כותרת
> C;
1/1
lifestyle

כמה דברים שכדאי לדעת לפני שעוברים לנהריה

נהריה lifestyleפורסם: 30.05.23 , 09:23ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בצפון הארץ ניתן למצוא נדל"ן והזדמנויות להשקעה במחירים זולים יותר מאשר במרכז. משפחות רבות שאין להן את היכולת הכלכלית לרכוש נכס במרכז, מבינות שבצפון ניתן לרכוש דירה גדולה בשכונה חדשה. לכן מעבר לנהריה אשר שוכנת על חוף הים ומציעה שקט ואווירה נעימה ונוף נפלא, הוא אופציה רלוונטית אשר קורצת למשפחות רבות.

גם משקיעים בנדל"ן מחבבבים את צפון הארץ היות שככל שמתרחקים מהמרכז התשואה דווקא עולה. גם במקרה הזה אחת האופציות המועדפות הן דירות למכירה בנהריה כיוון שהיא מדורגת כאחת הערים המשתלמות ביותר בארץ והיא נהנית מתשואה גבוהה של 4.5%.

מעבר לכך מערכת הכבישים בצפון ישראל התפתחה מאד בשנים האחרונות, עם רשת של כבישים מהירים וכבישיים מקומיים המחברים בין כל הערים והיישובים הגדולים. הכביש הראשי בצפון הוא כביש 4, העובר מחיפה ועד לגבול לבנון. גם כביש 6 עובר בצפון ומחבר בין תל אביב לחיפה. הדבר מאפשר לתושבים שגרים בצפון הארץ לעבוד במרכזה, וכך להרוויח כפול מבחינה כלכלית - מצד אחד השכר שמקבלים במרכז הארץ ומצד שני להנות מהטבות המס למתגוררים בישובים כמו נהריה, והיכולת לרכוש דירה במחיר אטרקטיבי בצפון.

בנוסף למערכת הכבישים, ישנה גם מערכת תחבורה ציבורית טובה בצפון. רכבת ישראל מפעילה מספר קווי רכבת המשרתים את הצפון, ביניהם קו החוף, קו עמק יזרעאל וקו הגליל העליון. כמו כן פועלות בצפון מספר חברות אוטובוסים המספקות שירות לכל הערים והיישובים הגדולים.

היתרונות של מעבר לנהריה:

1. זיכוי ממס בגלל הקרבה לגבול - עד לתקרת הכנסה של 219,240 מיגיעה אישית מגיע זיכוי מס של 12% לתושבי נהריה.

2. לצפון יש ניחוח מיוחד שלו - אזור הצפון הוא ייחודי בקסם שלו ושופע בירוק, פריחה, נחלים זורמים, הרים נישאים, ויופי קסום של הטבע. מי שחושק לטייל ולשטוף את העיניים בירוק יכול ליסוע מרחק קצר לשמורות טבע מדהימות, לנחלים וליערות הקסומים ולהנות מטבע.

3. איכות חיים גבוהה - היכולת לקנות דירה במחיר נוח ביחס לאותה דירה באזור המרכז, משאיר הכנסה פנויה ומאפשר לפנות זמן ומשאבים לטובת חיי משפחה וקהילה.

4. פיתוח והקמה של שכונות חדשות - הצפון נהנה מפרוייקטים חדשים המוקמים תדיר, כדוגמת שכונת אכזיב בצפון נהריה, שקרובה מאוד לים ומאזנת בין פיתוח ובנייה ובין הטבע וחוף הים.

החסרונות של מעבר לנהריה:

  1. מיעוט הזדמנויות תעסוקה - אין הרבה עסקים או בנייני משרדים בנהריה ויכול להיות קשה למצוא עבודה ובמיוחד כזו שמשלמת היטב.
  1. התניידות - אמנם מערך הרכבות הבינעירוני מספק מענה טוב למי שרוצה ליסוע למרכז או לערים אחרות בצפון, אך בד"כ רוב המשפחות מחזיקות רכב אחד ואפילו שניים היות שבצפון המרחקים דורשים ניידות כדי להגיע לאיזורי בילוי ומסחר.
  1. אין אפשרויות מגוונות כמו במרכז - נהריה היא עיר קטנה יחסית, מה שיכול להגביל את אפשרויות הבילוי והתרבות שלכם. לאנשים שחפשים עיר עם הרבה מה להציע מבחינת חיי לילה, קניות ופעילויות אחרות, נהריה פחות מתאימה.

לסיכום

הצפון בכלל ונהריה בפרט הם אפשרות טובה למי שמוכן להתרחק קצת ממרכז הארץ. נוף פסטורלי, מחירים זולים והטבות מס יכולים בהחלט להיות אטרקטיבים עבור משפחות מסוימות. הקרבה לים ומערכת התחבורה הציבורית הטובה גם הן מעודדות את ההחלטה לעבור לצפון.


קרדיט תמונה Shutterstock