כותרת
> C;
1/1
lifestyle

מטען מהיר לאופניים חשמליים, טיפים לשימוש זהיר

נהריה lifestyleפורסם: 21.12.22 , 14:24ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

השימוש באופניים חשמליים הפך לנפוץ מאד. באזורים מסוימים בישראל השימוש הוא כל כך מאסיבי עד כדי כך שהרחובות מלאים באופניים חשמליים. רוכבים פרטיים וגם שליחים של חברות שונות, עושים שימוש באופניים כאמור. עם זאת, הסוללות של האופנים החשמליים מחייבות מעת לעת טעינה. בשורות להלן נרחיב מעט את היריעה בנושא מטען מהיר לאופניים חשמליים. מה זה מטען מהיר? למה חשוב וכדאי שיהיה מטען מהסוג הזה? איך ניתן להשתמש במטען באופן המיטבי ולהימנע מתקלות? להלן כל התשובות.

מה זה מטען מהיר לאופניים חשמליים

בראשית הדרך השימוש באופניים חשמליים היה די בעייתי. אחת הבעיות החוזרות ונשנות היתה אורך החיים הקצר יחסית של הסוללת. בנוסף, זמן ההטענה של הסוללות היה ארוך במידה שהייתה עלולה להעיק. מצד אחד, לא ממש בטיחותי לעזוב את האופניים לבדם בעת ההטענה. מצד שני, אי אפשר לשהות לייד האופניים זמן כל כך ארוך. עם השנים השתפרו מאד הן טווח הנסיעה של הסוללות והן מהירות ההטענה שלהן. נכון להיום, מטען רגיל מסוגל לטעון את הסוללה בזמן של עד 4 שעות, תלוי בסוללה. בטעינה באמצעות מטען מהיר זמן הטעינה עשוי להתקצר לכדי כמעט מחצית מהזמן. מטענים מהירים מיועדים לרוב לסוללות ליתיום, שהן בעצמן בעלות טווח נסיעה וחוזק משמעותיים הרבה יותר מאלה של הסוללות הרגילות.

למה חשוב שיהיה לך מטען מהיר איכותי

בתוך כמה שנים מרגע שהאופניים החשמליים הופיעו, התגלה הפוטנציאל האמיתי של כלי הרכב המעניין הזה. אופניים חשמליים מגיעים לטווחי נסיעה ארוכים במיוחד וגם המהירות שלהם השתפרה, אם כי אי אפשר להשוות אותה למהירות של מכונית או אופנוע. אבל בתנועה הסואנת של העיר, המהירות הזאת היא בהחלט מספיקה. עם זאת, ככל שהשימוש באופניים הוא תכוף יותר, כך החשיבות של מטען מהיר לאופניים גדלה. הסוללה צריכה להיות טעונה מהר, על מנת לאפשר את המשך השימוש באופניים.

טיפים לשימוש זהיר במטען מהיר לאופניים חשמליים

מטען מהיר הוא דבר נפלא, אבל כאמור הוא עלול לעורר כמה בעיות. להלן כמה עצות לשימוש נכון במטען, שימנע בעיות והסתבכות:

  • פיקוח: אם אתם מטעינים את הסוללה באופניים , אל תעשו את זה בלי פיקוח.
  • תזמון: מצד אחד, כולם רוצים שהסוללה תהיה טעונה במלואה כל הזמן. אבל האמת היא שכדאי להניח לסוללה להתרוקן, ורק אז להתחיל את הליך הטעינה. הדבר מאריך מאד את חיי הסוללה וגם משפר את הביצועים שלה ומשמר אותם לאורך זמן. כך, גם מטען מהיר לא יגרום חלילה לבעיות.
  • רכישת מטען מהיר נוסף: הדבר הנכון והטוב ביותר לעשות הוא לרכוש עוד בוללה ועוד מטען מהיר. אם אתם רוכבים בכל יום בין שתי נקודות מוגדרות, כמו למשל בין הבית לעבודה, כדאי שיהיה גם מטען מהיר נוסף וגם סוללה נוספת במקום העבודה. כך אפשר להפחית את התלות בסוללה אחת ולהימנע מטעינה שלה שלא לצורך.

קרדיט pixabay