כותרת
> C;
1/1
lifestyle

מכירת רכב – כיצד בוחרים את החברה הנכונה

נהריה lifestyleפורסם: 28.04.20 , 13:45ע"י
רשת לינק
שם הכותב/ת:

שוק הרכב הישראלי מאוד התפתח במהלך שני העשורים האחרונים. היום, כל ישראלי שמעוניין לרכוש רכב חדש או רכב משומש, יכול לעשות את זה בדרכים שונות, יכול לעשות את זה באמצעות גורמים שונים.

כך למשל, אם אנחנו רוצים לרכוש רכב חדש, הרי שאנחנו יכולים לפנות אל יבואן הרכב, אנחנו יכולים לפנות אל חברות השכרה שמציעות גם שירותי מכירת רכב, וכן אל חברות ליסינג שמציעות שירותי מכירה. אם אנחנו מחפשים רכב משומש, אז יש לנו אפשרות למצוא אותו דרך גורמים פרטיים, דרך מגרשי מכוניות, וכן גם דרך חברות שמתמחות בכך.

מן הסתם, מכירת רכב זו לא עסקה שעושים אצל כל אחד ולא עושים אותה בכל תנאי. עלינו לבצע את העסקה אך ורק אצל גורמים מורשים, גורמים שאנחנו יכולים לסמוך עליהם, כאלה שאנחנו יכולים להיות בטוחים שיציעו לנו את התנאים הטובים ביותר וכמובן רכב במצב הטוב ביותר.

לכן נשאלת השאלה, אם אנחנו מחפשים חברה שמתמחה בנושא של מכירת רכב חדש או משומש, כיצד אנחנו יכולים לבחור את החברה הנכונה מבחינתנו, מה יהיו התנאים לכף, על פי אילו פרמטרים אנחנו נבצע את הבחירה.

לפני שנציג בפניכם רשימה של פרמטרים, חשוב להדגיש כאן, עסקה לרכישת רכב, חדש או משומש, חייבת להתבצע בידיעה ברורה, מצידנו, שמדובר בעסקה לשנים ארוכות. אומנם רכב זה לא בית שאנחנו נחזיק בו עשרות שנים, אך יש מקרים רבים בהם רכב ישרת אותנו יותר משנתיים ואפילו יותר מחמש שנים. לכן ההתייחסות שלנו לעסקה צריכה להיות בהתאם.

מעבר לכך, אנחנו צריכים לקחת בחשבון גם את העלויות השונות שכרוכות בכך, בין אם זה עלויות רכישת הרכב עצמו ובין אם זה עלויות של העסקה עצמה וכן עלויות שוטפות של אחזקת הרכב והשימוש בו.

כיצד בוחרים אצל איזו חברה לרכוש את הרכב החדש שלנו

פרמטר ראשון יהיה אמינות. אנחנו צריכים להכיר את החברה, אנחנו צריכים לדעת שהיא מוכרת לנו רכבים במודלים חדשים, רכבים באיכות הגבוהה ביותר וכן שהיא עומדת מאחורי תנאי ההסכם באופן מלא. אנחנו לא נרצה למצוא את עצמנו רוכשים רכב ורגע אחרי, נצטרך להתמודד לבד עם כל בעיה שעלולה לצוץ.

פרמטר שני הוא קטלוג הרכבים שעומד לרשות החברה. גם אם אנחנו יודעים בוודאות איזה רכב אנחנו מחפשים, עדיין יהיה נכון מצידנו לבחון את הקטלוג שעומד לרשות החברה, עד כמה הוא מגוון, עד כמה איכותי, והאם מתוכו אנחנו יכולים למצוא רכב שיתאים לצרכים שלנו.

פרמטר שלישי מתייחס לשאלת התנאים, החל מעלויות העסקה וכלה באופי התשלום, כמו כן עלינו לוודא שהחברה מספקת לנו טיפולים מסוימים וכן אפשרות לבצע טרייד אין או עסקאות אחרות, שיאפשרו לנו להחליף את הרכב בעתיד לרכב חדש יותר.