כותרת
> C;
1/1
lifestyle

לקראת שנת הלימודים קבוצת פרטנר מקפיצה את נהריה מדרגה וביקור שר התקשורת

נהריה lifestyleפורסם: 29.07.20 , 14:25ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:
צילום תמונות: RITVO PHOTOGRAPHY

שר התקשורת יועז הנדל ביקר לראשונה בנהריה מאז נכנס לתפקיד.

ביום שלישי בבוקר ביקר שר התקשורת יועז הנדל בעיר נהריה וסייר עם ראש העיר רונן מרלי ועם מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי באתר פריסת סיבים אופטיים של פרטנר בשכונת 'נהריה הירוקה'.

קבוצת פרטנר החלה הבוקר בחיבור העיר נהריה לתשתית הסיבים האופטיים הארצית 'פרטנר פייבר', וכבר בחודש הקרוב, עוד לפני פתיחת שנת הלימודים, יוכלו רבים מתושבי העיר להתחבר לגלישה במהירות של עד 1,000 מגה.

שר התקשורת יועז הנדל וראש העיר נהריה רונן מרלי, סיירו עם מנכ"ל פרטנר איציק בנבנישתי, אלי אלבז מנכ"ל עירית נהריה , דימה אפשטייו סגנו וממלא מקום ראש העיריה וטייל וייזר סגן ראש העיר,בשכונת 'נהריה הירוקה' בה החלה הפריסה של פרטנר לקראת חיבור בתי התושבים לתשתית הסיבים האופטיים. צוותי ההנדסה של פרטנר השלימו את ההיערכות לחיבור השכונות השונות בעיר לתשתית הארצית של פרטנר, והחלו השבוע בפריסה בכמה מוקדים במקביל.בכך, מתחברת העיר נהריה לתשתית הסיבים האופטיים של פרטנר שפרוסה כבר בעשרות ערים ברחבי הארץ, ומגיעה כבר ליותר מ-625 אלף משקי בית שיכולים להתחבר לגלישה איכותית ומהירה במיוחד, התומכת באופן אופטימלי בלימודים מרחוק, עבודה מהבית, גיימינג, צפייה בסטרימינג ובתכני וידאו על גבי האינטרנט, חיבור הרשת הביתית למצלמות אבטחה ולמכשירים חכמים (IoT) כמו מזגן חכם, יישומי 'בית חכם' ועוד.

שר התקשורת יועז הנדל מסר: "שמח לחנוך היום את הסיבים האופטיים, האינטרנט המהיר, בנהריה. כמו שהבטחתי, בכל מקום שבו יפרסו בפריפריה ובאזורי הגבולות אני אהיה שם. כל חברה שתעשה את זה תקבל את תמיכתי המלאה."

השר הנדל הוסיף: "בנוגע למה שאנחנו רואים כאן, זה תהליך חשוב. אני שם דגש במשרד התקשורת גם על פריסת התשתיות המתקדמות, בדגש על אזורי הגבולות. ושוב אני אומר, קו המחרשה הוא קו הגבול וקו הסיב הוא קו הגבול. איפה שיש סיבים אפשר לייצר מקומות עבודה ופיתוח כלכלי..בהשוואה לעולם אנחנו יודעים שהתמ"ג צומח איפה שיש תשתיות תקשורת מתקדמות ב1%, ושוק התעסוקה צומח ב3%. אנחנו צריכים את המקומות עבודה האלה. ולכן אני שמח שחברת פרטנר וחברות נוספות נרתמות לעניין."

ראש עיריית נהריה רונן מרלי מסר: "תשתיות תקשורת מתקדמות הן בסיס חשוב ומרכזי לצמיחה של עיר על כל תחומיה. בחודשים האחרונים הערוצים הדיגיטליים הפכו לדרך התקשרות מובילה בתחומים רבים כמו: חינוך, תעסוקה, תיירות תרבות וניהול תהליכים. פריסת הטכנולוגיה המתקדמת תהיה הדרגתית ברחבי העיר ותשפר את איכות חיי התושבים".

איציק בנבנישתי, מנכ"ל פרטנר מסר: "בחודשים האחרונים האצנו את חיבור משקי הבית ברחבי הארץ לתשתית הסיבים האופטיים של פרטנר, עם העלייה בביקוש מצד צרכני תקשורת לתשתית שתומכת בצורה אופטימלית בעבודה מרחוק, לימודים מהבית, צריכת תוכן גבוהה ושימושים גוברים ברשת האינטרנט. פרטנר קיבלה החלטה אסטרטגית להגיע לכמה שיותר יישובים ברחבי הארץ, ללא תנאים מוקדמים, ככל שהמשאבים, הטכנולוגיה, הרגולציה והבירוקרטיה מאפשרים לנו." בנבנישתי הוסיף: "בתחילת החודש פגשתי את שר התקשורת באילת, כשחיברנו את העיר הדרומית ביותר בישראל לתשתית הסיבים של פרטנר, והזמנתי אותו להגיע לחיבור העיר נהריה, הנקודה הצפונית ביותר עד כה על מפת הפריסה של פרטנר."

בחודשים האחרונים, פרטנר מאיצה את הרחבת הפריסה של התשתית גם אל ערים נוספות, כמו עפולה, כרמיאל, אילת ונהריה, ובמקביל מרחיבה משמעותית את הפריסה בתוך הערים לכמה שיותר שכונות ומשקי בית. הטכנולוגיה המתקדמת של פרטנר, מאפשרת היום פריסה בסוגי מבנים שונים, בבנייה חדשה, בניה ישנה, פריסה עילית ופריסה בגובים תת קרקעיים. במהלך השנה הקרובה תורחב הפריסה עוד יותר גם למבנים חד קומתיים בזכות הטמעת טכניקות פריסה חדשות שפותחו בפרטנר.

תשתיות תקשורת מתקדמות הן בסיס לצמיחה כלכלית, והאצת הפריסה של הסיבים האופטיים של פרטנר בנהריה תסייע לקידום עסקים קטנים, בינוניים וגדולים, חברות טכנולוגיה, מרכזים רפואיים, מוסדות חינוך ומחקר, ועוד. תשתיות סיבים אופטיים מאפשרות לגולש הביתי ליהנות מגלישה איכותית בקצב של עד 1,000 מגה, וברמת העיר, התשתיות תומכות בהטמעה של יישומי 'עיר חכמה', לניהול בטוח, מתקדם וכלכלי יותר של העיר לרווחת התושבים והמבקרים.

תשתית הסיבים האופטיים של פרטנר מגיעה כבר ליותר מ-625 אלף משקי בית, שהם יותר מ-30% מהבתים שמחוברים לאינטרנט בישראל, בעשרות ערים בכל רחבי הארץ, בהן אילת, עפולה, קריית ביאליק, חיפה, נתניה, הוד השרון, כפר סבא, רחובות, אשדוד, אשקלון, יבנה, ראש העין, קריית גת, מודיעין, ירושלים, תל אביב, באר שבע, ראשון לציון.