. למשל בזהב יש לבדוק כמה דרגות קרט מדובר ואם יש סימן שמעיד על כך שמדובר בזהב אמיתי, כנ"ל לגבי סימני כסף וסימני פלטינה שאמורים להופיע על המוצר.
כאשר מדובר באבני חן, למשל, אפשר לבדוק אם יש כתמים באופן טבעי בתוך האבן שנפוצים דווקא באבני חן ובכל הנוגע ליהלומים. גם במקרה הזה צריך לחפש עדויות וסממנים לכך שהיהלום הוא אותנטי כמו המשקל שלו, סוג החיתוך והניקיון שדרגת הניקיון גם מצוינת באותיות FL.
בנוסף, יש את עניין הליטוש כאשר ליטוש אופטימאלי למעשה מחזק את הניצוץ של היהלום. בנוסף, קיימים מבדקים שונים לבחון האמת היהלום אמתי או מזויף כמו מבחן המגנט – יהלומים לא אמיתיים ממוגנטים למגנטים אלא רק מזויפים.

לעור המצב – מבדק התופעות על העור במגע עם המוצר
יש מבחן שנקרא מבדק העור שיכול לסייע להבין אם המוצר אכן עשוי מחומרי גלם משובחים. אם הוא מגרה את העור והופכת אותו לירוק או משחירה את העור יתכן שמדובר בחומרי גלם ירודים שאינכם רוצים לענוד בתור תכשיטים, לפחות לא אם הם נמכרו לכם במחיר שערכו גבוה יחסית ונאמר לכם שהם עשויים מחומרים איכותיים.
למשל, כסף סטרלינג הוא חומר גלם פופולארי בזירת התכשיטים כאשר 925 המספר שתמיד מזוהה עמו מסמן למעשה 92.5% כסף אמיתי בתכשיט. בכל מקרה, התכשיט הזה נחשב להיפואלרגני שאינו אמור להותיר סימן על העור, כך שאם המוצר שרכשתם מותיר סימן ככל הנראה הוא אינו באמת עשוי מכסף סטרלינג ורק שתדעו, שחומר גלם זה גם אינו דוהה. מבחינת המגע עמו, גם במקרה זה אפשר לבחון אם רכשתם את הדבר האמיתי – מגנטים כמו שאינם נצמדים יהלומים אינם נצמדים לכסף סטרלינג וגם לא אמור להיות לו ריח ואם יש ריח, יתכן שהשתמשו בסגסוגת אחרת ולא בזו ממנה מרכיבים כסף סטרלינג.
ישנו גם מבחן החומצה שעמו אפשר לשמן תכשיט זהב ואם היא נעשית ירוקה לא מדובר בזהב אמיתי, כי הוא אינו נעשה ירוק. אגב, תכשיטי זהב גם אינם משאירים סימנים שחורים על פני משטחי קרמיקה – מבדק נוסף שאפשר לנסות.

למצוא אתר בעל מוניטין
חשוב מאוד לקנות תכשיטים ממקום אמין, חנות תכשיטים מובילה וידועה בתחומה וגם אם מדובר באתר אונליין יש לוודא שעומד מאחורי האתר גורם אמין ומוכר, שיש עם מי לדבר ולמי לפנות, שירות לקוחות טלפוני או לפחות צ'אט זמין, כתובת מייל וגם מדיניות החזרות והחלפות.
אם האתר נותן אחריות על התכשיט זה בהחלט תורם להשגת שקט נפשי וביטחון בתהליך הרכישה. מומלץ להתבסס גם על חוות דעת של לקוחות מאומתים, שאכן רכשו במקום כמו למשל, ביקורות ברשתות החברתיות או בגוגל.
כדאי גם להתמקד בפירוט הטכני של התכשיט ובתמונות ואפשר גם ליצור קשר עם שירות הלקוחות על מנת לוודא שבאמת יש למי לפנות בכל עניין. אפשר גם לפנות לאתרים המציעים יצירה בעבודת יד או תכשיטים בעיצובים ייחודיים כדי למצוא מוצר שהוא גם מקורי.

קרדיט- Photo by Alex Chambers on Unsplash