כותרת
> C;
1/1
lifestyle

מגדלים פרחים בחיפה - העיר הפורחת בישראל!

נהריה lifestyleפורסם: 08.09.20 , 08:49ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

בחיפה שורר אקלים מיוחד במינו המשלב בתוכו את ההיבט הלח של הים, לצד הגובה והאוויר הצח של האזור ההררי. במקומות שונים בעיר שורר מזג אוויר משתנה ניתן לגדל צמחים שונים ומגוונים. יש אפשרויות רבות ושונות לגדל פרחים באזור מיוחד זה, ולא חייבים להיות בעלי גינה רחבת ידיים בשביל זה, למרות שבשכונות הישנות יותר יש לא מעט דירות גן המאפשרות זאת.

יחד עם זאת, גם הבניינים החדשים מאפשרים לגדל פרחים, הן במרפסות השמש רחבות הידיים, ולעתים אף על הגגות עצמן, שם אפשר להקים גינה ציבורית של הבניין כולו ולגדל גם עצי נוי, גם פרחים וגם תבלינים.

כל הסיבות לגדל פרחים בחיפה

חיפה היא עיר מורכבת, שמצד אחד יש בה הרבה ירוק, אוויר הרים ובריזה מהים, אך הקרבה לאזור התעשייה בכלל ולמפעלי הזיקוק בפרט מקפיצה כל הזמן את מדדי זיהום האוויר. לכן הקמת גינות עם מגוון צמחים ופרחים יכולה לשפר את איכות האוויר בסביבה הקרובה, להעניק תעסוקה נעימה וליצור מחזה נעים לעין.

נוסף לכך, באזור העיר וצפונה ניתן למצוא משתלות רבות וחנויות פרחים שיספקו לכם גם את החומרים הדרושים לתחילת התהליך, וגם יתנו הדרכה במידת הצורך. ומי שמעדיף לפנות לאנשי מקצוע, תמיד ניתן לבחור להקים את הגינה בעזרתו של גנן מקצועי, ולאחר מכן להמשיך ולטפל בה באופן עצמאי. חשוב לתכנן מראש את מערכי ההשקייה שלכם, כדי לחסוך זמן ומאמץ בשלבים מאוחרים יותר.

בלב העיר בשכונת הדר שבחיפה שוכנת לה חנות פרחים וותיקה בשם Sflower שמספקת פתרונות כוללים לגינון עצמאי, גידול פרחים וכל הכלים והידע הנדרש בשביל לעשות זאת עצמאי בבית או בגינה - שווה לבקר.

איפה בחיפה אפשר ללמוד על פרחים שונים?

חיפה היא עיר ירוקה מאוד שאפשר לראות בה פרחים שונים ומגוונים, אפילו ברחובות העיר וללא מאמצים מיוחדים. בנוסף לכך, בחיפה יש כמה מקומות המוקדשים לבוטניקה בכלל ולפרחים בפרט.

בניהם: הגן האקולוגי בטכניון, הגנים הבהאיים התלויים המהווים את אחת האטרקציות התיירותיות הבולטות של חיפה, ובנוסף פארק הכט המשמש גם כגן בוטני, עם שילוטים המסבירים על כל צמח ופרח, מוצאו ומאפייניו. לכן גם טיול קצר בחיפה יכול לחשוף ליופי אינסופי של פרחים מכל הסוגים ומכל קצות העולם. בתקופת האביב המוקדמת חיפה ירוקה במיוחד וניתן לראות שיחים מלבלבים ופרחים מכל סוג בכל רחבי העיר.

טיפים נוספים לחיפאים וגננים מתחילים

כשמגדלים פרחים בגינה, בין אם על הקרקע או במרפסת שמש, עשויים לגלות מהר מאוד את מאזני הכוחות בטבע, ואף להיאלץ להיאבק בהם. הפרחים שלכם עשויים להיות מותקפים על ידי חרקים שזקוקים לעלי הכותרת היפים שלכם כדי לאכול, על ידי תולעים למיניהן, וכן לראות את האופן שבו מזג האוויר משפיע על הפרחים שלכם.

גנן מקצועי יכול להאריך את מידת חשיפת הגינה שלכם לשמש (למשל, יש הבדלים בין מרפסות הפונות מזרחה, לבין אלה הפונות מערבה) ועל פי כך גם להתאים את הפרחים שירוויחו את רוב התועלת מתנאי הטבע הקיימים בשטח שלכם.


FREEPIK